Švietimo profesinės sąjungos traukiasi iš derybų


Švietimo profesinės sąjungos traukiasi iš derybų

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), kartu su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimu, Švietimo ir mokslo profesine sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesine sąjunga „Sandrauga“ ir Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesine sąjunga, traukiasi iš derybų su Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl naujos Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties sukūrimo.

„Šiandien informavome ministeriją, kad penkios iš šešių profesinių sąjungų traukiasi iš derybų dėl naujos Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties sudarymo. Nuo kitos savaitės pradėsime derybas dėl galiojančios sutarties atnaujinimo“, – sako LŠMPS  pirmininkas Egidijus Milešinas.

Į derybas dėl naujos kolektyvinės sutarties, ministerijos iniciatyva, buvo pakviestos prisijungti Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profsąjunga ir Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjunga (LŠDPS). LŠDPS eilinį kartą sabotuoja derybas, todėl LŠMPS, kartu su partneriais, sės su ministerija prie derybų stalo dėl galiojančios Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties atnaujinimo.

Švietimo bendruomenės reikalavimai šių metų deryboms suformuoti pagal LŠMPS parengtą švietimo viziją 2025. Esminis siūlymas – įvesti bazinį atlyginimą mokyklų ir darželių mokytojams bei pagalbos mokiniui specialistams.

„Turime unikalią galimybę ir palankią ekonominę situaciją bent vienoje srityje pabaigti reformą ir pasiekti tikslus, labai svarbius šalies ateičiai. Šio tikslo ir sieksime“, – sako LŠMPS  pirmininkas Egidijus Milešinas.

LŠMPS vadovas džiaugiasi, jog šalies Prezidentas Gitanas Nausėda ir Premjeras Saulius Skvernelis pripažįsta, kad šalies ateitis priklauso nuo švietimo ateities.

Visi Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai LŠMPS iškelti reikalavimai skelbiami viešai svetainėje www.svietimoprofsajunga.lt.

EBPO 2015 m. tyrimas įrodė, kad mokinių pasiekimams pakilus iki EBPO šalių vidurkio ir išliekant visoje šalyje – per 10 metų tos šalies BVP išauga tiek, kad švietimo išlaidos atsiperka.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: EGIDIJUS MILEŠINAS, LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
Facebook komentarai
});}(jQuery));