Sveikuoliai visoje Lietuvoje metė iššūkį Corona virusui plaukdami 25 metrų ledinėse eketėse

Vilnius_

Vilnius_

 

Sveikuoliai visoje Lietuvoje metė iššūkį Corona virusui plaukdami 25 metrų ledinėse eketėse

Simonas Dailide

Jau ketvirtus metus iš eilės Trakuose, ant Galvės ežero Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamos 25 metrų ledinės eketės plaukimo varžybos dėl karantino apribojimų šiemet įgavo kitą formatą – savarankišką plaukimą. „Visi tikėjomės, kad vasario gale bus atšaukti ribojimai judėjimui tarp savivaldybių, bet taip nenutiko, o pavasaris ledą vis tirpdė…“, – sakė LSS prezidentas Simonas Dailidė (nuotraukoje), – „30 dienų ledinės eketės iššūkis leido mums nugalėti aplink sėjamą baimę, praplėsti savo ribas įveikiant stereotipus apie šalto vandens pavojų. Šimtai pirmų kartų eketėje, dešimtys mažamečių vaikų, užsidegusių tėvų pavyzdžiu nebijoti šalto vandens, 25 metrų eketės kituose Lietuvos miestuose, stulbinamai aktyvus ledinės nuotraukos konkursas įrodo, kad šalčio efektyvumas mūsų sveikatai yra neginčijamas!“

Alytus

Vilniuje, Kaune, Jonavoje, Alytuje, Radviliškyje, Rokiškyje ir Utenoje ledinių maudynių entuziastai išsipjovė 25 metrų eketes tam, kad pasikeitusio varžybų formato dalyviai turėtų galimybę savarankiškai įveikti šį atstumą, užfiksuoti vaizdo medžiagoje plaukimo laiką, pasidalinti įrašu Facebook miesto grupėse ir laukti organizatorių atsiunčiamų specialių tai progai suskurtų medalių už įveiktus 25 metrus ekete. Uostamiesčio „ruoniai“ savo jėgas ir ištvermę ruošiasi išbandyti sekmadienį.

Ne galutiniais duomenimis per 200 šalto vandens entuziastų, tarp kurių buvo ir vaikų ir suaugusiųjų, visoje Lietuvoje šiandien įveikė 25 metrų ledines eketes, o pasiekę finišą dalijosi pačiomis geriausiomis emocijomis.

Vilniuje, tarp beveik šimto „ruonių“ moterų tarpe greičiausios buvo: Justina Dilkaitė (15.78 sek), Milda Adomaitienė (19.75 sek) ir Aušra Sobutienė (20.75 sek), vyrų tarpe: Romas Čereška (15.54 sek), Ignas Kazlauskas (16.43 sek) ir Paulius Markevičius (16.22 sek).

Radviliškio mieste savo jėgas išbandė per pusšimtis ledinio vandens aistruolių, Utenoje – kelios dešimtys įvairaus amžiaus plaukimo mėgėjų, Jonavoje – 7.

Dzūkijos sostinėje šalto vandens galią išbandyti panoro 27 drąsuoliai, tarp kurių ir ne vienerius metus praktikuojantys maudynes šaltame vandenyje ir pirmą kartą išdrįsusę įveikti ledinę eketę. Jauniausioji Alytaus dalyvė – dešimtmetė Vanesa plaukė drauge su savo tėčiu Vincentu. Moterų tarpe Dzūkijoje greičiausiai atplaukė Rimutė Norkūnienė, o tarp stipriosios lyties atstovų greičiausias buvo Laimis Banys. Visi plaukikai buvo apdovanoti „Eketės diplomais“ ir rėmėjų dovanomis.

Jau tradiciniu tapusiame Lietuvos sveikuolių sąjungos renginyje rezultatas nėra svarbiausias tikslas, svarbiausia – laimėti prieš savo baimes šaltam vandeniui ir atkreipti visuomenės dėmesį į grūdinimosi svarbą, bei  priminti sau, kad nors ir karantinas – pasaulis nesustojo ir galima rasti būdų praskaidrinti savo kasdienybę.

Jūratė Marčiulaitienė

Sveikuoliai.lt

 

 

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));