Teisėjos sūnus – vagių gaujos vadeiva

Benas1

Benas1

Teisėjos sūnus – vagių gaujos vadeiva

Aurimas Drižius

Gegužės pradžioje iš Veisiejų miestelio Lazdijų rajone gyventojo Romo Balevičiaus sodybos buvo pavogti aštuoni antikvariniai automobiliai.

R.Balevičius yra gerai žinomas antikvarinių automobilių restauravimo meistras, todėl jis puikiai suprato, kad tokias prekes gali pirkti tik keli žmonės Lietuvoje, kurie verčiasi panašiu verslu.

R.Balevičius kreipėsi pagalbos į mane, nes „Laisvas laikraštis“ buvo ne kartą rašęs apie jo likimą – kapitaliai suremontavęs Apeliacinio teismo teisėjo Viktoro Kažio „Volgą“, meistras sulaukė ne sutarto atlygio, tačiau teisėjo pastangomis buvo įgrūstas į kalėjimą, jam prikelta begalė absurdiškų bylų, kuriuose apeliacinio teismo teisėjo Kažio naudai melagingai liudijo žinomi nusikaltėliai.

Todėl R. Balevičius iš karto įtarė, kad ir jo automobilių vagystė buvo tų pačių rankų darbas. Vagys jau pradėjo pardavinėti R.Balevičiaus vogtų mašinų dalis ir kėbulus facebooke, uždaroje grupėje.

Šalia parduodamų dalių buvo ir pardavėjo telefono numeris. R.Balevičius paskambino šiuo numeriu, ir aiškiai pardavėjui pasakė, kad šis parduoda jo vogtus daiktus. Kartu R.Balevičius pažadėjo, kad nesikreips į policiją, jeigu vagišiai gražins visus jo pavogtus daiktus. „Kalbėjo jaunas vyrukas, matyt, kad dar vaikis, visi mes padarome klaidų, todėl ir pasiūliau jam gražinti visus daiktus, ir žadėjau, kad nekelsiu bylos už vagystę, – sakė R.Balevičius.

Vagišius pasiteisino, kad dirba savivarčio vairuotoju Druskininkuose, ir pasiūlė atvažiuoti į Druskininkus. Abu su Romu nuvažiavome į susitikimą su šiais vagimis. Prie Druskininkų „Maximos“ aikštelės privažiavo Audi, ir išlipo jaunas vaikinas. Tai ir yra mūsų vagišius. „Tai koks tavo vardas?“ – paklausė Romas.

Benas1

Benas Dudzinskas įsidėjo ir nuotrauką ‘Benas” savo facebooke paskyroje

„Benas“, – atsakė šis. O pavardė ? Dudzinskas. Kadangi R.Balevičius vietinis, puikiai pažįstantis visus Druskininkus, jis greitai prisiminė girdėjęs šią pavardę. O tai palauk – tavo motina – ne teisėja? „Taip…“ nedrąsiai numykė mūsų vagišius.

Dudzinskiene

Nu istorija, prapliupome juoktis. Motina – Alytaus teismo apylinkės teismo teisėja Audra Dudzinskienė (nuotraukoje viršuje pasakoja Leipalingio progimnazijos mokiniams apie savo darbą, savybes, kuriomis turi pasižymėti teisėjas, baudžiamosios atsakomybės pasekmes), o jos sūnus – nevykęs automobilių vagis. Kuris labai gailisi, kad buvo pagautas, ir dabar labiausiai bijo, kad teks keliauti į belangę.

Tačiau Romas nusiteikęs geranoriškai – „jeigu man viską smulkiai papasakosi, kas, kur ir kada užsakė šią vagystę, į policiją nesikreipsiu“, – pažada vyras. Vagišiui labiausiai rūpi, ar apvogtas žmogus dar nepranešė apie įvykį policijai, ir sužinojęs, kad dar ne, labai apsidžiaugia. Čia pat pažada, kad gražins visą vogtą turtą, ir atlygins žalą. „Mes tokie durni, pirma padarome, paskui galvojame, ką padarėm“, – atvirai kalba mūsų pagautas vagišius.

„Gerai, bet  visos mūsų mašinos tu turi pasakyti, kas užrodė mano sodybą, kaip suplanavote ir visus kitus dalykus, – sako Romas.

