Teismas ėmėsi nagrinėti bylą dėl policijos nusikaltimų uždarinėjant laisvą spaudą

gauja

gauja

Vilniaus apygardos administraciniame teisme imta nagrinėti byla dėl Policijos departamento nusikaltimų  terorizuojant ir uždarinėjant nepriklausomą spaudą.

Neabejoju, kad uždarinėti nepriklausomus portalus policijai liepė VRM ministrė Agnė Bilotaitė ir premjerė Ingrida Šimonytė, tik neaišku, kam Policijos departamentas suvers kaltę už savo nusikaltimus.

Mat PD vadovai labai nuoširdžiai prisipažino padarę nusikaltimus – neteisėtai uždarinėję interneto svetaines. Nežinia, ar tie idiotai apskritai mano, kad jūra jiems iki kelių ir jokie įstatymai jiems negalioja, tačiau Policijos departamento pranešimą apie neteisėtai uždarytus leidinius laisvai platina agentūra BNS.

Teismas paprašė konkrečiau nurodyti šio ieškinio dalyką, nors mano galva jis aiškus – tai policijos teroras prieš laisvą spaudą. Neabejoju, kad šiam terorui vadovauja konservatorių vyriausybė.

1647522708182
1647522708182

Skunde nurodžiau, kad atsakovo – Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – PD) darbuotojai 2022 m. vasario 27 d. apie 10 val. kreipėsi į mūsų administruojamos svetaines www.laisvaslaikrastis.lt hostingo bendrovę synergy.ltd ir pareikalavo, kad būtų išjungtas ieškovo administruojamas ir redaguojamas naujienų portalas www.laisvaslaikrastis.lt.

Portalą administruojančios įmonės synergy administratorius Tomas Čepaitis pakluso neteisėtiems policijos departamento reikalavimams ir išjungė serverį, kuris palaikė svetainę www.laisvalaikrastis.lt. Tai buvo padaryta be jokių įspėjimų, tiesiog portalas buvo išjungtas ir nepasiekiamas.

Taip, kad minėtą interneto svetainę T.Čepaitis išjungė prievartaujamas „teisėsaugos”, jis pats tai pripažino savo elektroniniame  laiške.  Kai aš jam paaiškinau, kas yra sutarties nutraukimas, ir kuo jam tai gresia, ponas Čepaitis nurodė, kad „apgailestauju dėl susiklosčiusios situacijos, tačiau šiuo metu daug kam tenka priimti sudėtingus sprendimus”.

Atkreipiamas teismo dėmesys, kad kovo 2 d. atsakovas policijos departamentas išplatino žinutę internete apie tai, kad PD stebės ir blokuos interneto portalus, kurie neva skelbia „dezinformacija”:
https://policija.lrv.lt/lt/naujienos/policija-bus-blokuojami-portalai platinantys-karo-propaganda-ar-dezinformacija?
fbclid=IwAR39F5R4qogFxlFNKrmUWukGhjfCPHGQ4O_qYV_VSnJ88eP6CHlL dvvPMNI (šis pranešimas pridedamas prie ieškinio)

Policijos deparatmentas pats prisipažino, kad nurodė paslaugų tiekėjui išjungti portalą www.laisvaslaikrastis.lt

Atsakovas PD kovo 9 d. pats viešai pripažino, kad padarė nusikaltimą – tai yra neteisėtai išjungė portalą www.laisvaslaikrastis.lt
Tai pranešė portalas delfi.lt : Policija dėl karo kurstymo ir propagandos apribojo prieigą prie keliasdešimties portalų

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1639694/policija-del-karo-kurstymo-ir-propagandos-apribojo-prieiga-prie-keliasdesimties-portalu
Jame pripažįstama, kad „Policija, remdamasi ekspertų išvadomis, dėl karo kurstymo ir propagandos apribojo prieigą prie keliasdešimties interneto portalų, tarp jų – ir oficialus Kremliaus tinklalapis, keli portalai, skelbiantys informaciją lietuvių kalba”.
Beje, labai įdomu tai, kad atsakovas pirma išjungė mūsų portalą, o tik vėliau kreipėsi tai vadinamus ekspertus gauti jų vertinimą. Akivaizdu, kad tai neteisėta ir nusikalstama PD veikla.
Šiame straipsnyyje rašoma : „Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS patvirtino, kad apribota prieiga prie keliasdešimties tinklalapių, tai padaryta įvertinus kelių institucijų siūlymus – Interneto žiniasklaidos asociacijos (IŽA), Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos, taip pat ir Valstybės saugumo departamento bei kitų. Vis dėlto policija konkrečių tinklalapių neįvardija, tik pabrėžia, kad sąrašas „nuolat pildomas“. Savo ruožtu Interneto žiniasklaidos asociacija BNS informavo, kad policijai siūlė riboti šiuose tinklalapiuose skelbiamą turinį: sputniknews.lt, sputniknews.ru, ekspertai.eu, lenta.ru, ria.ru, ria.ru/lenta, rbc.ru, rt.com, kremlin.ru, en.kremlin.ru, smotrim.ru, tass.ru, tvzvezda.ru, vsoloviev.ru, ltv.ru, vesti.ru, online.sberbank.ru, zakupki.gov.ru, baltnews.ru, regnum.ru, iz.ru, eadaily.com. Jie yra blokuojami. R. Matonis BNS patikslino, kad policija į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą taip pat kreipėsi dėl ekspertinės nuomonės vertinant kai kurių lietuviškų portalų informaciją, bet juos blokuoti interneto tiekėjų kol kas neprašė, nes laukia oficialios išvados”.
BNS žiniomis, buvo prašoma įvertinti informaciją, skelbiamą laisvaslaikrastis.lt, bukimevieningi.lt, musutv.lt, ausra.info, kazimierasjuraitis.lt, musutv.lt, neredaguota.lt, baltnews.lt, nepriklausomizurnalistai.eu, klaipeda1945.org, pressjazz.tv, 3min.lt, 20min.lt bei kituose tinklalapiuose lietuvių, rusų kalbomis. Dalis jų neveikia.

