Byrant apeliacinio teismo gaujai, Lietuva laukia prokuroro/teisėjo Algimanto Valantino drąsos

Valantinsuadmakumi

Valantinsuadmakumi

Byrant apeliacinio teismo gaujai, Lietuva laukia prokuroro/teisėjo Algimanto Valantino drąsos

 

Iš pareigų nutarė trauktis ilgametis Teisėjų tarybos narys, Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aloyzas Kruopys bei taip pat baudžiamąsias bylas nagrinėjantis teisėjas Linas Žukauskas. Abu jie yra specialieji liudininkai – tai iš esmės reiškia, kad prokuratūra dar bijo juos patraukti atsakomybėn dėl matyt labai stiprios jų įtakos. Jų atsistatydinimo iš pareigų pareiškimus dar praėjusį ketvirtadienį gavo Prezidentūra.

Tai iš esmės reiškia, kad visas apeliacinis teismas buvo tapęs organizuota nusikalstama grupuote.

Kaip žinia, šio teismo pirmininkas Algimantas Valantinas apsimeta, kad nieko neįvyko, ragina likusius teisėjus „veikti drąsiai” ir gelbėti kyšius ėmusius teisėjus. Beje, Valantinas iki šiol vadovauja ir vadinamajai teisėjų tarybai, kuri rekomendavo girtus vairuojančius teisėjus palikti darbe. Mūsų vargšas skuduras, kuris vadina save „aukštu ir gražiu”, taip ir padarė.

„Pasitraukt lengviausia…”Pasėdėt” turėtų taip, kaip patys ,galbūt, kitus, neturinčius pinigų išsisukimui, sodino…”, – mano advokatas Arvydas Balčius.

 

Teisėjų organizuotų gaujų karo priežastys – nepasidalinami kyšiai

 

gauja

Petras Cvirka

Šių metų pradžioje prasidėjusi teisėjų medžioklė, kai aštuoni aukščiausiojo, apeliacinio, Vilniaus apygardos ir kitų teismų teisėjų buvo demonstratyviai  vedami surakinti antrankiais į teismą ir grūdami į belangę – nieko kito, kaip prasidėjęs teisėjų organizuotų gaujų tarpusavio karas dėl pinigų ir medžioklės plotų.

Taip teigia LL šaltiniai. Pasak jų karas kilo, kai buvęs aukščiausiojo teismo pirmininkas G.Kryževičius, dabar vadovaujantis vyriausiam administraciniam teismui, liko nepatenkintas, kad pačias pelningiausias bylas – įmonių bankroto ir bankroto administravimo – nagrinėja ir galutines nutartis priima Lietuvos apeliacinis teismas, vadovaujamas Algimanto Valantino. Pastarasis sėdėjo savo kabinete suglaudęs ausis tuo metu, kai iš gretimų kabinetų surakinti antrankiais buvo išvedinėjami Valantino kolegos ir sėbrai Viktoras Kažys, Bavėjanas  ir Gurinas – A.Valantinas buvo psichologiškai pasirengęs prie jų prisijungti, tačiau STT kažkodėl į jo duris dar nepasibeldė. A.Valantino psichologinę būklę išdavė jo elgesys ir drebančios rankos kitą dieną surengtoje spaudos konferencijoje.  Itin ironiška, kad pedofilijos bylos stogas Valantinas iki šiol užima teisėjų tarybos pirmininko postą ir atvirai advokatauja šiai mafijai, ragindamas juos priimti „drąsius sprendimus“ – t.y. išsukinėti nuo atsakomybės kyšininkus teisėjus.

Pasak šaltinių, bankroto bylas narinėjantis apeliacinis teismas uzurpavo šiuos medžioklės plotus, neleisdamas įsikišti į šį verslą ir aukščiausiajam teismui. Teigiama, kad apeliaciniame teisme bankroto bylų nagrinėjimą buvo perėmusi tokia grupuotė, kuriai priklausė teisėjas Gurinas ir kita teisėja, Danutė Gasiūnienė. Aukščiausiojo teismo teisėjai liko nepatenkinti, kad jų kolegos perėmė tą funkciją, kuri „teisėtai“ priklauso aukščiausiam teismui – t.y. teisė priimti galutines ir neskundžiamas nutartis įmonių bankroto bylose. Ilgainiui tas nepasitenkinimas peraugo į atvirą karą, nes tokiu apeliacinio teismo veiklos monopolizavimu buvo neva itin nepatenkintas G.Kryževičius.

Matyt, tas nepasitenkinimas ir išaugo į garsiąją STT operaciją „semiant“ visą teisėjų elitą.

