Teisiamus ekskomisarus – narkobaronus nukamavo gripas

Gripas

Gripas

Alvydas VEBERIS

 

NEKASK DUOBĖS KITAM, PATS ĮKRISI

 

AR KOMISARAMS ATSIRŪGO? ANTPEČIAI NUBYRĖJO, O KAS TOLIAU?

Narkotikai, tai  mirtį nešantys nuodai. Kas svarbiausia, mano aprašytuose straipsniuose, tuo ,,verslu“ užsiiminėjo ne silpnapročiai neįgalių tėvų gatvės vaikėzai, bet pasipūtę Šiaulių AVPK ONTT komisarai. Šiuo metu jie atsakomybės  vengia, išsisukinėja, dirbtinai vilkina bylos nagrinėjimą. Matyt, ši byla įeis į istorijos lobyną.

GAUJOS DIRBA NE TIK ŠIAULIUOSE, BET VISOJE RESPUBLIKOJE IR UŽ JOS RIBŲ. NE IŠIMTIS IR PANEVĖŽYS

,,Dar 2018 m. spalio mėnesio pabaigoje Panevėžio apylinkės teisme nuosprendį prekybos narkotikais byloje išgirdo 11 panevėžiečių, kurie organizuotose grupėse vykdė prekybą narkotikais. Šešiems skirtos laisvės atėmimo bausmės nuo 4 iki 9 metų, vienam jų subendrinus su kitose bylose skirtomis bausmėmis pataisos namuose teks praleisti net 10 metų.

Bylos duomenimis, dar 2013 metais buvo nustatytos net kelios organizuotos grupės, kurios Panevėžyje užsiėmė narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimu. Nuteistieji, kurių amžius nuo 24 iki 54 metų, buvo pasiskirstę pareigomis – vieni rūpinosi narkotikų – metamfetamino ir kanapių – įsigijimu, kiti juos iš slėptuvių atgabendavo savo bendrininkams, kurie juos padalydavo dozėmis ir prekiaudavo. Organizuotose veiklose taip pat dalyvavo motina su sūnumi bei buvusi sutuoktinių pora.

„Ikiteisminio tyrimo metu surinkti 52 kompaktiniai diskai filmuotos medžiagos, įrašų, kurių vien peržiūrai ir perklausai teismas skyrė 7 posėdžius. Šios sudėtingos ir didelės apimties bylos medžiaga buvo nagrinėjama kelerius metus. Dažnai posėdžiai buvo atidedami dėl advokatų užimtumo kitose bylose, jų kaitos, kaltinamųjų neatvykimo“, – sakė teisėjas Vytautas Krikščiūnas.

 

 

Organizuotų grupių vadovai S. Č. ir T. V. pataisos namuose praleis atitinkamai 7 ir 9 metus. Mama su sūnumi A. ir A. S. nuteisti 4 metų laisvės atėmimo bausmėmis, tačiau jas subendrinus su kitomis bausmėmis, sūnui skirta 10 metų, o mamai 5 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės.

Organizuotoje grupėje veikusio vyro tuo metu buvusi žmona L. P. atleista nuo baudžiamosios atsakomybės dėl vieno padaryto nusikaltimo mažareikšmiškumo bei atsižvelgiant į tai, kad ji aktyviai padėjo atskleisti organizuotos grupės ar nusikalstamo susivienijimo narių padarytas nusikalstamas veikas. O vyrui V. P. skirta subendrinta 6 metų laisvės atėmimo bausmė.

Nuteistajam M. Ž. slapstantis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, dalis tyrimo atskirta į atskirą bylą, kurioje jis nuteistas 8 metų laisvės atėmimo bausme. N.S. nutraukta baudžiamoji byla, esant baudžiamosios atsakomybės taikymo senačiai.

Dar dviem – M. N. Ir A. D. – skirtos 3 metų laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant 2 metams. Jie taip pat turės sumokėti po 10 MGL (376,6 Eur) įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. D. K. nuteistas 2 metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 2 metams. Jam teks sumokėti 5 MGL (188,3 Eur) įmoką. Šie asmenys įpareigoti bausmės atidėjimo laikotarpiu tęsti darbą, pradėti dirbti arba būti registruoti darbo biržoje bei nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.“ Šia informacija pasidalijo Irma Gritėnienė Panevėžio apylinkės teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida  ir  visuomene) 2018-10-25 

 

 

Pagal šią nusikalstamų organizuotų nusikaltėlių gaują, bausmės nėra mažos. Analogiška byla narpliojama Panevėžio apygardos teisme. Skirtumas tame, kad tai ne eilinių nusikaltėlių, bet Šiaulių AVPK ONTT pareigūnų. Ji šiame teisme jau penkti metai. Bausmių dydis iki 15 metų! Įdomu kiek pastarieji turėtų gauti lyginant su aukščiau nuteistaisiais? Vis tik pareigūnams atsakomybė didesnė ir taikytinos turėtų būti griežtesnės bausmės. Kaip  taisyklė, korumpuota nusikaltėlių valdžia ir jiems pavaldžios institucijų pareigūnai   išsivynioja be bausmių. Kas išsiaiškins ar aukščiau aprašyti Panevėžio nuteistieji nedirbo  pareigūnų reikmėms? Juk be komisarų žinios toks verslas negali egzistuoti ir jie negali nežinoti, kas dedasi jų panosėje. Kiekvienas eilinis narkomanas narkotikų gali gauti dieną naktį.

