D.Grybauskaitės kunigaikščio Gedimino ordinu apdovanotas Š.Černiauskas dėl savo įtariamų nusikaltimų aiškinsis prokuratūroje

Nepriklausoma-ziniasklaida-334x220

Nepriklausoma-ziniasklaida-334x220

Tiriamosios žurnalistikos „žvaigždė“ Š.Černiauskas imdavo honorarą iš „tyriamųjų“ ?

 

Nepriklausoma ziniasklaida 

Paaiškėjo, kad „tiriamosios žurnalistikos“ žvaigždė, buvęs delfi ir 15min.lt žurnalistas, Dalios Grybauskaitės medalininkas Šarūnas Černiauskas (nuotr. viršuje) imdavo pinigus iš tų, kurių nederamą elgesį  tyrė jo darbovietė – 15min.lt.

 

Pats Š.Černiauskas sako, kad jam už tai, kad surinktų „viešai žinomus duomenis“, sumokėjo daugiau nei 2 tūkst. eurų vienas jo senas „draugas“, kuris vėliau nuėjo dirbti į Dariaus Gudelio įmonę. 15min.lt atliko tyrimą apie neskaidrius konkursus, kuriuose laimėdavo D.Gudelio įmonė.

 

„15min“ direktoriaus Ramūno Šaučikovo komentaras apie Šarūno Černiausko atleidimą ir atliktą vidinį tyrimą:

 „Praeitą savaitę gavome informacijos, kad 15min žurnalistas Šarūnas Černiauskas trečiosios šalies užsakymu atlygintinai atliko informacijos apie fizinius ir juridinius asmenis rinkimo ir analizės paslaugas. Ši veikla nebuvo susijusi su darbo funkcijomis, nebuvo atskleista darbdaviui, tokia veikla pažeidė  žurnalisto etikos principus.  Šią informaciją patvirtinus pačiam p. Černiauskui, jį atleidome gegužės 10 d. Tuo pačiu pradėjome vidinį tyrimą dėl šio incidento.

Tyrimo metu išaiškėjus daugiau informacijos įtariame, kad Šarūno Černiausko veikla nesuderinama ne tik su žurnalisto etika, bet ir įstatymais, todėl perdavėme visą informaciją teisėsaugai“.

 

Tai yra, kai 15min.lt vykdė tyrimą dėl premjero Sauliaus Skvernelio ir Dariaus Gudelio sandėrių (Viešųjų pirkimų tarnyba nurodė, kad šie daugiau nei 2 mln. eurų viešieji pirkimai buvo „suderinti“ D.Gudelio įmonėms), tai „tyrėjas“ Š.Černiauskas nepasibodėjo imti pinigų iš „tyriamųjų“

 

 

Cerniauskas

PI specialisto Mykolo Katkaus komentaras

#liudesys

Žinot, man niekada nekilo mintis mokėt kokiam tiriamajam žurnalistui, net, kai tiriami buvo mano klientai, net kai tiriamas buvau aš. Nes ne tam šituo verslu užsiimu.

Dar žinot – niekada nekilo mintis, kad jie imtų pinigus iš viešųjų ryšių kontorų. Esu kokį šimtą kartų gynęs tyrėjų reputaciją – ir pirmiausia – Černiausko, mūsų tyrėjų pažibos, tarptautinio tyrėjų konsorciumo atstovo, apdovanoto ordinu. Ir kurį visada gerbiau kaip sąžiningą žmogų. Ir kuris tikrai nebuvo tiek kvailas, kad nesuprastų kuo rizikuoja imdamas pinigus iš šalies.

Dabar galvoju – gal čia aš buvau naivus idiotas ir visi tyrimai tikrai buvo užsakyti? Taip tikrai dabar galvos visi kurie bus tiriami.

Ir į kokią tai vietą stato visus 15min kolegas? Šaltinius? Užsienio partnerius? Visus kurie tikėjo? Visus padorius žurnalistus?

Nežinau ar čia labiau liūdna, ar pikta, bet tuoj apsispręsiu.

 

Šarūnas Černiauskas – ekscelencijos numylėtinis

Vadinamas „tyriamosios žurnalistikos” meistras Š.Černiauskas, mano galva, buvo tik spec. tarnybų įrankis Daliai Grybauskaitei susidoroti su savo kritikais. Pvz., Š.Černiauskas neva atliko „tyrimą” apie Seimo nario Artūro Skardžiaus šeimos veiklą Baltarusijoje. A.Skardžius vadovavo Seimo laikinajai komisijai, kuri suskaičiavo, kad už legendinės SGD terminalo „Independence” laivo nuomą buvo permokėta tris kartus brangiau, nei kainavo pats laivas. Kitas 15min.lt tyrėjas Pancerov pripažino, kad jokio tyrimo jis neatliko, o nuėjo į vienos iš Lietuvos spec. tarnybų būstinę, ten pasiėmė laikmeną su tekstu, prie kurio prirašė savo pavardę. Tuo „tyrimas” ir baigėsi. Itin gėdinga, kad už tokius „tyrimus” D.Grybauskaitė kanina kunigaikščio Gedimino ordinus. 

 

Dar įdomiau, kad prezidentė Dalia Grybauskiatė Š.Černiauską buvo paskyrusi į Pretendentų į teisėjus atrankos komisiją, kuri  skiriama trejiems metams Prezidentės dekretu. Šią komisiją sudaro 4 visuomenės atstovai ir 3 teisėjai. Pretendentų į teisėjus atrankos pirmininko pareigas antrai kadencijai Prezidentė paskyrė žinomą psichoterapeutą Eugenijų Laurinaitį. Į Komisiją taip pat deleguoti psichologas Virginijus Lepeška, žurnalistas Šarūnas Černiauskas, ekonomistas Nerijus Mačiulis ir teisėjai – Olegas Fedosiukas, Dalia Kačinskienė ir Skirgailė Žalimienė. 

