Svarbiausi šalies įvykiai vėl maskuojami po dirbtiniais skandalais

Svarbiausi šalies įvykiai vėl maskuojami po dirbtiniais skandalais

Kristina Sulikienė

Vasarą labai lengva atlikti aferas, plauti pinigus. Naujoji valdžia irgi „žino kaip“. Senas „bajeris“ su „aš atostogose“ – buvo bandomas „prasukti“ Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, kur dirba galimai korumpuotas ministras Linas Kukuraitis. Jeigu jis būtų ne korumpuotas, jo pavaldiniai nebūtų darę tokios aferos, jog jam esant atostogose, jie “atrinko“ pačius mažiausius balus surinkusias organizacijas, o daugiausiai surinkusias – paliko už borto. Atvirkščiai ir ganėtiškai psichopatiška alogika. Juk buvo rašyta, jog Linas Kukuratis metų metais yra prie projektų, ir jis „žino kaip“. Atsakomybės, deja, nuo jo naštos nuimti neįmanoma – nes jis yra ministras- taigi, įstaigos vadovas. Jeigu jo pavaldiniai aferistai, jis pats kaltas, kad tokius idiotus pasirinko viceministrais ir patarėjais: idiotas būtent nežinos,kad 55 yra daugiau už 46. Nes idiotas tai toks žmogus, kuris turi intelekto trūkumą. Ir neskiria, kuris skaičius yra didesnis. O būtent galimai idiotai Lino Kukuraičio pavaldiniai demonstruodami visišką idiotizmą,ir manydami,kad visuomenėje absoliučiai visi atostogauja (o kas maximose ar interneto tiekime aria, ką?), arba geria – priėmė sprendimą paskirstyti pinigus pralaimėtojams, o laimėtojus palikti be skatiko.

Mačiau net socialiniuose tinkluose, jog buvo kas sveikino Liną Kukuraitį – koks jis geras, koks fainas – gėjus paliko už borto. Bet gėjų organizacija surinko daug balų. Prie ko čia jų seksualinė orientacija, kai kalba eina apie korupciją? Šitoje vietoje prasideda jau nacistinė ideologija, kuri nieko bendro su sveiku mąstymu neturi. Jeigu nepatinka gėjai, ir žinai, kad jie dalyvaus konkurse – anuliuok visą konkursą, ir neskirstyk pinigų. Arba eik lauk iš ministro kėdės, jeigu priesaika vienuolynui trukdo dirbti. Paprasta. Nesu nei už gėjus, nei prieš juos, manau, jog jų teisė rinktis – tačiau 55 yra daugiau 46. Taip mokė matematikos pamokose. Kita naujiena, jog premjeras Skvernelis pagaliau atsibudo, ir nutarė panaikinti pajamų ir kitokius mokesčius mažiausias algas uždirbantiems. Tokiu būdu šiems bėdžiams atliktų po 80 eurų, būtiniausioms reikmėms jau šis tas – bent už elektrą ir internetą žmonėms jau bus iš ko mokėti.

Na, gal ir nuolatiniam bilietui užteks. Spėkite, kas ėmė prieštarauti šiam socialiai teisingam projektui? Ogi mūsų visų madame Grybauskaitė: iš savo Daukantynės pareiškė, kad nesutinka,ir nesirašys. Nes biudžete atsiras 18 mln. „skylė“. Girdite, runkeliai, vergai- kas išlaiko valstybės biudžetą? Taip taip – vargo pelės, bėdžiai, vargetos, uždirbantys sūriu prakaitu savo minimaliomis algelėmis „brangesnį grabą“, kaip pasakytų „prezidentas“ (Marso arba Jupiterio) Landsbergis. Dar viena naujiena, jog mus eilinį kartą puola rusai. Dabar jau net ne per Zapad pratybas, kurios paskelbtos, ir į kurias gali kad ir pats Valatka arba Tapinas važiuoti – baltarusiai (arba gudai) neprieštarauja. Tačiau Lietuva įsileido neva bepasį ir bepilietį Saakašvilį, kuris nuėjo į ohmanišką piketą su Kubiliumi ir Adomėnu prie Rusijos ambasados, ir nors Gruzija jam išdavė Europos arešto orderį, jis laisvai sau piketuodamas Latvių gatvėje, pareiškė į TV kameras, jog Rusija ruošiasi užpulti…Baltarusiją. Keistai nuskambėjo, jog Baltarusija mus puola per Zapad pratybas. O pačią Rusiją su visu Zapadu užpuls Rusija. Saakašvilis ganėtinai pavalgęs man pasirodė, ir nepanašus į jokį persekiojamą ar bepilietį asmenį – nebent Lietuvos sieną kirto kartu su vietnamiečiais ar kitokiais nelegalais, kas naktį šturmuojančiais Švenčionių apylinkes. Panevėžio aktyvistė Rūta Liberienė bandė Lietuvą „dusinti“ su „40 šunų, kurie neprižiūrėti ir valgo vienas kitą“. Nuvyko ten televizija, bobutė parodė pilnus aruodus ir puodus ėdalo, gražiai atrodantys šunys palojo į kameras, rado vieną nusilpusį, išsivežė. Bandyta sukelti panašią isteriją kaip su triušiuku. Nepavyko. Žmonės nebeužkimba. Bobutė aiškiai pasakė „bijau viena gyventi, išveš šunis, o tada mane užkapos kirviu.“ Aišku? Juk net lakūno Kairio tėvas buvo vienkiemyje užkapotas kirviu. Gyvūnų teisių aktyvistai kartais persistengia. Mano apylinkėse miško sodybose mažiau 10 šunų niekas nelaiko. „Bet čia 10, o ne 40“, įtikinėja mane telefonu minėta Rūta, kuri paprašė paskambinti- nes oponavau jai socialiniuose tinkluose. Koks skirtumas. Kuo daugiau kiauksi – tuo žmogus saugiau jaučiasi.

