Susibūrė iniciatyvinė grupė, kuri renka informaciją apie „teisėsaugos” nužudytus žmones

Kalėjimuose sėdi nemokantys vogti, o šiltose valdžios kėdėse – atvirkščiai.

 

 

Zenonas Volkovas

 

  

      Šiandien žmonės tiksliai net nežino, kokioje Lietuvoje jie gyvena. Daugelis mano ir mano žinantys, kad gyvena nepriklausomoje. Kiti kalba, kad parlamentinėje, kiti – prezidentinėje. Dar juokingiau, kartais tenka išgirsti, kai pasako per TV ar kitą informavimo priemonę, kad gyvename teisinėje-demokratinėje valstybėje. Jeigu tokia ta mūsų valstybė būtų, tai tiek savų pabėgėlių – emigrantų-evakuantų nebūtų. Nuo tokios demokratijos neatsigręždami bėga netgi pabėgėliai. 

      Dar baisiau, kad tapome ES pirmaujantys savižudžių skaičiumi. Nežinau, kiek teisybės, bet iš patikimo šaltinio gauta informacija, kad į mūsų  šalį atvyko ES komisija, aiškintis dėl tokio skaičiaus savižudžių. Dėl įtrauktų į „savižudžių“ sąrašus asmenų manau niekas nesiaiškins.  Mūsų valstybės atsakingi pareigūnai, savižudžiams priklijuoja jiems tinkamas etiketes: psichinis ligonis, užspringo savo skrandžio turiniu. Miške, rasta nuoga sušalusi mergina, nes dėl šalčio galėjo nusirengti pati ir sušalo t. ir t. Sovietmečiu panašių paistalų taip pat būdavo. Tarkim: kadangi žąsų pėdos veda į tvenkinį, galėjo jos nuskęsti, todėl baudžiamoji byla, dėl vagystės, nutraukiama. 

      Dabartiniu metu jau yra susibūrusi iniciatyvinė grupė, kuri renka informaciją, apie netikrus savižudžius, kurie vienokiu ar kitokiu būdu pasitraukė iš šio gyvenimo, arba buvo nurašyti kaip savižudžiai. Skaitantys LL pastebėjote, kad tokių yra ne vienas. Susiburti iniciatyvinei grupei paskatino ir tai, kai policijos veteranė Skaista Rakauskienė (72 m), už pranešimą apie narkotikų gamybą, buvo Rokiškio durnyne durninama virš metų laiko. Kiek buvo rašoma. Buvo surengtas  piketas, mitingas. Kreiptasi buvo į seimo narius, į Jų sukurtus komitetus, ministerijas, televizijų laidų vedėjus. Pagaliau pamanėme pasiekę teisybę. Deja. Iš vakaro S.Rakauskienei buvo suleista dozė vaistų, kurių virš metų iš vis negavo, ir prieš darbo pabaigą, sekančią dieną buvo išgrūsta į gatvę. Po savaitės laisvėje, nebepadėjo jokie daktarai. Skaista Rakauskienė mirė. Tokių kaip S.Rakauskienės atvejų yra ne vienas. Represinės struktūros bendradarbiauja su psichiatrais iš vien. Kad sumažint nusikaltimų skaičių, uždarinėja į psichiatrines ligonines t. ir t.

       Jeigu šiandien yra pripažintas tik vienas savižudis Romas Kalanta (susidegino 1972 m. gegužės 14 d., mirė 15 d.) tokių yra ir daugiau, ne tik susideginusių, bet už Lietuvos laisvę kitaip pasitraukusių ar nurašytų į šiaip neva savižudžių sąrašus, ar į nelaimingai, atsitiktinai žuvusių sąrašus. 

      Todėl, Jums padedant, gerbiami skaitytojai, mes bandysime atkurti tkrąsias „savižudžių“, ar prie nelaimingų atsitikimų nurašytų asmenų, žūties faktines aplinkybes. Jeigu Jūs manote, kad Jūsų giminaitis, kaimynas ar šiaip pažįstamas, yra valstybės nurašytas prie aukščiau mirusių ar žuvusių minėtų aplinkybių, kaip savižudžiai, ar priskiriami kaip psichiniai ligoniai, maloniai prašome atsiliepti. Kad tokių yra ne vienas mes ir Jūs žinome, valstybė – ne. Pirmenybę tyrimo pradėjimui bus skiriama tiems, kurie tapo savižudžiais dėl valstybės abejingumo savo piliečiams. Bandysime atstatyti tiesą ir Juos vienaip ar kitaip įamžinti. Tikslesnę informaciją gausite paskambinę tel. 8 662 33770.     

       Sakote pavadinimas neatitinka aprašomo teksto turinio. Sutinku. Taip, straipsnio pavadinimas per švelnus. 

 

 

                                                 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));