„Tikrasis žaliųjų-valstiečių veidas – pasipelnyti iš miškų kirtimo“


Seimo LSDP frakcijos pranešimas: „Tikrasis žaliųjų-valstiečių veidas – pasipelnyti iš miškų kirtimo“

2018 m. rugsėjo 20 d. pranešimas žiniasklaidai

Žaliaisiais save vadinantys valstiečiai akivaizdžiai vengia Seimo Socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nario Lino Balsio Seimui pasiūlytų Miškų įstatymo pataisų svarstymo, kurios ribotų plynus kirtimus saugomose teritorijose. Socialdemokratų teigimu, taip ši partija parodo tikrąjį savo veidą – siekį kuo daugiau pelnytis iš beatodairiško miškų kirtimo.

„Ministras nuvykęs į kertamą Labanoro girią paaiškino visuomenei, kad visi kirtimai ten yra teisėti. Čia ir yra įstatymo spraga, kurią aš siūlau užlopyti. Problema tai, kad galima apsauginiuose miškuose kirsti plynai. Plynų kirtimų vis daugiau, tą pastebi ir žmonės. Peticijomis ir piktindamiesi socialiniuose tinkluose jie nori pasakyti, kad miškas reikalingas ne tik medienai ir pelnams gauti. Mano pataisa apribotų plynus kirtimus bent jau saugomose teritorijose“, –  sako Seimo narys L. Balsys.

Seimui nubalsavus, kad L. Balsio pasiūlytos Miškų įstatymo pataisos būtų pateiktos rytiniame Seimo posėdyje valstiečiai-žalieji staiga supanikavo ir paprašė pertraukos, kad miškų kirtimai būtų nukelti bent į popietinį posėdį.

„Tokie valstiečių manevrai rodo jų interesą, kad miškų kirtimai būtų tik didinami, o ne  ribojami. Vis dėlto pamatę visuotinį žmonių pasipiktinimą dabar jie bando sukti uodegas. Galima įtarti, kad valdantieji gali pasielgti kaip jau ne vieną kartą pasielgė – pajutę visuomenės spaudimą kitų partijų  Seime teikiamus siūlymus perrašo pakeisdami vieną kitą žodį ir tuomet pateikia kaip savo projektą. Antraip, kodėl reikia atidėti visiems Lietuvos žmonėms rūpintį klausimą?“ – sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Socialdemokratai ne pirmą kartą viešai kelia klausimą, kodėl valstiečių-žaliųjų Vyriausybė didina kertamų šalies miškų plotus. Stebina, kai naudodami šalies resursus valstiečiai-žalieji mato tik ūkinius, pelno interesus. Tuo tarpu Seimo salėje teko šiai partijai priminti jos pažadus rinkėjams ir įsipareigojimus, kuriuos delegavo ir dabartinei vyriausybei, –siekti, kad plynieji kirtimai sudarytų iki 30 proc. Seimas pritarė, kad būtų svarstomos L. Balsio pateiktos pataisos.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: RŪTA MENSONAITĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));