skip to Main Content

„Švyturio“ darykloje – Aludarių dienai skirtas atviras festivalis

Jau šį šeštadienį, liepos 15 d., Klaipėdoje uostamiesčio aludariai atvers „Švyturio“ alaus daryklos vartus ir kartu su pilnamečiais miestiečiais ir miesto svečiais šventiškai paminės profesinę dieną. Tradicinis, jau ketvirtą kartą rengiamas Aludarių dienos minėjimas virto atviru miesto festivaliu, kurio scenose pasirodys įdomiausi šalies atlikėjai, o lankytojai galės mėgautis kokybišku maistu iš pripažinimą pelniusių restoranų bei susipažinti su aludarių meistriškumo paslaptimis ir degustuoti gėrimus.

 

Kaip pasakoja bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas, per ketverius metus Aludarių diena iš profesinės šventės virto visos Klaipėdos ir šalies renginiu, kuriame susilieja tai, kuo garsėja uostamiestis – atvirumu, daugialypiškumu ir žingeidumu.  „Aludarystė lietuvių kultūroje turi gilias ir garbingas tradicijas, tad kai prieš penkerius metus kilo mintis paminėti Aludarių dieną ne tik siaurame profesiniame ratelyje, neabejojome sėkme, tačiau nesitikėjome tokio susidomėjimo masto. Tūkstančiai lankytojų, besidominčių alaus gamyba ir alaus kultūra, patvirtino, kad toks renginys reikalingas ir labai laukiamas kiekvienais metais. Šiemet daugiau nei 100 mūsų darbuotojų prisidės, kad klaipėdiečiai ir miesto svečiai iš arčiau galėtų pažinti aludarystės meną“, – sako R.  Viršilas.

 

Pernai šventę, kurios lankymas nemokamas, per dieną aplankė 12 tūkst. žmonių. Šiemet tikimasi šį rezultatą pagerinti ir laukiama bent dviem tūkstančiais daugiau klaipėdiečių ir miesto svečių. Organizatoriai perspėja, kad į renginį bus įleidžiami tik pilnamečiai lankytojai, todėl vengiant nesusipratimų, prašoma į festivalį atvykti be vaikų.

 

„Dar pernai sugriežtinome savo socialinės atsakomybės nuostatas, kurių laikomės visuose  renginiuose, skirtuose populiarinti ir palaikyti alaus kultūrą. Laikomės pozicijos, kad nepilnamečiai asmenys neturi būti šventėje, kurios pagrindinė tema – alus ir jo gamyba. Praėjusių metų Aludarių dienos lankytojų teigiama reakcija ir supratimas parodė, kad pasirinkome teisingą kryptį ir ją tęsime“, – sako „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius R. Viršilas.

 

Aludarių dienos lankytojus pasitiks dvi scenos: „Švyturio“ ir „Raudonų plytų“. Nuo 14 val. „Švyturio“ scenoje geriausias savo dainas atliks tokie žinomi šalies atlikėjai ir grupės kaip „Colours of Bubbles“, Vaidas Baumila ir Monique,  „Diskonektai“ ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Nuo 18 val. „Raudonų plytų“ sceną savo pasirodymu atidarys humoristas Olegas Surajevas, o iš jo estafetę perims „ba.“, „Solo Ansamblis“, Jama & W ir  „Parranda Polar“.

 

Patenkinti smalsumą ir susipažinti, kaip gimsta alus, lankytojai galės dalyvaudami ekskursijose. Specialiai festivaliui bus įrengtas pažintinis takas, kuris nusidrieks per alaus daryklos virimo, fermentavimo, brandinimo ir pilstymo cechus. Prie kiekvieno jų festivalio svečius pasitiks „Švyturio“ darbuotojai, kurie dalinsis savo profesinėmis paslaptimis ir papasakos, kaip gimsta alus. Festivalio metu bus galima susipažinti su daugiau nei dešimt  skirtingų alaus rūšių ir stilių – veiks degustacijoms skirti barai.

 

Lietuvos aludariai sulauks ir svečių iš užsienio. Savo alus pristatys apie investicijas Lietuvoje paskelbusi craft alaus lyderė iš JAV – alaus darykla „Brooklyn Bewery“. „Brooklyn Bewery“ atstovaujantis alaus someljė pasakos apie maisto ir alaus derinimą,  craft alaus gamybos subtilumus.

 

Alus neatsiejamas nuo maisto, tad Aludarių dienos organizatoriai pasirūpino kokybišku ir skirtingų virtuvių maistu, kurį pristato žinomi šalies restoranai ir virtuvės meistrai. Renginyje dalyvaus šiemet tarp geriausių šalies restonanų išrinktas „Momo Grill“, žinomi restoranai „Kaštonas“, „Jurgis ir Drakonas“, „Pank’olis“, „Swett Morello“, „City Chef“, „Momo Grill“, „Meat Lovers Pub“, „Keulė Rūkė“ ir kiti.

 

„Švyturio“ alaus darykla, esanti  Kūlių Vartų g. 7, šeštadienį lankytojams savo vartus atvers nuo  14 val. , o linksmybės planuojama tęsti iki vėlyvos nakties.

 

Apie UAB „Švyturys-Utenos alus“:

 

UAB „Švyturys-Utenos alus“ yra Lietuvos alaus rinkos lyderė, savo istoriją skaičiuojanti nuo 1784 m.  Nuo 1999 m.  „Švyturys-Utenos alus“ priklauso tarptautinei „The Carlsberg Group“ šeimai ir jungia  dvi alaus daryklas, veikiančias Klaipėdoje ir Utenoje.  Bendrovėje dirba daugiau nei 370 darbuotojų, joje gaminama produkcija eksportuojama į 28 valstybes. „Švyturys-Utenos alus“ nuosekliai remia  geriausius šalies kultūros, meno ir sporto projektus ir yra vienas didžiausių privačių šalies mecenatų.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : – -, UAB „VIP VIEŠOSIOS INFORMACIJOS PARTNERIAI“

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));