Tauta iš naujai išrinkto LR prezidento G. Nausėdos laukia veiksmo dėl pagrindinės valstybės vėžinės ląstelės

Tauta iš naujai išrinkto LR prezidento G. Nausėdos laukia veiksmo dėl pagrindinės valstybės vėžinės ląstelės

Paskelbta: 2019-05-28 09:45 Autorius: ekspertai.eu

Naujai išrinktas Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda gegužės 27 d. LRTDELFI laidai „Dienos tema“ išsakė savo nuomonę apie prokuratūros pertvarką bei atsakė į klausimą, ar ketina kalbėtis su Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku Stasiu Jakeliūnu, kuris vadovauja parlamentiniam tyrimui dėl Lietuvos banko veiklos.

„Jūs esate sakęs, kad nepritarėte dabartinio Seimo kuriamai praktikai daugybę dalykų tirti parlamentinėmis komisijomis. LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis sakė, kad, jus išrinkus prezidentu, tos komisijos baigsis, jeigu išrinktasis prezidentas, tai yra jūs, pertvarkys prokuratūrą. Kas yra geriau – baigti tą parlamentinių tyrimų praktiką ar kažką daryti su prokuratūra?“, – paklausė laidos vedėja.

„Pirmiausia patikslinkime, ką reiškia tas prokuratūros pertvarkymas. Jeigu prokuratūros pertvarkymas kišeniniu principu, tai toks pertvarkymas man netinka. Įsivaizduoju prokuratūrą kaip nepriklausomą instituciją, kuriai negali daryti įtakos nei konkretūs politikai, nei pats valstybės prezidentas“, – atsakė G. Nausėda.

„Stengiuosi tiksliai cituoti: jūs kalbate apie „gerovės ir sutarimo valstybę“, sakote, kad politika yra kalbėjimosi menas. Kalbant apie tuos tyrimus ir apie tendencijas, kaip planuojate, ar ketinate kalbėtis su ponu Stasiu Jakeliūnu, kuris kaip tik ir inicijavo tyrimą ne tiktai dėl banko veiklos, bet kažkuria prasme ir dėl jūsų veiklos prieš 10 metų?“, – paklausė laidos vedėja.

„Būtų gerai, jeigu tos išvados, nors jau jos preliminariai suformuluotos, kad ten būtų aiškiai įvardyta, ką ponas S. Jakeliūnas nori pasakyti arba šita komisija ką nori pasakyti. Tai, kad buvo problemų 2008–2009 m., kad bankai prisidėjo prie skolinimosi bumo, kad dėl tos priežasties vidaus ekonomika perkaito, kad buvo noro konkuruoti ne paslaugų kokybe, o paskolų apimtimi požymių, – visa tai buvo, čia jokia ne naujiena. Nežinau, ar tam reikalingi specialūs tyrimai, nes tokių tyrimų arba analizių atlikta buvo gerokai anksčiau ir gana daug. Tai, ką man nori ponas S. Jakeliūnas asmeniškai pasakyti, aš ne iki galo suprantu. Jis, kaip buvęs Taupomosios kasos analitikas, puikiai supranta, kuo užsiima analitikas finansų institucijoje, – kad jis neturi jokio tiesioginio kontakto su verslu ir kad jo vaidmuo yra tiriamasis analitinis. Toks yra ir vyriausiojo ekonomisto darbas. Todėl šitoje vietoje aš galiu tik padėti tašką“, – atsakė G. Nausėda.

 

 

 
https://www.youtube.com/watch?v=LJh4xFJebBc

 

 

Dabartinės kišeninės prokuratūros pertvarkymas kišeniniu principu netinka ne tik G. Nausėdai, bet, be abejo, ir didžiajai daliai Lietuvos gyventojų, išskyrus tas valdžioje ir už jos ribų veikiančius bei gražius kostiumus dėvinčius kriminalinių grupuočių atstovus, kuriems minėta prokuratūra jau daugelį metų nuolankiai tarnauja.

Kalbant apie prokuratūros pertvarką, pirmiausia turima omenyje tai, kad ši institucija iš tiesų privalo tapti nepriklausoma nuo bet kokio plauko įtakų, visiškai skirtingai, negu yra dabar.

Todėl naujojo prezidento galios šioje vietoje pakeisti situaciją prokuratūroje yra labai didelės. Pirmiausia LR prezidentas privalo rasti ir kuo skubiau pasiūlyti sąžiningą, dorą ir labai kietą kandidatą generalinio prokuroro pareigoms užimti (tuo pačiu pasirūpinant ir išskirtine tokio žmogaus apsauga 24 val. per parą).

Jei prokuratūra ir toliau bus palikta tokioje padėtyje kokioje ji yra dabar, visas viltis apie gerovės valstybę ar socialinės atskirties mažinimą bus galima, deja, ramiai pamiršti – visa tai tik ir liks kalbomis.

Kalbant apie S. Jakeliūno vadovaujamą parlamentinį tyrimą dėl Lietuvos banko, domina ne kažkokie asmeniškumai, dėl ko veikiausiai tikrai galima būtų padėti tašką, o tai, kaip G. Nausėda galėtų pakomentuoti šiame video išsakytus teiginius, o vėliau – kokių veiksmų galėtų imtis:

Facebook komentarai
});}(jQuery));