Pirmuose puslapiuose visą savaitę matome pusnuogį Putiną, ir delfinariumai su penkiolika kapeikų mums bando įpiršti mintį, koks jis patrauklus ir netgi seksualus. Čia gal dėl to,kad nemąstytume – o kur Dalia Grybauskaitė? Ar ji išlindo iš savo Stalino tipo surduto? Ar bent kaklą atlaisvina, ir leidžia pasilepinti odai saulės spinduliais? Mes juk neklausiame, ar ji turi draugą ar draugę, ir kokius ledus ji valgo? Juk apie ją žinoti galima tik tiek, kiek leidžia jos Stalino tipo viešieji ryšiai: matome besifotografuojančią su vaikais (per plius 40 irgi neišlindo iš surduto) arba tanke kur nors sėdinčią. Viskas. Disko metikas Andrius Gudžius – pasaulio čempionas, bet prezidentės reakcijos nėra. O jos nekenčiamas Putinas oro uoste savo šalies herojus- čempionus būna sutinka su duona ir druska. Skiriasi šie du politikai, nors tu ką. „Na ir kas, kad tu laimėjai? Man „plevat“- savo abuojumu tarsi sako mūsų pirmoji ir vienintelė šalies ponia.

Normalioje valstybėje normali spauda būtų pastebėjusi, kad signatars Zigmas Vaišvila, rizikuodamas savo paties byla ir turbūt keliais milijonais, kreipėsi su atskiruoju skundu į Lietuvos Apeliacinį teismą, kad šis kreiptųsi išaiškinimo į Konstitucinį Teismą, ar LR CPK 306 str. pakeitimai nuo šių metų liepos 1 dienos atitinka Konstitucijos 30 str. – teisę kreiptis į teismą. O teismų įstatymas netgi numato, jog negalima atsisakyti nuo teisės kreiptis į teismą. Kad sužinočiau, kaip šią LR CPK 306 str. nuostatą pasirengusi įgyvendinti valstybė, kuri šitaip maloniai atėmė iš piliečių teisę gintis patiems apeliacinėje instancijoje, tyčia užėjau į Kauno nemokamos teisinės pagalbos skyrių Kęstučio gatvėje. Ten labai man maloniai atsakė į man rūpimus klausimus, o aš tuo pačiu pasižiūrėjau į informacinę lentą, kiek gi 400 000 gyventojų turinčiam miestui yra skirta apsigynimui advokatų. Lygiai 5 (čia „civilistai“)

Turint galvoje, jog Kauno regionas dar apima ir Prienus, Šakius, Jonavą ir kitus miestelius,tai kokiam milijonui žmonių yra skirta 5 advokatai, iš kurių lygiai dvi dirba labai blogai (Kristina ir Juzefa)- nes susidūriau tiesiogiai. Lieka 3. Štai tau ir konstitucinė teisė gintis apeliacijoje. Normalios valstybės spauda būtų pasigavusi naujieną, jog 18 teisėjų paduoti į teismą, o advokatas ar iš baimės, ar iš labai didelės baimės (kito paaiškinimo nerandu, nes Anatolijų Novikovą pažįstu, jį pati Aurimui Drižiui rekomendavau, ir jis niekada nėra pabėgęs iš jokios bylos) pasitraukė iš bylos išvakarėse posėdžio. Kodėl advokatas turi bijoti teisėjų? Negi teisėjai neatsako jokia tvarka, kad padavus juos į teismą, ne jie turi bijoti, o tie gynėjai, kurie padės įrodyti, jog negalima trypti Konstitucijos? Juk cenzūrą draudžia ne tik Lietuvos įstatymai – cenzūros draudimas įtvirtintas ir EŽTT praktikoje pagal Konvenciją.

