Teisėjas Vaidas Kazlauskas : „VIEN NEIGIAMAS TESTO REZULTATAS NEREIŠKIA, KAD TOKS ASMUO NESERGA IR, KAD JIS NEGALI PLATINTI VIRUSO”

fdn_7793-scaled

fdn_7793-scaled

Dienos pabaigai – dešimtmečio anekdotas. Tad būkit pasiruošę, nes būsit nokautuoti!
Raseinių apylinkės teismas nagrinėja administracine nuobauda (1000 Eur bauda) nubausto Žmogaus skundą. Byloje sprendžiamas klausimas, ar Covid-19 liga nesergantis Žmogus, viešoje vietoje nedėvėdamas kaukės, sukelia pavojų išplisti Covid-19 ligai, ar ne. Patikslinu – BYLOJE NĖRA ĮRODYTA (policijos įstaiga net ir neįrodinėjo), kad tariamo pažeidimo padarymo dieną Žmogus sirgo Covid-19 liga ar, kad buvo šią ligą sukeliančio viruso nešiotoju.
2021-02-17 priimtoje nutartyje (bylos Nr. II-21-1138/2021) Raseinių apylinkės teismas nurodo:
1. Pareiškėjos argumentas, kad asmuo kitą asmenį gali užkrėsti tik tuo atveju, jei jis yra užkrečiamąją ligą sukeliančio viruso nešiotoju, YRA DEKLARATYVUS, NEPAGRĮSTAS, TODĖL ATMESTINAS.
2. Teismas pažymi, kad byloje nėra duomenų, jog pažeidimo padarymo metu pareiškėja nesirgo Covid-19 liga, KAIP IR NĖRA BYLOJE DUOMENŲ, KAD PAREIŠKĖJA Covid-19 LIGA SIRGO.
3. Kita vertus, teismas pažymi, kad net ir tuo atveju, jei pareiškėja būtų pateikusi neigiamą testo rezultatą, VIEN NEIGIAMAS TESTO REZULTATAS NEREIŠKIA, KAD TOKS ASMUO NESERGA IR, KAD JIS NEGALI PLATINTI VIRUSO.
4. Teismas konstatuoja, kad dalis Covid-19 testų neabejotinai gali rodyti neigiamą testo rezultatą DĖL TESTAVIMO PRIEMONIŲ NETOBULUMO ARBA, PAVYZDŽIUI, VIRUSO INKUBACINIO PERIODO METU, TODĖL TAI IR YRA PRIEŽASTIS, KODĖL REIKIA LAIKYTIS KARANTINO REŽIMO PRIEMONIŲ.
Reziumė.
Duomenų mokslininkas ir kiti nepriklausomi nepriklausomos Ekspertų tarybos tyliai sau „rūko kamputyje”…. O aš nežinau, kodėl (nors gal ir žinau, kodėl), bet skaitydamas šią teismo nutartį ir galvodamas apie ją priėmusį teisėją Vaidą Kazlauską, nejučia prisiminiau vakar dieną paskelbto tyrimo „Lietuvos gyventojų ketinimas skiepytis: demografinis portretas“ rezultatus: „Kaip rodo apklausa, tarp norinčiųjų skiepytis daugiausia yra asmenys, kurie turi aukštesnį išsilavinimą, dirba biuruose, yra valstybės tarnautojai arba užima vadovaujančias pareigas.”.
Ir Raseinių gal Magdės šešėlis,
Iš po žemių-kapų prisikėlęs,
Ne į vieną pratartų tada;
Ir gal tiesą kai kam nebemielą
Pasakytų į miegančią sielą,
Bet dabar …na, kitokia mada!
Nėra nuotraukos aprašymo.
Facebook komentarai
});}(jQuery));