Šventėms – nemokama eglutė ir įspūdingos sąskaitos už renovaciją

Šventėms – nemokama eglutė ir įspūdingos sąskaitos už renovaciją

Linas JEGELEVIČIUS, 2016 01 04
ico font down ico font up

Renovuoto Salomėjos Nėries g. 3 namo gyventojai prieš šventes pašiurpo gavę „Palangos komunalinio ūkio“ sąskaitas – eilutėje „namo renovacija“ rikiavosi įspūdingos sumos. „Iki 2024 metų, atmetus valstybės paramą, turiu sumokėti 9531 eurą, mokėjimus išdėstant kas mėnesį. Pirma sąskaita – 120 eurų, po to ji truputį mažės, bet nesuprantu, kodėl nėra paskaičiuota renovacijai numatyta 40 procentų parama“, – pasakojo į „Palangos tilto“ redakciją užsukęs namo gyventojas Jonas Lacvikas. Vyro butas – apie 43 kvadratinius metrus.

Gyventojai jaučiasi apgauti
Dar labiau išsigandusi jo kaimynė, jau 85 metus perkopusi Ona Veličkaitė: „Man reikia už renovaciją mokėti gruodį 121,74 euro, iš viso 11 127 eurus iki 2024 metų. Iš kur man, ligotai pensininkei, tokius pinigus paimti? Apgavo mus visi sakydami, kad valstybė padės su renovacija“, – guodėsi moteris.
Tokias sąskaitas namo gyventojams pateikė UAB „Palangos komunalinis ūkis“.
Abu palangiškiai prisiminė, kad padėti savo parašus po namo renovacijos darbais sutiko renovacijos administratoriui, ‚Palangos komunaliniam ūkiui“, patikinus, kad 40 procentų visų renovacijos išlaidų padengs valstybė.
„Pasirodo, kad valstybės tokia pažadėta parama į sąskaitas už renovaciją nėra įskaičiuota – mums tenka mokėti visą jos sumą. Paskambinau į „Palangos komunalinį ūkį“, o ten man kažkokia ponia Kristina kaip maldą tą patį kartojo: „Nieko negaliu paaiškinti kodėl taip yra….“ 
Tik iš kitų vyras išgirdo, kad ministerijoje (Aplinkos – aut.) vyksta daugiabučių renovacijos priėmimo aktų vertinimo procedūra. 
„Tai yra, žiūrima, kaip darbai atitiko investicinį planą. Kol toks vertinimas nėra atliktas, ministerija, girdi negali skirti vyriausybės numatytos paramos už renovaciją. Kitais žodžiais tariant, kol tai nepadaryta, už renovaciją turės mokėti patys gyventojai, nors dauguma jų Palangoje labai sunkiai verčiasi žiemą“, – sakė J. Lacvikas.
Anot jo, tai reiškia, kad gyventojai dėl kažkieno nepadarytų darbų tapo atpirkimo ožiais.

Renovacija vyko su trukdžiais
Jonas iki šiol aplanke nešiojasi vieno straipsnio viename miesto laikraštyje iškarpą, kur ir miesto meras, kviesdamas miestelėnus renovuoti savo būstą, nuramino, kad gyventojams teks mokėti tik būsto renovacijos kredito dalį, kuri bus paskaičiuota atmetus valstybės įsipareigotą 40 procentų paramą renovacijai.
Bet J. Lacvikas mero nesmerkia, anot jo, jis sakę tai, ką visiems gyventojams dėl paramos aiškino Aplinkos ministerija.
Vyras sakė, kad renovacijos darbai S. Nėries g. 3 vyko labai nesklandžiai. „Buvo dienų ar net savaičių, kai jokie darbai nebuvo vykdomi“, – prisiminė palangiškis.
Abu redakcijos svečiai sakė, kad po renovacijos tapo šilčiau gyventi, beveik du kartus sumažėjo sąskaitos už šilumą. „Pernai šiuo metu (kalbėjomės gruodžio 10 dieną – aut.) sąskaitos už šildymą siekė 400 litų, o dabar „parėjo“ gerokai mažesnė – šiek tiek virš 50 eurų“, – sakė O. Veličkaitė.
Vis tik moteris prisipažino, kad jai, tremtinei, gaunančiai didesnę nei vidutinę pensiją, bus labai sunku ar neįmanoma vykdyti prievolę bankui dėl renovacijos.
„Jėzau, nežinau, kaip man reiks išgyventi dabar. Gyvenu viena, man niekas nepadeda, baisu, – nuogąstavo senjorė. – Vien už komunalinius patarnavimus ir šildymą moku šimtą eurų“.

Ketina kreiptis į teismą
J. Lacvikas teigė girdėjęs, kad kitų renovuotų namų gyventojai valstybės kompensacijų sulaukė po beveik dvejų metų. „Tai – netvarka. Tai – nenormalu. Ne vieną tokia tvarka ir be kelnių paliks ir, žinoma, ji labai diskredituoja renovaciją“, – įsitikinęs palangiškis.
Vyras neketina mokėti komunaliniam ūkiui už renovaciją: „Eisiu į komunalinį, kad man perskaičiuotų sąskaitą su 40 procentų lengvata. Kitaip eisiu į teismą“.
Bet palangiškis jau kartą liko it musę kandęs prieš komunalinį. „Dar vasaros pradžioje domėjausi, kodėl vieniems daugiabučių namų gyventojams yra įrengti termoreguliatoriai, kuriais galima užsukti šilumą iki nulio laipsnio, o kituose – tokie, kuriais šilumą bute galime sumažinti iki antros padalos. Jie buvo pastatyti renovacijos metu“, – pasakojo J. Lacvikas.

Siūlė dovanų kalėdinę eglutę
Renovuoto namo gyventojus papiktino prieš šventes sulauktas skambutis iš „Palangos komunalinio ūkio“ vadybininko, kuris teiravosi, ar namo gyventojai norėtų, kad komunalinis jiems padovanotų kalėdinę eglutę.
„Klausė, ar mes, namo gyventojai, eglutę pasipuoštumėme, jeigu ją gautume. Ne eglutė mus domina, o tokios absurdiškos sąskaitos“, – piktinosi palangiškis.
Vėliau jis sužinojo, kad tokią iniciatyvą – kiekvienam renovuotam daugiabučiui skirti po kalėdinę eglutę – subrandino Aplinkos ministerija. 

 Vakar su UAB „Palangos komunalinis ūkis” atstovais, galinčiais pakomentuoti situaciją, susisiekti nepavyko.

http://www.palangostiltas.lt/sventems++nemokama+eglute+ir+ispudingos+saskaitos+uz+renovacija,7,2,6311.html

Facebook komentarai
});}(jQuery));