skip to Main Content

Teisėsaugos veteranė  S.Rakauskienė jau daugiau nei du mėnesius laikoma už grotų

,,Laisvame laikraštyje”  ir kai kuriose kitose žiniasklaidos priemonėse eilę kartų publikuoti straipsniai apie kaunietę  Skaistą Rakauskienę. Tai buvo įvairių žurnalistų parengti straipsniai, ir pačios S.Rakauskienės straipsniai. Jose buvo pateikta medžiaga su įvairiais faktais apie tai, kaip Kauno pakraštyje,  Domeikavoje vyksta narkotikų gamyba bei prekyba. Per pastaruosius eilę metų S.Rakauskienė yra nuožmiai persekiojama, jai buvo grasinama, iškeltos kelios baudžiamosios bylos, o nuo šių sausio 19d. ji buvo  uždaryta už grotų, įį Utenos ekspertinį psichiatrijos skyrių. Ten ilgai laikoma, o vėliau, po slapto teismo sprendimo uždaryta į Rokiškio psichiatrijos ligoninę, į sustiprinto režimo  skyrių.

71 metų S.Rakauskienė yra Socialistinio Liaudies fronto narė, teisėsaugos veteranė, vidaus reikalų sistemoje dirbusi 26 metus.  Be to, ji aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje. Ji dar prieš eilę metų pastebėjo, jog  Domeikavoje, kur randasi jos butas, vyksta šešėliniai procesai-vykdoma narkotikų gamyba bei prekyba.

 Kai S.Rakauskienė  ėmė apie tai viešai skelbti, prasidėjo problemos-konfliktai su įvairiais asmenimis, pasipylė grasinimai, vėliau teko susidurti  su teisėsaugos pareigūnų abejingumu. Prasidėjo ir teisinės problemos-keli piliečiai kreipėsi į teismą dėl tariamo jų įžeidimo, teismas buvo jiems  palankus, S.Rakauskienė nuteista didele bauda. Pradėta ir kita byla-dėl tariamo pareigūnų įžeidimo. Be to, pasipylė grasinimai, įvairūs veikėjai grasino susidoroti su teisėsaugos veterane. Po kurio laiko ši byla nutraukta, bet pradėta kita byla-dėl tariamai melagino pareigūnų iškvietimo. 2015 m. balandžio mėnesį S.Rakauskienė išvyko į užsienį- į Rusiją, vėliau nuvyko  į Vokietiją.  ,,Tiesiog pabėgau iš Tėvynės, nuo šio nuosmukio, nuo psichologinio ir ekonominio teroro“-teigia teisėsaugos veteranė.

Šių metų sausį  S.Rakauskienė grižo į Lietuvą. Bet greitai susidūrė su persekiojimu. Nuo sausio 19 d. ši aktyvi pilietė uždaryta Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos Utenos ekspertiniame skyriuje. Sausio 25 d. S.Rakauskienė kreipėsi pagalbos į žmogaus teisių gynėjus, žurnalistus. Jos teigimu, kai kurie žurnalistai bei žmogaus teisių gynėjai išvis nereagavo į jos pagalbos šauksmą, o kai kurie tik formaliai pabendravo ir toliau net nesiteikė domėtis šia istorija.   Teisėsaugos veteranė    nėra vykdžiusi jokių smurtinių nusikaltimų ar kitų visuomenei pavojingų veikų, o tik įtariama pareigūnų neva melagingu pareigūnų iškvietimu. Tad laikymas už grotų kartu su žudikais, plėšikais, narkotikų prekeiviais –tai tikras pažeminimas. S.Rakauskienės sveikata ir šiaip prasta, o buvimas šioje įstaigoje dar labiau pakenkė jos sveikatai. ,,Mane persekioja, kankina. Jaučiuosi  ne kaip pilnateisė LR pilietė, o kaip daiktas, su kuriuo galima elgtis bet kaip“-dar vasario 23 dieną pabrėžė S.Rakauskienė. 

Šia istorija aktyviai domisi Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininkas Donatas Šulcas ir kiti šios organizacijos nariai.  Vasario 23 d. Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjunga pateikę oficialų raštą-paklausimą  dėl Skaistos Rakauskienės sulaikymo bei ekspertizės pagrindų .  Kovo pradžioje gautas pirminis atsakymas . Įdomu pastebėti, kad tame atsakyme nėra pateikti jokie duomenys apie teismo nutartį. Utenos ekspertiniame skyriuje tyrimai vykdomi greitai-per dvi savaitės ar kiek ilgiau, iki mėnesio. Tad šios SLF narės ilgalaikis sulaikymas, laikant ligotą senyvo amžiaus  žmogų už grotų ir spygliuotų vielų, yra grubus žmogaus teisių pažeidimas. Kovo 2 d. S.Rakauskienė vėl kreipėsi pagalbos į žmogaus teisių gynėjus, žurnalistus , ji pranešė-,,Manęs nepaleidžia, sveikata prastėja, dažnai skauda širdį.  Tai atviras susidorojimas“.  SLF narė kreipėsi ir į Seimo kontrolierių įstaigą. Toliau prasidėjo dar labiau skandalingi veiksmai-kovo 3 d. po pietų S.Rakauskienė išgabenta į Rokiškio psichiatrijos ligoninę. Paaiškėjo, kad kovo 2 d. įvyko slaptas Kauno apylinkės teismo posėdis, kuriame nuspręsta šią moterį priverstinai laikyti Rokiškio psichiatrijos ligoninėje tris mėnesius. S. Rakauskienės persekiojimo istoriją  nagrinėjantis advokatas V.Sirvydis stebisi, kad nesunkiu nusmurtiniu nusikaltimu įtariama senyvo amžiaus moteris taip ilgai laikoma už grotų. Ekspertizės vykdomos per ribotą laiko tarpą, o toks ilgas sulaikymas primeną susidorojimą. O uždarymas net trijų mėnesių laikotarpiui į tokio tipo ligoninę dar blogiau nei įkalinimas  tikrame kalėjime. Nes nesunkiu nusikaltimu įtariamas asmuo kalėjime retai laikomas ilgiau nei mėnesį, kartais prabūna tiki savaitę. O čia toks atvejis-kad Lietuvos pilietė po slapto teismo posėdžio ilgam laikui uždaroma į psichiatrijos ligoninę, nors nevykdė jokių visuomenei pavojingų veikų. Kovo 7 d. ligoninėje S.Rakauskienę aplankė Žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininkas D.Šulcas ir su juo kartu atvykę kiti žmogaus teisių gynėjai bei žurnalistai. D.Šulcas šią persekiojamą kaunietę aplankė ir kovo  21 d. Po kurio laiko  teisme bus kitas svarstymas, jo metu ir bus nuspręsta-ar S.Rakauskienė bus paleista, ar ir toliau liks uždaryta už grotų ir spygliuotų vielų. Artimu metu pateiksime naujus duomenis dėl šios skandalingos istorijos. 

Giedrius Grabauskas

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));