„Gurinas buvo tiesiog chamas, o Gasiūnienė veikė žymiai subtiliau, – pasakoja LL šaltiniai. Matyt, todėl, kad Gurinas buvo tiesiog chamas, patikėjęs, kad yra neliečiamas, STT labai greitai jį susėmė

Beje, vakar advokatų taryba vienbalsiai išbraukė iš advokatų savo kolegas Drąsutį Zagrecką ir kitą advokatę, kurie prisipažino nešioję kyšius teisėjams ir taip išvengė baudžiamosios atsakomybės. Advokatų nuomonė vieninga – jeigu tave pagavo duodantį kyšius teisėjams, turi elgtis kaip tikras coza nostra narys – tylėti kaip žemė. Visi Italijos mafijoziai laikosi garbingos omertos įžadų, tačiau Zagreckas, kuriam STT prikaičiojo mikrofonų net į jo kelnes ir inkriminavo 33 nusikaltimus, greitai „skilo“, viską prisipažino ir „pridavė“ nusikalstamą teisėjų gaują. Toks Zagrecko elgesys garbingoje advokatų bendruomenėje neatleistinas – yra nerašytas susitarimas, kad pagautas advokatas privalo tylėti ir nieko neišduoti, ypač teisėjų. Paskui, mainais už to tylą, ta pati organizuota teisėjų gauja būtų jau įkliuvusį advokatą ištraukusi – pvz., pripažinusi, kad STT blakės buvo nesertifikuotos ar nieko nesigirdi iš tų įrašų.

O apie Kryževičių sklinda legendos – pasak LL šaltinių, jo bijodavo net buvusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kaip LL pasakojo vienas visuomenininkas, dar per pirmąją Grybauskaitės kadencijos vidurį ją labai puolė visa „Mockaus kontroliuojama žiniasklaida“. Tada keturi visuomenininkai, tarp kurių buvo ir rašytoja Jasiukaitytė, priezidentūroje bent valandą atvirai kalbėjosi su prezidente.  Tuo metu kaip tik degė Garliavos pedofilijos bylos gaisras – visuomenė buvo itin įkaitusi dėl pedofilinės prokuratūros siautėjimo.  „Grybauskaitė kaip Hitleris – moka užburti, – pasakojo vienas pašnekovas. Pasak jo, buvo paminėtos „Laisvo laikraščio“ publikacijos apie Garliavą, į ką Grybauskaitė atsakė, kad viską žino ir skaito.    Tada visuomenininkas paklausė prezidentės, kodėl ji neliepia prokuratūrai susodinti pedofilų – juk tada tauta būtų paskelbusi Grybauskaitę šventąja ir Vytautu Didžiuoju. Į ką prezidentė atsakė, kad Vytautas Didysis turėjo 500 totorių, ir „iš kur man gauti komisarą Katanį“. „Aš negaliu pasitikėti nė vienu iš teisėsaugos, – sakė Dalytė. Paklausta, kodėl aukščiausiame teisme ji laiko Kryževičių, prezidentė atsakė, kad „su juo aš dar susišneku ir jis dar manęs klauso“. Grybauskaitė pasiskundė, kad tuo metu, kai ji būna užsienyje, ji pati nesupranta, kad jai reikalinga apsauga – ar ji ją saugo, ar seka? ‚Ji labai žiauriai kalbėjo“, – sakė pašnekovas. Grybauskaitė skundėsi, kad visa žiniasklaida ją puola, ir skundėsi, kad niekuo negali pasitikėti, ir kad už mažiausią klaidą jai bus surengta apkalta. Beje, net tada Grybauskaitė neneigė, kad pedofilija buvo, ji tik sakė, kad neturi policijos komisaro kaip katantis, kuris galėtų tuos nusikaltimus išaiškinti. „Aš tokių žmonių neturiu“, – sakė ekscelencija. Tiesa, vėliau su visuomenininkas Grybauskaitė kalbėjo labai įžūliai – pvz., Venckienės klausė, kodėl ji neima kyšių, o buvusio FNTT generolo Gailiaus – kodėl jis iki šiol nepasistatė namo.

Tačiau, visų LL šaltinių nuomonė, vadinamoji „teisėsauga“ jau priėjo liepto galą ir ji toliau nebegali taip tvarkytis, kaip anksčiau. Todėl visos mafijos viltys siejamos su Seimo rinkimai – tikimasi, kad atėję konservatoriai ir liberalai ilgam pridengs visus šiuos nusikaltimus.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));