Advokatams draudžiama rašyti skundus į EŽTT, draudžiama blogai kalbėti apie teisėjus. Greitu laiku Vatikane turbūt bus užvestos Lietuvos teisėjams beatifikacijos bylos. Nes apie teisėjus kaip apie šventuosius – gerai arba nieko. Ne visi tokios geros nuomonės apie mūsų neliečiamuosius. Kaune teisėja Eglė Kriaučiūnienė į bylą liepė įtraukti mirusį asmenį, nurodžiusi,jog su jo teisėmis ir pareigomis susijusi byla: nors jis tik dalyvavo tikrinant nematančio senolio parašą. Ir viskas. Niekaip su ta byla tas miręs buvęs apylinkės seniūnas ir nesusijęs. Registrų centras, kuris suteikęs visiems teisėjams nemokamą prieigą prie visų įmanomų registrų, negalėjo patikėti prašymu, kurį pateikiau. Juk, sako, šita teisėja gali pati pasižiūrėti savo kompiuteryje, ir ji matys, ar asmuo miręs. „Negaliu priversti teisėjos nebūti korumpuota ir dirbti taip, kaip priklauso“,- atsiprašinėdama už teisėją paaiškinau valstybės įmonėje, kuri Eglei Kriaučiūnaitei suteikusi prieigą prie duomenų, kurių jai nereikia (arba ji nemoka ja naudotis.) Normalioje valstybėje prezidentė, teismų pirmininkai sužinoję, jog teisėjas tyčiojasi ne tik iš savęs, iš bylos dalyvių, bet ir iš valstybės, būtų jau tokią teisėję teikę bent apvarstyti drausmiškai. „Jeigu jūs nepateiksit duomenų apie minėtą asmenį, aš laikysiu šitą ieškinį nepaduotu“, neskundžiama Kauno apygardos teismo nutartimi ir įpareigojimu priimti ieškinį ir jį nagrinėti (teisėjas Tamašauskas) bylą gavusi teisėja tyčiojosi iš aukštesnės instancijos teismo. Nevykdo teismo sprendimo, grasina išmesti bylą- „laikyti nepaduota“. Kai Aurimas Drižius „nevykdė teismo sprendimo“ – toliau rašė ir rašė straipsnius – jam buvo iškelta krūva baudžiamųjų bylų. Bet jis juk ne teisėjas. Jo pareigybėse nėra parašyta,kad jis privalo klausyti kažkokios instancijos teismo – kaip tai tarnybine hierarchine tvarka privaloma yra apylinkės teismo teisėjai. Ir visiems viskas gerai. Ieškinį „padavė“ tai aukštesnės instancijos teismas, kuris panaikino neteisėtą nutartį, kuria teisėja nurodė, jog aš pateikusi ieškinį, turiu kreiptis su ieškiniu. Tokia buvo nutarties atsisakyti priimti ieškinį „motyvacija“. Nieko nesupratau, ir apskundžiau. Nes rašo lietuviškai – bet nesąmones. Prieš tai buvo nutartis, kad teisėja „nemato kopijų“. Nors geras regėjimas būtinas dirbant tokį darbą. Kuo greičiau reikia įvesti privalomą teisėjų sveikatos (ypač dvasinės) patikrą. Tikėkimės, jog būsimoje bado akcijoje, kuri prasidės prie Prezidentūros rugpjūčio 21 dieną, toks reikalavimas bus: nes daugelis Lietuvos Respublikos vardu priimamų sprendimų neretai ne tiek kad neteisėti, kiek nesveikos mąstysenos, alogiškos, psichopatiškos kažkieno būsenos rezultatas. O taip neturėtų būti. Juk preziumuojama, jog teisėjas (taip pat ir viceministras) tai žmogus, baigęs aukštąjį išsilavinimą, sveiko proto. Dar ir kažkiek moralės turi turėti. O pabaigai naujienų, aišku, labai skaudi nelaimė – buvo supleškinta Mažosios Lietuvos kaimo autentiška sodyba Rumšiškių Liaudies buities muziejuje. Nuo vaikystės tiesiog gyvenau su etnologinėmis knygomis, žinau mintinai ir Rygoje esančio liaudies buities muziejaus pastatus, šulinius, netgi kraigus. Todėl man labai skaudu, kad buvo tyčia padegta būtent