Šis straipsnis patvirtina tai, kad atsakovas pirma išjungė, o tik paskui kreipėsi į kompetetingas instancijas dėl jo tūrinio įvertinimo.
Dar kartą patvirtinu – tai nusikalstama atsakovo PD veikla.
Tačiau faktas, kad atsakovas pats žiniasklaidai patvirtino, kad „buvo apribota prieiga prie keliasdešimties tinklapių”, ir taip pat tai, kad „buvo prašoma įvertinti informaciją, skelbiama laisvaslaikrastis.lt”. Akivaizdu, kad tas vertinimas negautas, tačiau priemonių išjungti portalą jau imtasi. Atkreipiamas teismo dėmesys, kad nė viena iš valstybės institucijų ne tik kad nėra pripažinsu, kad www.laisvaslaikrastis.lt yra skelbusi karo propagandą arba dezinformaciją, tačiau net nėra kreipusis į mus dėl paaiškinimų.
Atsakovas bando pateisinti savo neteisėtus veiksmus, tačiau tenka priminti policijai, kad įstatymai jai nesuteikia teisės spręsti, kuris portalas yra geras, o kuris – blogas. Tai, ką ji daro, yra akivaizdus laisvos spaudos terorizavimas, kuris nepaaiškinamas demokratinėje ir teisinėje LR.
Lygiai tokiu pačiu metu vadinamasis policijos departamentas, veikdamas taip pat neteisėtai iš grasindamas kitai hostingo bendrovei „Interneto vizija”, pareikalavo, kad būtų išjungti ir kiti interneto kanalai ekspertai.eu ir kazimierasjuraitis.lt, bei ldiena.lt

Akivaizdu, kad tai organizuota ir tyčinė ataka prieš laisvą spaudą, kuri galėjo būti organizuota tik policijos departamento vadovo arba VRM ministrės nurodymu.
Akivaizdu, kad vadinamasis policijos departamentas veikė grupėje ir organizuotai, darė sunkų nusikaltimą – neteisėtai prievartavo hostingo bendroves išjungti serverius tiems naujienų portalams, kurie kritikuoja LR vyriausybę.
Todėl atsakovas, nurodęs nutraukti portalo www.laisvaslaikrastis.lt veiklą, pažeidė beveik visus imperatyvius Visuomenės informavimo įstatymo reikalavimus :
1. Visuomenės informavimo įstatymo 52 straipsnis. Viešosios informacijos rengėjų ir (ar) skleidėjų veiklos sustabdymas arba nutraukimas nurodo:
1. Viešosios informacijos rengėjo ir (ar) skleidėjo, išskyrus radijo ir (ar) televizijos programų transliuotojus, retransliuotojus, televizijos programų ir (ar) atskirų programų platinimo internete paslaugų teikėjus ir (ar) užsakomųjų audiovizualinės
2. Draudžiama persekioti viešosios informacijos rengėją, skleidėją, jų dalyvį ar žurnalistą už paskelbtą informaciją, jeigu ją rengiant ir platinant nebuvo pažeisti įstatymai.
LR Konstitucijos 44 straipsnis nurodo :
Masinės informacijos cenzūra draudžiama.
Valstybė, politinės partijos, politinės ir visuomeninės organizacijos, kitos institucijos ar asmenys negali monopolizuoti masinės informacijos priemonių.
Šiuo atveju atsakovas, neteisėtai uždaręs portalą, siekė ir pasiekė, kad atsakovas negalėtų toliau skelbti bet kokios atsakovui neparankios informacijos, t.y. ne tik uždarė, tačiau ir pritaikė cenzūrą.
4. Visuomenės informavimo įstatymo 11 straipsnis. Teisė ginti informavimo laisvę nurodo :
1. Kiekvienas asmuo turi teisę apskųsti teismui valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, pareigūnų sprendimus ir veiksmus, jeigu šie pažeidžia ar neteisėtai apriboja asmens teisę gauti, rinkti ar skleisti informaciją.
2. Draudžiama persekioti viešosios informacijos rengėją, skleidėją, jų dalyvį ar žurnalistą už paskelbtą informaciją, jeigu ją rengiant ir platinant nebuvo pažeisti įstatymai.
LR Konstitucijos 44 straipsnis nurodo :
Masinės informacijos cenzūra draudžiama.
Valstybė, politinės partijos, politinės ir visuomeninės organizacijos, kitos institucijos ar asmenys negali monopolizuoti masinės informacijos priemonių.
Jokių įstatymų ieškovas nėra pažeidęs, todėl nežinoma, kokiu pagrindu PD nusprendė mus uždaryti. Jeigu atsakovas remiasi Nepaprastosios padėties įstatymu, kuris numato apribojimus spaudos laivei, tai turėtų žinoti kad apribojimai spaudos laisvei taikomi tiek, kiek numatoma prezidento dekrete.Tačiau prezidento G.Nausdėos 2022 m. vasario 24 d. dekrete Nr. 1K-872 (pridedamas) niekur nėra numatyta apribojimų spaudos laisvei.

Ieškinio dalykas
Atsakovas neteisėtais veiksmais uždarė visuomenės informavimo priemonę, padarė jai didelę žalą, todėl reikalaujame nedelsiant sustabdyti neteisėtus veiksmus ir atlyginti ieškovo patiriamą žalą – po 3000 eurų kas dieną, kai buvo uždarytas portalas ww.laisvaslaikrastis.lt

Facebook komentarai
});}(jQuery));