 

Gripas

 

nuotr. ekskomisarų drąsa teismo salėje išgaravo

 

 4aa

nuotr. nusikalstamo susivienijimo dalyviai ir jiems pateikti kaltinimai

 

NUSIKALSTAMA KLIKA?

FacebookMessengerTwitter

Komisarų ir jiems talkinančių institucijų ar tiesioginių vadovų veiklą galima sulyginti su nusikalstamo pasaulio klika. Iš prancūzų kalbos kilęs žodis „klika“ reiškia žemus, antivisuomeninius tikslus turinčią organizuotą gaują. Todėl priklausyti teisėsaugininkų, finansininkų, prokurorų, politikų klikai yra amoralu, nes klikos sukelia visuomenei didesnę ar mažesnę viešąją žalą.

Klikos yra viešasis blogis, kurį kiekviena normali šalis siekia neutralizuoti. Kuo geriau šaliai sekasi tai daryti, tuo klikos turi mažesnę įtaką, tuo mažiau jos sukelia viešojo blogio ir, atitinkamai, šalies sisteminė gerovė yra aukštesnio lygio. Demokratijos ir teisingumo tokiose šalyse yra taip pat daugiau. Tačiau jei klikos įsigali, jos tampa mafijomis t.y. gaujomis, kurios siekdamos savo tikslų kuria baimės atmosferą visuomenėje ir griebiasi fizinio teroro.  Visuomenės gyvenimo kokybė krinta, demokratiniai, taip pat ir teisingumo, režimai yra paralyžiuojami. Apie kokią demokratiją galima kalbėti, jei klika ima psichologiškai ar fiziškai naikinti tuos, kurie jiems neįtinka ar trukdo?  Klikų interesai yra antivisuomeniniai.  Dori šalies piliečiai gina bendrus nacionalinius interesus. Todėl pastarieji tampa klikos veiklos kliuviniu ir, galų gale, taikiniu.

,,ERELIAI“ PERVARGO?

Šiaulių AVPK ONTT ekskomisarai nuo teismų maratono ,,pervargo“, todėl jų imunitetas ligoms nusilpo. Kai respublikoje siaučia gripo epidemija,  kaltinamasis Gediminas Aina į teismo posėdį sausio mėn. atvyko su 39 laipsnių karščio temperatūra. Gal užkrėsti kitus? Jis daugelį kartų su savo gynėju A.Milučiu vilkino bylą už ką ne kartą teismo yra bausti.  Atvyko su temperatūra, matyt, išsigando dar vienos bausmės, o gal net įkalinimo? Šiaulių medikai perspėti dėl komisarų simuliavimo.  Medicininių teismui  pažymų dėl ne rimtos  ligos bijo išduoti. Už lengvabūdiškai išduotas pažymas medikai jau yra nukentėję.

Šiuo metu siaučiantis gripas gera proga toliau vilkinti bylos nagrinėjimą. Numatytas posėdis vasario 8 d. neįvyko dėl kito, kaltinamojo R. Pociaus ligos (teismui pateikta med. pažyma). Vargu ar iš 18 kaltinamųjų, tiek pat jų gynėjų, liudininkų, prokuroro, teisėjo galima tikėtis stebuklų, kad visi sugūžėtų  į teismo posėdžius? Bent vienas ras ligą ar kitą priežastį tempti ,,gumą‘‘, kad ekskomisarams  atsakomybė galiausiai išgaruotų. Paprastas patarimas iš šalies. Nusikaltimai gana rimti ir sunkūs. Matant daromas dirbtines kliūtis ar nevertėtų prokurorui paprašyti teismo, kad visus kaltinamuosius sulaikytų ir bylą užbaigti nagrinėti. Išgaruotų ligos ir simuliavimai. Komisarai turėtų būti užsigrūdinę sportininkai, atsparūs ligoms, o ne skystablauzdžiai. 

Sekantis posėdis vasario 13 dieną. Įdomu kieno dabar eilė sirgti? Laukti  liko nedaug. Netrukus sužinosime. Galiu, kaip sinoptikas, prognozuoti,- posėdis neįvyks, nors teismas dar to nesakė.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));