labai mažai ištyrinėta ir mažai tyrinėjama Mažoji Lietuva Rumšiškėse. Jos liko mažiau. Ir čia ne alkoholis, ne fejerverkai – čia bendrai požiūris į viską: ar tai būtų Gedimimo kalnas, ar mūsų jaunimas, kuris vėl susikrovė lagaminus ir paliko Lietuvą. Juk svarbiausia – tai nukenksminti naująją valdžią, o ji gali būti yra teisi, kai sako, kad nepakankamai rūpinamasi paveldu, kad etninė kultūra yra tragiškos būklės. Vytauto Didžiojo universitetas, reikalavęs ne tik išskirtinių teisių, bet netgi kurio vadovybė – paprasčiausi žemgrobiai, kuriems surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai – su savo nesąmoningu požiūriu, jog jiems nereikia etnologijos, prarado 9,5proc. studentų, ir universiteto žlugimas jau ne už kalnų. Niekam yra neįdomus universitetas, kuris sunaikino etnologiją, filosofiją, o mainais nieko nepasiūlė. Tyrinėti „Rusijos grėsmes“? Ne visi jaunuoliai išsikraustė iš proto. Daugelis išsikrausto iš Lietuvos – poligono, kuriame jau net ne lietuviškos, o užsienietiškos ir net nežymėtos karinės mašinos, ir barzdočiai iš velnias žino kurios armijos specialiųjų pajėgų važinėja. Yra pakelbtas neskelbtinas karas, ir viskas, ate mūsų asfaltui – užsieniečiai niekada neužmokės, nes jie neatsako jokia tvarka už nieką: net kai girtuokliauja Lietuvos baruose. Nei viena valstybė neišsilaikys, jeigu neturės tautinio pagrindo.“Granatos“ ir Liaudies buities muziejus – nesuderinamas absurdas. Dvejus metus iš eilės 2012-2013 m. vykdytą etninės kultūros festivalį „Margos pievos“ privaloma buvo palaikyti ir skatinti, o ne jį visiškai pašalinti iš muziejaus. Štai tas festivalis, kurį tyrinėti teko garbė net dvejus metus, buvo ta šventė, kuri atitiko muziejaus veidą ir vardą. Muziejui tad linkiu prikelti iš užmaršties „Margas pievas“, nes jų metu susirinkdavo gal ir neskaitlinga, bet motyvuota ir tikslinė žmonių grupė – etninės muzikos, kultūros, ekologijos, ir netgi aktyvūs Žemaitijos mylėtojai (tie patys, kurie kovojo prieš skalūnines dujas). Karbauskiui linkiu geros likusios vasaros, ir nepergyventi dėl Gretos ir Roverio. Bus tų Gretų ir tų Roverių. Reikia kažkaip sureguliuoti valstiečius, kol jie visiškai nepakriko. Nors trečiosios jėgos- ne konservatorių ar socdemų – juk joks „demokratijos fondas“ nenumatė,ir neprognozavo, ir dabar nebeaišku niekam, ką daryt su tais žaliais ir dar valstiečiais. Kurių tarpe yra ir aršių katalikų – kurie nevengia klastoti duomenis, bet vėliau viešai atsiprašo. Buvo ir gėjų teisių gynėja, bet pabėgo pas liberalus. Gal valstiečiai sudraudė, ko kas savaitę vis naujai plaukus persidažo,kas ten žino. Naujokas Andrius Navickas, beje, liberalių pažiūrų, nors ir konservatorių sąrašinis – aprašė savo pirmą dieną Seime kaip apsilankymą cirke. Na o šio cirko, kuriam jau beveik metai, liko nebedaug – vos treji meteliai. O jau ne už kalnų ir prezidentinė isterija. Žiūrėkime, kad mums kokio kaklaraiščius valgančio Saakašvilio nepaskirtų. Lietuvos kolonijos gubernatoriumi. Juk Auštrevičius kliedi apie tai, kaip reikia jam suteikti pilietybę. Kai saviems neretai gimusiems ir čia augusiems ta pati Dalia Grybauskaitė suteikti atsisakė…Buvo juk Rūtos Janutienės laida. Dažnai ji juk teisybę parodo.

Facebook komentarai
});}(jQuery));