 

prezidente iteiks valstybes apdovanojimus 5a8549f935faf

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16–osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga įteikė valstybės apdovanojimus Lietuvai nusipelniusiems žmonėms. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliais buvo apdovanoti 15min Tyrimų skyriaus žurnalistai Šarūnas Černiauskas ir Dovydas Pancerovas.

 15min Tyrimų skyriaus redaktorius Š.Černiauskas teigė, kad šis apdovanojimas yra įvertinimas visai kokybiškai žurnalistikai. „Prieš beveik trejus metus Tyrimų skyrių įkūrėme su atsargiu optimizmu. Tikėdamiesi, kad padėsime valstybei judėti teigiamų permainų kryptimi. Vienur pavyko, kitur – nelabai. Bet sugebėjome parodyti, kad gera žurnalistika gali pakeisti labai daug. Šį apdovanojimą pirmiausiai vertinu kaip viso Tyrimų skyriaus darbo įvertinimą, o kartu – kaip įvertinimą visos kokybiškos žurnalistikos. Vis dažniau tiesą bandoma lankstyti, iškreipti ir paversti subjektyvia sąvoka, paklūstančia didesnei įtakai ar politinei valiai. Mūsų darbas – tiesą parodyti be nutylėjimų ir iškraipymų. Arba parodyti akytes“, – sakė Š.Černiauskas.

15min Tyrimų skyriaus žurnalistas D.Pancerovas mano, kad tiriamoji žurnalistika yra svarbi ir demokratijai, ir piliečiams. „Labai džiaugiuosi šiuo garbingu įvertinimu, nes tai atkreips Lietuvos visuomenės – o ypač jaunų žmonių – dėmesį į tiriamąją žurnalistiką. Mes jau kelerius metus siekiame sukurti šio amato tradiciją Lietuvoje, nes tai yra labai svarbu demokratijai ir piliečiams. Galima sakyti, tiriamosios žurnalistikos tradicija yra mūsų idėja Lietuvai, kurią įgyvendiname kasdieniu darbu. Džiaugiuosi, kad tai vertinama“, – komentavo D.Pancerovas.

Andrius Švarplys

 

Yra likęs vienas įdomus klausimas, apie senuosius ir naujuosius bebrus.

 

Ką reikės daryti, kaip toliau gyventi, kai paaiškės, kad LRT tapo grupės-šutvės-arba tiesiog „šeimos“ valdoma nacionalinių pinigų įsisavinimo šėrykla?

 

O kad taip iš tiesų ir yra jau liudija eilė faktų: Jakilaičio „šeimynėlės“ biznis, apraizgęs LRT ir URMą – faktas; beprecendentis antivakarietiškas viešų lėšų slėpimas po konfidencialiomis sutartimis – faktas; Tautos atstovybės. Seimo, arogantiškas paniekinimas – faktas; sutartinai sukeltas gynybinis furoras, nukreipiant dėmesį į seną naujieną (kad Lietuvos žemės rinkoje dėl netobulos ir nuolat besikeičiančios įstatyminės bazės vyrauja landos stambiems žemvaldžiams) – faktas; sutartys su itin aukštomis, šimtatūkstantinėmis, sumomis – faktas.

 

Mes, politikos apžvalgininkai, jau senai, tiesą sakant nuo „Spaudos klubo“ ir ypač „valstybininkų” laikų, pastebėjome LRT „klano“ bruožų – itin grubų politinį šališkumą. Bet negalėjome įsivaizduoti, kad viskas paremta tokiu materialiu pagrindu.

 

Grįžtant prie klausimo. Kaip reikės gyventi toliau?

 

Juk visas pažangusis, vakarietiškas, viešosios nuomonės formavimo elitas jau yra viešai pritaręs Siaurusevičiaus chebros platinamam smegenų plovimui, pažiūrėkim: A.Siaurusevičius-R.Paleckis-A.Matonis-Ž.Pečiulis; E.Jakilaitis, R. Miliūtė, R.Valatka, H.Mackevičius su visom „Dvyračio žiniom“ , A. Tapinas, Šarūnas Černiauskas, V.Sinkevičius (etatinis konstitucinės teisės komentatorius); delfi.lt, 15min., lrytas.lt (V.Bruveris). Turbūt kai ką ir praleidau, komentaruose įrašykite. O kur aptarnaujantis personalas: ekspertai, komentatoriai, veikėjai iš antro-trečio „šeimos” rato?

 

Ir čia tik pyst! ir pasirodo, jog visas šis Elitų Elitas, kuris taip uoliai valė Lietuvą nuo komunistinės praeities užsilikusių bebrų, plojant visai išrinktajai Facebooko grietinėlei – ateities Lietuvai, patys niekuo nesiskiria nuo tų pačių bebrų! Jie gynė LRT šėryklą. Pažangioji, jaunoji, išsilavinusioji, bebrus trolinusi Lietuva, pasirodo, buvo pamauta “naujojo bebryno”.

 

Situacija panaši į Liberalų Sąjūdžio: mūsų vakarietiškas jaunimas taip tikėjo labiausiai vakarietiška partija, o ši, pasirodo, buvo nuo pačio viršaus persmelkta korupcija.

 

Nenustebčiau, kad vėliau prasidės postų trynimas ir įsisuks ta pati plokštelė: “mes to nežinojome!”, tai skandalas!”, „aš tik kėliau klausimus dėl žemės!”. Ir taip prasidės antras durnių gaudymo raundas. Na, panašiai kaip ir su šlovinguoju Liberalų Sąjūdžiu.

 

Kaip toliau gyvens Lietuva? O klausimas iš tiesų rimtas.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));