Svarbiausia – vaikų pareigos. Rolandas Paulauskas, „Kas čia daros?” Nr.10.

Globejas

Globejas

 

 

Kazimieras Juraitis

Paskelbta 2018-11-19

Globejas

 

 

Spalio mėnesį visu gražumu „prinoko” vaikų atėmimo įstatymas. Kas mėnesį atimama apie 500 vaikų. Įdomiausia, kad komentaruose po straipsniais žmonės arba kaltina tarnybas, arba ragina bėgti iš Lietuvos. Tačiau bėgti nėra kur, nes tiek Skandinavijos šalyse, tiek Rusijoje veikia tokie pat įstatymai. Seimo nariai, kurie dabar dedasi dideliais atimamų iš tėvų vaikų gynėjais, juk patys balsavo už šį įstatymą. Kuo gi jis ypatingas?

1. Vaikas priklauso valstybei. Tėvai tik atlieka prižiūrėtojų vaidmenį.

2. Tėvų kaltumo prezumpcija.

3. Svarbiausias punktas: įstatymas kalba tik apie vaiko teises.

4. Smurto sąvoka aiškiai neapibrėžta. Ji tokias plati, kad į šiuos rėmus gali patekti bet kurie tėvai, bet kuri šeima.

Norint grįžti į protu suvokiamo įstatymo normas, tas įstatymas turi būti grindžiamas kitokia logika. Tačiau matant, kad nei vienas Seimo narys nebalsavo „prieš”, vargu ar šis Seimas pajėgus tą padaryti. Juolab, kad ne Lietuvos politikai šį įstatymą sugalvojo. Už šių idėjų stovi milžiniškos pastangos ir itin solidžios jėgos, bei pinigai.

Logika, kuria turėtų būti grindžiamas normalus įstatymas, yra tokia:

1. Vaikas yra tėvų. Valtybė kišasi tik tuomet, kai susiklosto ypatingos aplinkybės, išties pavojingos vaiko sveikatai ar gyvybei;

2. Vaikas turi ne tik teises, bet ir pareigas. Pradėjus kalbėti apie pareigas, neišvengiamai iškyla 3-ojo punkto, punkto būtinybė;

3. Turi būti bausmės už tų pareigų nevykdymą.

Vaikai jau mažame amžiuje dažnai būna labai žiaurūs vienas kito atžvilgiu. Vaikas nėra „šventas angeliukas”. Bausmė nelygu smurtui ar mušimui be priežasties, kaip dažnai bandoma įteigti. Kada bandoma apibrėžti leidžiamos bausmės už pareigos neatlikimą ribas, Manytume, kad jokiais įstatymais to padaryti neįmanoma. 

Kaip valgis be druskos negardus, taip jis neskanus ir persūdytas. Tai virėjos meistriškumo reikalas, kurio jokiu įstatymu neapibrėši.

Suaugusiųjų gyvenimas susideda beveik vien iš pareigų.Teisių jame ne taip ir daug. Suaugęs žmogus už pareigų nevykdymą vienaip ar kitaip baudžiamas ir šeimoje, ir darbovietėje, ir santykiuose su valstybe. Valstybė yra net baudžiamąjį kodeksą priėmusi, jeigu suaugęs jos pilietis nevykdo pareigų.

Neįmanoma vaiko paruošti suaugusio gyvenimui, jeigu vaikiško pasaulio modelis skiriasi nuo suaudusiųjų pasaulio.

Visa laida čia:

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1059&v=b14xsseppTs

Facebook komentarai
});}(jQuery));