Tai ne anekdotas – Seimas svarstys siūlymą tiekti nemokamą maitinimą antrokams

getFile

getFile

Seimas svarstys siūlymą tiekti nemokamą maitinimą antrokams

 

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-5301), kuriomis siūloma nuo kitų metų rugsėjo mėnesio nemokamus pietus skirti ne tik vaikams iš nepasiturinčių šeimų, priešmokyklinukams ir pirmokams, bet ir visiems antrokams. Pasak ministro, nemokamas maitinimas papildomai būtų teikiamas 26 tūkst. mokinių.

Teikiamu projektu taip pat numatoma atsisakyti reikalavimo teikti prašymą-paraišką dėl nemokamų pietų skyrimo priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams nevertinant pajamų, paliekant teisę atsisakyti skirtos paramos. Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, praktikoje dabartinė tvarka sukėlė administracinę naštą tiek mokinių tėvams (globėjams) teikiant prašymus-paraiškas, tiek ir savivaldybėms juos priimant.

Nemokamų pietų organizavimas mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje ar antroje klasėje, būtų nustatomas kaip mokyklų pareiga.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, iš viso Lietuvoje šiais mokslo metais mokosi 348,8 tūkst. mokinių, iš jų teisę į nemokamą maitinimą turi apie 100 tūkst. vaikų – tai priešmokyklinukai, pirmokai arba vyresni vaikai iš nepasiturinčių šeimų. Įvedus nemokamą maitinimą antrokams nemokamus pietus ugdymo įstaigose gautų iki 126 tūkst. vaikų.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus vieningai balsavo 62 Seimo nariai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete, papildomu – Žmogaus teisių komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti lapkričio 24 d.

Facebook komentarai
});}(jQuery));