Teisėsaugą nuolat kaip reketo įrankį naudojanti D.Grybauskaitė prakalbo apie „teisės viršenybę kaip pamatinę vertybę“

Grybesuzalimu

Grybesuzalimu

Teisėsaugą nuolat kaip reketo įrankį naudojanti D.Grybauskaitė prakalbo apie „teisės viršenybę kaip pamatinę vertybę“

Grybesuzalimu

Nors prie prezidentūros jau dvi savaitės badauja žmonės, reikalaudami teisingumo, o vakar paaiškėjo, kad liudydama Vašingtone įsikūrusiam arbitražui buvusi Valstybinės energetikos kainų komisijos pirmininkė  D.Korsakaitė tvirtino, kad Lietuvos Respublikos prezidentė (Prezidentės administracija), jai dirbant komisijos pirmininke, siekė nesąžiningai manipuliuoti ieškovui („Veolia“ ir „Vilniaus energijai“) nustatytais šildymo tarifais: „Prezidentės administracija kartu su premjero tarnyba darė politinį spaudimą komisijai siekiant nacionalizuoti „Vilniaus energijos“ sutaupytas lėšas.“

Tačiau Dalia Grybauskaitė toliau apsimeta, kad nieko neįvyko – šiandien ji atidarė Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos IV kongresą „Teisės viršenybė ir konstitucinė justicija šiuolaikiniame pasaulyje“. Pirmą kartą Europoje vykstančiame tokio masto renginyje dalyvauja daugiau kaip 300 konstitucinės teisės specialistų iš 90 pasaulio šalių.

Lietuva šiai konferencijai organizuoti pasirinkta neatsitiktinai. Mūsų šalies Konstitucinis Teismas aktyviai dalyvavo steigiant Pasaulio konstitucinės justicijos konferenciją ir nuolat bendradarbiauja su kitų valstybių konstituciniais teismais.

Pasak Prezidentės, Lietuva puikiai žino, kad teisės viršenybės esmė – tai ne „aklas“ teisės aktų skaitymas, o pamatinės vertybės. Jokios teisės viršenybės negali būti, jeigu paminamas žmonių orumas ir atimamos laisvės, jeigu jiems tenka gyventi bijant dėl savo gyvybės, baiminantis patirti kankinimus, netekti namų, šeimos ir gimtinės.

Valstybės vadovės teigimu, mūsų šalis yra ne kartą patyrusi, kokia svarbi teisės viršenybės kaina – tai tūkstančiai mūsų kovotojų už laisvę ir disidentų gyvybių, kuriems teisingumas ir laisvė buvo svarbesni nei jų pačių gyvybė.

Prezidentė pabrėžė, kad šiandien mūsų visų ryžtas ginti teisės viršenybę patiria dar vieną didelį išmėginimą – Europoje iš naujo siekiama jėga perbraižyti valstybių sienas, o po karinės agresijos Rytų Ukrainoje ir Krymo okupacijos mėginama sukompromituoti Europos Žmogaus Teisių Teismo autoritetą.

Todėl, šalies vadovės teigimu, tiek politikams, tiek teisėjams tenka ypatinga atsakomybė ginti principus, kuriais remiasi teisės viršenybė, nes pagarbos žmogaus teisėms ir demokratijos srityje jokių kompromisų būti negali.

Dvi dienas truksiančioje konferencijoje visiems pasaulio žemynams atstovaujantys konstitucinės justicijos institucijų atstovai diskutuos apie teisės viršenybę, konstitucinių teismų reikšmę, žmogaus konstitucinių teisių apsaugą ir konstitucinių teismų nepriklausomumą. 

— Šį pranešimą galite peržiūrėti ir tiesiogiai „BNS Spaudos centre“. BNS už pranešimo spaudai turinį neatsako. Jei norite pasirinkti, kurių temų pranešimus spaudai norite gauti, arba visai atsisakyti gauti pranešimus, spauskite čia. Jūsų klausimų ar pasiūlymų dėl „BNS Spaudos centro“ laukiame adresu sc@bns.lt.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));