Teismas pripažino, kad VSD šefas yra didelė grėsmė nacionaliniam saugumui

Punys

Punys

Teismas pripažino, kad VSD šefas yra didelė grėsmė nacionaliniam saugumui

 

2018 m. kovo 12 d. 11.30 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir buvusio Seimo nario Audriaus Nako spaudos konferencija Seime „Teismas nusprendė, kad būtina pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Zigmo Vaišvilos ir Audriaus Nako apžmeižimo ir VSD vadovo Dariaus Jauniškio bei AOTD prie KAM buvusio vadovo Alvydo Šiupario piknaudžiavimo tarnyba“. 

Pranešimas spaudai

 

Vilniaus apygardos teismas panaikino 2018-01-12 Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį dėl atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VSD vadovo Dariaus Jauniškio ir AOTD prie KAM buvusio vadovo Alvydo Šiupario piktnaudžiavimo tarnyba įrašant Zigmą Vaišvilą ir Audrių Naką į Lietuvos 2015 m. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą ir tuo juos apšmeižiant. Teisėjas St. Punys nurodė, kad pirmosios instancijos teismas (teisėja Regina Gudienė) išvis nepasisakė dėl esminės aplinkybės – prieštaravimo tarp to, kad viešai paskelbtoje informacijoje apie grėsmes Lietuvos nacionaliniam saugumui nurodyti Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas, ir to, kad vėliau VSD raštu patvirtino, jog Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas jokios grėsmės nekelia. Vilniaus miesto apylinkės teismas įpareigotas Z. Vaišvilos ir A. Nako skundą dėl Generalinės prokuratūros prokuroro Redo Savicko  atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą bylą svarstyti iš naujo.

Panaikinta Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi teisėja R. Gudienė buvo atmetusi Z. Vaišvilos ir A. Nako skundą dėl Generalinės prokuratūros atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą, teigdama, kad 2015 m. grėsmių vertinime nurodyti teiginiai apie Z. Vaišvilą ir A. Naką yra pagrįsti. Tačiau teisėja R. Gudienė nepaaiškino, kodėl 2016 m. grėsmių vertinime Z. Vaišvilos ir A. Nako nebeliko, 2017-09-29 VSD rašte D. Jauniškis nurodė, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas nebuvo grėsmės nacionaliniam saugumui.

Z. Vaišvila ir A. Nakas buvo kreipęsi dėl šios teismo nutarties išaiškinimo į teisėją R. Gudienę ir pakvietę ją į spaudos konferenciją. Tačiau sausio 31 d. ši teisėja paaiškino dėl užimtumo negalinti dalyvauti, o pasiūlymų dėl tinkamos datos ir raštiško paaiškinimo nepateikė. Prieštaringos Vilniaus miesto apylinkės teismo nutarties nepaaiškino ir laikina šio teismo pirmininkė Giedrė Čėsnienė.

Vilniaus apygardos teismo nutartį, patvirtinančią, kad D. Jauniškis ir A. Šiuparis į 2015 m. grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą įtraukė Z. Vaišvilą ir A. Naką, nors šie nebuvo grėsmėmis, Z. Vaišvila ir A. Nakas pateikė Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui, primindami, kad iki šiol negavo jo atsakymo dėl apkaltos VSD vadovui D. Jauniškiui, ir užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui dėl A. Šiupario atleidimo iš Lietuvos ambasados JAV gynybos atašė pareigų. Taip besielgiantys pareigūnai ne tik diskredituoja Lietuvos valstybę, bet ir kelia didžiulę grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Z. Vaišvila ir A. Nakas į Seimo pirmininką ir užsienio reikalų ministrą kreipėsi 2017 m. spalio 16 d.

 

Punys

 

Punys1

 

Punio3

 

Punys3

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));