Teisėja Gaidytė-Lavrinovič nustatė, kad laisvaslaikrastis.lt nėra blokuojamas, nors yra priešingai

gaidyte

gaidyte

Aurimas Drižius
Šiandien tokia Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėja Gaidytė-Lavrinovič baigė pasirengimą bylos dėl portalo www.laisvaslaikrastis.lt uždarymo vadinamos Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos (ŽEIT) rankomis.
Kaip žinia, ŽEIT prieš du mėnesius išsiuntinėjo visiems telekomunikacijų bendrovėms nurodymą blokuoti prieigą prie www.laisvaslaikrastis.lt neva dėl to, kad portalas „neetiškai” nušvietė karą Ukrainoje.
Tiksliau, ŽEIT nurodė, kad portalas išvertė į lietuvių kalbą ir įsidėjo į portalą du Didžiosios Britanijos portalo www.off-quardian. org. straipsnius apie karą Ukrainoje. Viename buvo rašoma apie Ukrainos naudojamus „feikus” šiame kare, kitame – tiesiog žurnalistės įspėjimas, ką reiškia „neskraidymo zona” Ukrainoje, ir kad tai veda į tiesioginį pasaulinį karą.

Kaip dvi valdiškos idiotės Ramanauskaitė ir Gaidarovič uždarė www.laisvaslaikrastis.lt

Teismui ŽEIT vadovė Ramanauskaitė pranešė, kad pagal įstatymą, be teismo sankcijos, visuomenės informavimo priemonę galima blokuoti tik 72 valandoms. Paskui ŽEIT privalo kreiptis į teismą, tačiau to nepadarė – matyt, pati Ramanauskaitė ir jos „ekspertė” Aliona suprato, kokią nesąmonę padarė.
Tačiau niekas apie tai, kad tas ŽEIT blokas jau nebegalioja, telekomunikacijų bendrovių neperspėjo, todėl jis ir toliau blokuojamas jau daugiau nei du mėnesiai.
Aš prašiau, kad teismas pritaikytų laikinąsias apsaugos priemones ir panaikintų tą „bloką”, kol nebus išnagrinėta byla.

Tačiau teisėja Lavrinovič neaiškiu būdu „nustatė”, kad portalas jau nebėra blokuojamas, todėl teismo nurodymo panaikinti „bloką” nebereikia.

„Apibendrindamas išdėstytus argumentus, teismas daro išvadą., kad nėra pagrindo taikyti pareiškėjos prašomos reikalavimo užtikrinimo priemonės, kadangi ginčijamo sprendimo vykdymas yra pasibaigęs, prieiga prie pareiškėjos internetinio tinklapio nėra ribojama”, – nurodė teisėja Gaidytė-Lavrinovič

Visa teisėjos išmintis sudėta čia:

[2022-05-23][nutartis dokumente][DOK-12552]

2022 05 23nutartis dokumenteDOK 12552 2 Page 1
2022 05 23nutartis dokumenteDOK 12552 2 Page 1
2022 05 23nutartis dokumenteDOK 12552 2 Page 2
2022 05 23nutartis dokumenteDOK 12552 2 Page 2
2022 05 23nutartis dokumenteDOK 12552 2 Page 3
2022 05 23nutartis dokumenteDOK 12552 2 Page 3

Tiesa, kaip jau yra 99 proc. bylų, kuriuose ieškovas yra „Laisvas laikraštis”, teisėja Lavrinovič sąmoningai nurodė tikrovės neatinkančius duomenis – visi stambieji operatoriai iki šiol blokuoja prieigą prie portalo laisvaslaikrastis.lt, nes negavo ŽEIT pranešimo, kad tas nurodymas blokuoti nebegalioja jau du mėnesiai.

Tiesa, už tai, kad surašė žinomai melagingus duomenis, teisėjai Lavrinovič niekas negresia – ji ir toliau nagrinės bylas taip, kaip reikia, ir toliau rašys melą.

Facebook komentarai
});}(jQuery));