Mūsų vagis neprieštarauja : „Gerai, mums tą vietą užrodė toks Andriuškevičius iš Jovaišių, jeigu tokį pažįstate. Jis ir už mane jaunesnis dar dvejais metais. Klausiau jo, kieno čia tos mašinos. Tai jis pasakė, kad nežino, tačiau tikisi parduoti. O paskui internete radau, kad kažkas ieško senovinių automobilių dalių. Ieškojome dalių supirktuvės, ir radome, susitarėm ir pardavėm „Volgos“ kėbulą. Žmonės atvažiavo, pasižiūrėjo, ir nupirko“.

Čia pat Romas stebisi : ‚Vaikai, kokie jus durni, taigi motina teisėja, ką jai pasakysite“. O kaip dėl tėvo, kuris dirbo pasienio apsaugos tarnyboje? Tas jau pensijoje, nebebus gėda darbe“.

Vagišius Benas sutinka, kad kvailai įkliuvo – „mes padarome, paskui pagalvojame. Aš ieškojau pirkėjo per metalo supirktuves, skambinau ir sakiau, ar nereikia tokios senovinės mašinos dalių. Vienas žmogus sutiko apžiūrėti, o kitą dieną atvažiavo su tralu ir nupirko tą Volgos kėbulą. Atvažiavo dviese (vėliau paaiškėja, kad tai seni Romo pažįstami tėvas ir sūnus į Lapių rajono Kaune – jie negalėjo nežinoti, kad perka vogtą daiktą)“.

‚Gerai, žinau tuos žmones, matau, kad nemeluoji, – sako Romas. Vagis atsako : „Tikrai nemeluoju, nenoriu problemų“. Pasirodo, kad vagis pardavė automobilius be jokių dokumentų, tik kaip metalo laužą. Man tik Andriuškevičius parodė tas mašinas, aš jų anksčiau nebuvau matęs. Sakiau, kad mašinos be dokumentų, ne mano, tačiau jie vis tiek jas nupirko. Jie nusipirko „Mercedes“, Pobiedos ir Zimo kėbulus ir dvi Volgas. Dar kelios liko Andriuškevičiaus kieme“.

„Man trūksta dviejų Moskvičių ir Volgos, – skaičiuoja Romas.

Vagis dar kartą pasitikslina, ar Romas nerašė pareiškimo policijai? „Ne“, – sako šis ir žada nerašyti, jeigu vagys viską gražins.

Benas labai apsidžiaugia – „rytoj iš karto sėsiu į tralą, kad viską parvežti“. Paklausiau Beno, kiek uždirbo iš vogtos daikto. „Aštuonis šimtus eurų, rytoj visas tas mašinas nuvešiu atgal, iš kur paėmėme. Dar šiandien skambinsiu tiems žmonėms, kurie nupirko, paklausiu, kiek norės už tai, kad gražintų“, – atsako šis. Romas vėl susinervina ir sako vagiui – tu tik pagalvok, kas būtų, jeigu dabar parašau pareiškimą policijai, jie atvažiuoja visus susemia, ir tada kas ? Paaiškėtų ne tik šios vagytės, tačiau ir dar daug kas matyt?

Benas vėl susigraudina „ Naktim neužmiegu, nežinau ką daryti, tik nerašykite pareiškimo policijai“.

Abu su Romu ilgai juokiamės iš tokio nevykėlio vagišiaus. Pats Romas man sako, kad jo iškelta sąlyga vagims nesikreipti į policiją yra tokia – viską sąžiningai papasakoti, kas sugalvojo šią vagystę ir ją suplanavo. Paaiškėjo, kad vienas iš šios vagių gaujos draugė dirba Druskininkų savivaldybėje ar tik ne Malinausko sekretore. „Du vagys vagia, tempai į savo kiemą, žino, kad čia Malinausko mašina, tačiau vis tiek vagiau“, stebisi Romas. „Man šis variantas gerai dar ir tuo, kad man nereikės vaikščioti po teismus ir gaišti laiko, – sako jis, – pusę metų bėgiosiu – kokia to prasmė?“.

Po kiek laiko paaiškėjo, kad ta vagių gauja iš kažkur sužinojo, kad Romas Balevičius neseniai buvo patyręs infarktą, ir tada matyt sugalvojo, kad jo nebėra ir niekas tų vogtų automobilių neiieškos.

Tada iš karto lenda kitų banditų galai – kas jums tai pasakė?

Romas prisimena, kad jo byloje prieš Apeliacinio teismo teisėją Viktorą Kažį jo naudai liudijo du garsus Lazdijų rajono kontrabandistai.

Facebook komentarai
});}(jQuery));