SUSIŽAVĖJO L. BREŽNEVO IR E. HONECKERIO SULTINGU BUČINIU: MEČYS LAURINKUS IR „LRYTAS“ VIEŠINA NESĄMONES

SUSIŽAVĖJO L. BREŽNEVO IR E. HONECKERIO SULTINGU BUČINIU: MEČYS LAURINKUS IR „LRYTAS“ VIEŠINA NESĄMONES

Prof. Gediminas Merkys

 

„Lrytas“ klausia „apžvalgininko“ M.Laurinkaus apie porinkiminę situaciją Baltarusijoje:

Na, jeigu nepavyks su maištautojais susitvarkyti, padės galinga Vladimiro Putino ranka iš Maskvos?

„Apžvalgininkas“ M. Laurinkus atsako:  Nepadės. Juk, kaip SSRS „gensekas” Leonidas Brežnevas pabučiavo į lūpas draugiškos Vokietijos demokratinės respublikos lyderį Erichą Honeckerį, jis netrukus prarado sovietinės imperijos diktatoriaus paramą, o sykiu ir – postą. Politikoje juk kitaip ir nebūna – vieną dieną pasaulio galingieji gali bučiuotis, o kitą dieną – vienas kitam į nugaras durklus susmeigti.

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/08/11/news/s-cichanouskajos-pabegimas-i-lietuva-tarsi-pagal-suplanuota-kgb-scenariju-15933551/

Primenu visiems žinomus istorijos faktus. L. Brežnevas mirė 1982 m. lapkričio mėnesį.  VDR valstybės ir kompartijos vadas E. Honeckeris po to dar išbuvo valdžioje bemaž iki Berlyno sienos griuvimo. Tik Berlyno sienos griūties išvakarėse VDR vado ir kompartijos postą trumpam perėmė toks Egonas Krencas. 1987 m. Honeckeris turėjo vizitą VFR ir buvo priimtas kanclerio H. Kohlio:

https://en.wikipedia.org/wiki/Erich_Honecker%27s_1987_visit_to_West_Germany

Tai būtent su M. Gorbačiovu Honeckeris bučiavosi viršūnių susitikimo metu, bet nerado bendros kalbos ir Berlyno siena griuvo.

Klausimėlis. Kaip reikia nejausti istorijos, nežinoti jos žyminių įvykių, kad šitaip nusikalbėti? Esą, Honeckeris užsilenkė pasibučiavęs su Brežnevu. Klysti žmogiška, sakykim, Mečys ne formoje buvo, dievai žino, gal jo galvoje keturi „triušiai rujoja…“.  O kur žiūrėjo žurnalistas ir jį kontroliuojanti redakcija?  Sisteminės medijos, panašu, prisamdo mažaraščių atsiprašant „žurnalistų“ už 700 eurų algos. Tik svarbu, kad išmanytų kompiuterį, anglų kalbą ir turėtų vairuotojo pažymėjimą…Iki ko „nusigyvenome…“. Akivaizdžiai matome, kad sisteminės medijos dezinformuoja, degraduoja ne tik moraliai, bet ir intelektualiai.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));