Tėvynė pašaukė, bet ne visi išgirdo: Karbauskio ir Landsbergio sūnūs netarnaus armijoje

 

Algis Januška
Jau galima sužinoti, kas bus kviečiami atlikti karo prievolę šiais metais — trečiadienį svetainėje sauktiniai.karys.lt paskelbti 2020 metų karo prievolininkų sąrašai

Prie kiekvienos karo prievolininko pavardės bus nurodytas tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu. Šauktinių sąrašai bus atnaujinami kiekvieną savaitę.

Paskelbti karo prievolininkų sąrašai
Karo prievolę turėtų atlikti ir ponų Ramūno Karbauskio ir Gabrieliaus Landsbergio vaikeliai. Bet vaikeliai ne Lietuvoje — Tėvynėje mūsų. Abu už Atlanto. Vienas Kanadoje, kitas JAV. Studijuoja ir Tėvynę myli nuotoliniu būdu. Tėveliai pasirūpino. Turi tokių galimybių.

„Žmogus, kuris pasirinko studijuoti, kuris baigė studijas Londone, po to išvažiavo į Kanadą mokytis. Jis tokį savo kelią pasirinko. Jis taps mokslininku ar kažkuo ir tai bus jo indėlis į mūsų šalį ir klestėjimą. Kiekvienas turi padaryti savo”, — teigia ponas Karbauskis.

Pasak Karbauskio, abu jo sūnūs Justinas ir Mantas yra patriotai, o tai gali įrodyti ne tik tarnaudami kariuomenėje.

Savo sūnus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis palygino su krepšininku Domantu Saboniu.

„Kur yra patriotizmo kriterijus. Pavyzdžiui, Sabonis, kuris netarnavo kariuomenėje, kuris garsino Lietuvą visame pasaulyje — jis yra patriotas. Ir mano sūnūs, kurie mokėsi ir mokosi, jie yra patriotai, aš tuo įsitikinęs”, — tikina ponas Karbauskis.

Beje, Domantas Sabonis atstovauja ir garsina Amerikos „Indiana Pacers” komandą.

Patriotizmą kaip religiją deklaruojančios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderio Gabrieliaus Landsbergio sūnus taip pat „nekariaus”. Užuot atlikęs pareigą Tėvynei, Augustas tėvų buvo išlydėtas nepigiai mokytis JAV. Kadangi šeimos verslas yra stipriai remiamas Vilniaus ir Klaipėdos savivaldybių (2018 metais — 2,25 milijono eurų), tai pinigų sūnaus išlaikymui JAV yra.

Prieš išvykdamas Augustas Landsbergis apie patriotizmą davė interviu žurnalui „Žmonės”.

Paklaustas, ką mano apie emigraciją ir patriotiškumo svarbą, ponaitis Augustas Landsbergis pasamprotavo: „Mokykloje, rašydamas rašinėlius, pabrėžiu, kad kiekvienas iš mūsų yra vertas būti patriotu. Tačiau manau, kad yra neteisinga, kai žmogus, mylintis savo šalį, yra priverstas ją palikti dėl to, kad sąlygos ir perspektyvos svetur galbūt yra geresnės. Vis dar netikiu, kad atsirastų nors vienas lietuvis, nesvarbu, kurioje šalyje gyvenantis, kuris galėtų teigti, jog Lietuvoje nėra nei vieno gero dalyko. Bet esu įsitikinęs, kad tikrieji patriotai nepalieka savosios gimtinės visam laikui — galbūt išvyksta pasitobulinti, bet grįžta ir kuria”.

Mariui iš Kėdainių mažiau pasisekė nei minimiems ponaičiams. Jį mūsų valstybė medžiojo po pasaulį dėl vengimo atlikti pilietinę pareigą Tėvynei, kurioje jis ir jo šeima negali išgyventi.

 

Rukloje vienas šauktinis sumušė kitą kuopos karį
Šaukimo į privalomąją karo tarnybą Lietuvos kariuomenėje vengęs 24 metų šauktinis Marius Ch. iš Kėdainių net ir patrauktas baudžiamojon atsakomybėn nekeičia savo nuomonės — tvirtina, kad neis į privalomąją tarnybą.

„Į Lietuvos kariuomenę tarnauti tikrai neisiu, nes turiu gerai apmokamą darbą Belgijoje”, — pareigūnams pareiškė baudžiamojon atsakomybėn patrauktas jaunuolis.

Už tai, kad vengė šaukimo į privalomąją karo tarnybą, emigrantas buvo nuteistas — teismas jam skyrė 16 MGL (800 eurų) baudą. Ją Marius susimokėjo ir vėl išvyko į Belgiją.

Ar Marius paliko Tėvynę su patriotiniais jausmais, niekas jaunuolio nepaklausė. Ir į blizgančius žurnalo „Žmonės” puslapius jis nepateko.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija

 

Read more: https://sputniknews.lt/columnists/20200119/11132816/Tevyne-pasauke-bet-ne-visi-isgirdo-Karbauskio-ir-Landsbergio-sunus-netarnaus-armijoje.html

Facebook komentarai
});}(jQuery));