Švabo planas įsibegėja – britai atsisako automobilių, kaip privačios nuosavybės, Italijoje anuliuojamas nekilnojamojo turto privatumas

svab
Automobilių nuosavybė Didžiojoje Britanijoje gali baigtis, nes JK keliai bus iš esmės pertvarkyti – „pasiekė kritinį tašką”. Vyriausybės transporto ministrai parėmė raginimus panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę ir iš esmės pertvarkyti transporto priemones.
Apie tai rašo britų leidinys express.co.uk
https://www.express.co.uk/life-style/cars/1535798/private-car-ownership-road-driving-changes-updates
Vietoj to jie paprašė „didesnio lankstumo” dėl transporto priemonių naudojimo, o ekspertai mano, kad „bendrasis transportas” yra išeitis. Transporto ministrė Trudy Harrison teigė, kad bet kokie nauji pasiūlymai bus „pritaikyti ateities” kelionėms keliais. Tai gali tapti benzininių ir dyzelinių automobilių naudojimo pabaigos pradžia, nes didėja spaudimas siekiant įgyvendinti taršos tikslus.
Vyresnio amžiaus vairuotojai raginami pasitikrinti akis, kad išvengtų „neatsargaus vairavimo
Ji teigė, kad šaliai reikia atsisakyti „XX a. mąstymo, kurio centre – asmeninė transporto priemonių nuosavybė”.
Ji pridūrė, kad „stulbinama”, jog beveik du trečdalius kelionių atlieka vieniši vairuotojai.
M. Harrison taip pat pridūrė, kad Jungtinė Karalystė dabar yra „lūžio taške”, kai dalijimasis transportu netrukus taps „realia galimybe” daugeliui žmonių.
Šias pastabas ji išsakė Jungtinės Karalystės transporto konferencijos „Collaborative Mobility UK” delegatams.
Ji sakė: „[Netrukus tai bus] reali galimybė daugeliui iš mūsų keliauti.
„Kai judumo centrai taps įprasta mūsų gatvių architektūros dalimi ir kai visas šias galimybes bus galima užsisakyti ir apmokėti vos palietus išmanųjį telefoną.
„Iššūkis – žengti toliau ir greičiau, kad bendrasis judumas taptų ne naujove, o vis didesne norma, kad jis būtų kuo paprastesnis, patogesnis ir prieinamesnis.”
Ji pridūrė: „Manau, kad nauda tikrai didelė.
„Mažiau naudosimės automobiliais ir galėsime pasikliauti patogiu, ekonomišku ir darniu viešojo transporto tinklu.”
Vyriausybės Transporto dekarbonizacijos plane teigiama, kad 2019 m. mažesnės nei penkių mylių kelionės sudarys 58 proc. visų kelionių asmeniniais automobiliais.
Jie teigė, kad tai yra viena iš „didžiausių galimybių” trumpas keliones automobiliu pakeisti kelionėmis dviračiu ir pėsčiomis.
Transporto anglies dioksido išmetimo mažinimo plane taip pat raginama kurti daugiau bendro judumo schemų.
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

Europos Sąjunga skelbia didžiausią Italijos nekilnojamo turto anuliavimą per trejų tūkstančių metų istoriją

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gruodžio 14 d. 11:11

Italian houses 385 257 1

 

Portalo Messaggero paskelbta naujiena buvo perspausdinta visų kitų Italijos laikraščių kaip epochos įvykis. Numatytas didžiausias nekilnojamo turto išgrobstymas Italijoje nuo Romos įkūrimo; nė vienas barbaras, ankstesniais šimtmečiais įsiveržęs į mūsų šalį, niekada negalvojo panaikinti didelės nuosavybės dalies vertę paprastu rašiklio brūkštelėjimu o Europos Komisija gali tai padaryti. Pusė italų įprastinio nekilnojamo turto praktiškai paverčiama į nieką.

Europos Komisija, vadovaudamasi beprotiška energetikos tranzito taisykle, norima saujelės biurokratų, nuo dabar iki 2027 m. panaikins galimybę parduoti ar nuomoti žemiausių energetinių klasių nekilnojamąjį turtą nuo G, D iki E klasės. Tokio turto savininkai galės atsisveikinti su bet kokiomis pajamomis ir net nėra tikri, kad šis turtas galės būti paveldėtas.

Nenaudojant per daug fantazijos galime įsivaizduoti, kad ekonominiai padariniai bus labai sunkūs: sukrečiantis projektas dar nepaskelbtas, tačiau, kaip sužinojo Il Messaggero, kyla neigiamo bumerango pavojus visų Europos sąjungos šalių nekilnojamojo turto rinkose. Įgyvendinimas prasidės palaipsniui nuo 2027 m., o iki 2050 m. visi pastatai turi būti „nulinės emisijos“, tai yra, A ir B klasių.

