Teisme prašoma iškelti baudžiamąją bylą Seimo nariui Nagliui Puteikiui
Vilniaus miesto apylinkės teisme rugsėjo 21 d. 15 val. vyks taikinamasis posėdis byloje pagal privataus kaltinimo skundą, kuriuo prašoma iškelti baudžiamąją bylą Seimo nariui Nagliui Puteikiui dėl 2012 06 22 „Laisvo laikraščio“ publikacijos „N.Venckienė žlugdo Prezidentę ir Lietuvos politinę sistemą“, kuriame yra N.Puteikiui priskirti žodžiai apie Kristinos Sulikienės tėvą, neva jis yra „apsišvietęs KGB agentas“, o ji pati – VSD įtakojamas žmogus. Keliuose straipsniuose tuo metu K.Sulikienė kritikavo Neringos Venckienės susidvejinimą, kai ji, neatsistatydinusi iš teisėjos pareigų, vykdė išankstinę rinkiminę agitaciją rinkimams į Seimą, rinko aukas politinei kampanijai, bei kritikavo ir tuomet, kai skelbėsi, jog jai nereikės indėlio į politinę reklamą, nes „4 metai kovos“, atseit, geriausia nemokama reklama.
Tai bus jau antrasis taikinamasis posėdis, nes pirmajame Seimo narys, norėjęs taikytis, staiga nebeprisiminė tokio interviu, ir paprašė teismo laiko susirasti ir susipažinti su medžiaga, ar jis tikrai taip yra sakęs.
Naglio Puteikio elgesio svarstymas vyko ir Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos viduje iš karto po publikacijos pasirodymo 2012 m., tačiau tiek atvykti į Priežiūros komisijos posėdį, kuriam vadovavo Seimo narys A.Anušauskas, tiek atsiprašyti ar pateikti įrodymus apie K.Sulikienės tėvą, Naglis Puteikis nesiteikė. Slaptųjų archyvų tyrinėtojas, istorijos mokslų daktaras A. Anušauskas viešai patvirtino, jog tokio KGB agento, nei „apsišvietusio“, nei „neapsišvietusio“, KGB archyvuose nėra, todėl N.Puteikis privalėtų atsiprašyti, netinkamai viešai kalbėjęs apie partijos narę ir jos šeimą.
Vilniaus apygardos Vilniaus apylinkės prokuratūra, atlikusi ikiteisminį tyrimą, kuris vyko su tikslu išsiaiškinti, ar tikrai minimi žodžiai pasakyti N.Puteikio, Kristinai Sulikienei pasiūlė kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka, kaltininku nurodant Naglį Puteikį. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas tik po ilgos kovos su Generaline prokuratūra, kurios prokuroras Zenonas Burokas nutarimu atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, motyvuodamas, jog Kristina Sulikienė dirba laikraštyje „Karštas komentaras“, o tai yra „Laisvo laikraščio“ konkurentas, todėl, neva, galimos tokios publikacijos. Vilniaus apygardos teismas taip nemanė, ir nurodė Generalinei prokuratūrai pradėti ikiteisminį tyrimą, nes šmeižimas yra baudžiamoji veika, už kurią numatyta atsakomybė.
Kristinos Sulikienės tėvas yra etnologijos profesorius Romualdas Apanavičius, kuris garsus savo savito etninės muzikos sąjūdžio, ir Kelmės etnomuzikavimo vasaros kursų įkurimu dar netgi prieš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio įsikūrimą, kursai tapo tautinio paveldo gaivinimu kaip tautinio atgimimo įrankiu, ir vyksta iki šiol kiekvieną vasarą. Sovietmečiu jis nepriklausė net komunistų partijai, bei dėl tarpukario žvalgybininko dėdės J.Opanavičiaus, sušaudyto Rešiotų lageryje, dėl giminių JAV iki pat Nepriklausomybės atgavimo ilgus metus negalėjo niekur išvažiuoti iš TSRS. 1989 m. su kitais entuziastais atkūrė Lietuvos socialdemokratų partiją, buvo vienas iš A.Sakalo, V.Andriukaičio „flango“ oponentų, neleidęs Lietuvos komunistų partijos nariams prisijungti prie LSDP. Vėliau, aštrėjant nesutarimams tarp tautinių socialdemokratų ir komunistinio LSDP flango, įkūrė Lietuvos Tautinės socialdemokratijos judėjimą, dalyvavo Lietuvos Konsultacinio Seimo veikloje, iškeltas 1992 m. kandidatu į Seimą nuo šio judėjimo Vilniaus Karoliniškių rinkiminėje apygardoje, dalyvavo su desovietizacijos šūkiu. 1990 m. buvo Vyriausybės konsultantas Švietimo ir mokslo bei studijų klausimais.
Po 1992 m. rinkimų pasuko į mokslinę sritį, tapo profesoriumi, Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto dekanu, Etnologijos katedros vedėju.
Kristina Sulikienė, Kaunas