ES sukurta direktyva norėtų, kad nuo 2027 m. visi pastatai būtų standartizuoti pagal E energinę klasę, kuri nuo 2030 m. turės tapti D, o nuo 2033 m. sausio 1 d. – C klase. Galiausiai, iki 2035 m. būtų galima padidinti efektyvumą iki A ir B klasių, tų, kurios mažiau „sunaudoja“ ir tausoja aplinką. Savininkai, kurie atsisakys prisitaikyti prie šių standartų, daugiau nebegalės nuomoti ar parduoti to, ką turėjo nuo 2027 m., o tai iki šiol neįsivaizduojama.

Pirmiausia reikia savęs paklausti, ar ekonomiškai įmanoma, toleruotina bet kuriai įmonei, kad per 5 metus būtų atstatoma nekilnojamo turto vertė vien dėl to, kad tai parašyta popieriuje. Tiesiog beprotiška galvoti apie galimybę nuo dabar iki 2027 m. atnaujinti visą nekilnojamą turtą į A ir B energijos klases. Pasak FIAIP (Italijos profesionalių nekilnojamo turto agentų federacijos) ir ENEA (Energetinio efektyvumo agentūros), 85% studijų tipo būstų ir 74% sublokuotų namų yra G ar D klasės. Ką mes darome, ar visus išmetame į gatvę ir viską sugriaunam?

Komisijos planas yra aiškus ir akivaizdus: klimato kaitos dingstimi norima sunaikinti italų nekilnojamą turtą. Mūsų politinė klasė, atrodo, nelinkusi kovoti arba, Demokratų partijos ir kairiųjų atveju, bendrininkauja. Be to, idėja kilo socialistui komisarui Timmerman‘ui, vienam iš tos pačios privilegijuotos klikos, kaip ir visokie Letta* ir Speranza**.

Italai arba gali būti apiplėšti, arba pasakyti sausą, be išlygų ne. Vidurio kelio nėra.

*Enrico Letta, Demokratų partijos sekretorius.

**Roberto Speranza, Italijos sveikatos ministras.


Naujasis (ne)normalumas
 [7] (53:13 min.)

https://dai.ly/x7z9vv0

7 filmas n

„Naujasis (ne)normalumas“ – tai mums visiems numatomas ateities pasaulis su griežtomis tironiškomis taisyklėmis, valdomas centralizuotos totalitarinės valstybės. Ar tai įmanoma? Ar tai jau vyksta? Ar to norime? Ar galime ir privalome tam pasipriešinti?

Klauso Schwabo, Pasaulio ekonomikos forumo Davose įkūrėjo nuomone „žmonės daro prielaidą, kad po pandemijos paprasčiausiai grįšime į seną, gerą pasaulį, kurį turėjome ir viskas vėl bus normalu. Ne, to nebus!“

https://www.dailymotion.com/video/x7z9vv0

Filme atskleidžiama, kad to paties Pasaulio ekonomikos forumo renginyje „Įvykis 201“ (Event 201), vykusiame 2019 m. spalio mėnesį – t.y. prieš penkis mėnesius iki tikrosios pandemijos paskelbimo 2020 m. kovo 11-ąją (!) – prie apskrito stalo buvo aptariamas ir repetuojamas koronaviruso sukeltos pasaulinės pandemijos scenarijus.

Taip pat tiesiog neįtikėtina tai, kad visoms pasaulio valstybėms dėl pandemijos suvaržymų patiriant neregėtus nuostolius ir ekonomikos nuosmukį, vien tik nuo 2020 metų pradžios iki rugpjūčio mėnesio septyni Silicio slėnio technologijų gigantai savo rinkos vertę padidino beveik du su puse trilijono dolerių, iš kurių vien Microsoft korporacijai atiteko 400 milijardų.

Filmo autorė žurnalistė Vanessa Beeley , originalų vaizdo įrašą galite žiūrėti čia: https://lbry.tv/@vanessabeeley:6/new-normal:8 .

Išvertė ir lietuviškai įgarsino „Versmės“ leidykla. Tai 7-asis „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo filmas, vaizdo įrašų dalinimosi platformoje „Dailymotion“ paskelbtas 2021 m. vasario 12 d.

Visą filmo garso takelio tekstą, papildomus paaiškinimus ir nuorodas rasite čia: https://versme.lt/7_filmas_tekstas.html.

Versdama ir garsindama filmus viešoji įstaiga „Versmės“ leidykla nesiekia komercinės naudos. Visas paaukotas lėšas už mūsų skelbiamus vaizdo įrašus, jeigu tokias gautume, pervesime filmų, kuriuos verčiame, autoriams ir (ar) turtinių autorinių teisių turėtojams, o jei nepavyktų to padaryti, grąžinsime aukotojams.

Visus „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo filmus galite rasti https://versme.lt/vaizdo_kanalas.htm . Rašykite mums vaizdo.kanalas@versme.lt , iš anksto dėkojame.

Facebook komentarai
});}(jQuery));