skip to Main Content

Šiandien pranešta, kad Daliai Grybauskaitei įteiktas Ukrainos apdovanojimas už nuolatinę paramą Ukrainos žmonėms. Primename, kad Dalios Grybauskaitės nemažas indėlis ir tame, kad Ukraina iki šiol kraujuoja žiauriame pilietiniame kare. Mat 2013 m. Vilniuje įvyko aukšiausiojo lygio susitikimas, kuriame ES šalių lyderiai su D.Grybayskaite priešakyje prievartavo pasirašyti tuometį Ukrainos prezidentą Jakukovičių asociacijos su ES sutartį. Tačiau Janukovičius tai padaryti atsisakė, nes Rusija, didžiausias Ukrainos prekybos partneris, tokiu atveju pagrasino  įvesti muitus Ukrainos prekėms. Žodžiu, Vilniaus „samitas“ baigėsi katastrofa, nes iš karto po to Kijeve kilo masinės riaušės, kurios vėliau išsiliejo į kruviną pučą. Kadangi Janukovičius atsisakė leisti kariuomenei šaudyti į viską deginančius „protestuotojus“, atsirado snaiperiai, kurie šaudė į abi puses – ir į protestuotojus, ir į miliciją. Ta profesionali provokacija pavyko – riaušės peraugo į ginkluotą konfliktą, ir galiausiai viskas baigėsi pilietiniu karu, kuriame Donbasą palaiko Rusija, o kitą pusę – rusams nervus bandantys pagadinti amerikiečiai. Kaip žinia, net Estijos URM pripažino, kad ginkluotą provokaciją įvykdė naujoji Ukrainos valdžia, kuriai pavyko jėga nuversti teisėtą Ukrainos prezidentą Janokovičių. Todėl galima sakyti, kad pilietinis karas Ukrainoje ir dešimtys tūkstančių žuvusių – tai ir mūsų Dalios darbo vaisius. Vietoj korumpuoto Janukovičiaus Ukrainoje į valdžią atėjo kruvini banditai. 

 

Karoaukos

 

 Toliau pateikiame oficialų prezidentūros pranešimą:

Prezidentei – išskirtinis Ukrainos žmonių apdovanojimas

20181207094917 DSC 8613

Penktadienis, gruodžio 7 d. (Kijevas). Lietuvos Respublikos Prezidentei Dalia Grybauskaitei Kijeve įteiktas išskirtinis pilietinės visuomenės apdovanojimas. Juo valstybės vadovė apdovanota už nuolatinę paramą Ukrainos žmonėms.

Atsiimdama apdovanojimą, Prezidentė pabrėžė, jog tai garbingas visų Lietuvos žmonių įvertinimas. Pasak šalies vadovės, puikiai suprantame, kad Ukraina kovoja ir už Lietuvos bei visos Europos saugumą, todėl padedame Ukrainai, esame didžiausi jos draugai ir rėmėjai, aktyviai giname šios šalies interesus Vakaruose.

Lietuva teikia ne tik valstybinę politinę, karinę, humanitarinę paramą. Mūsų šalies žmonių ir nevyriausybinių organizacijų iniciatyva yra surinkta ir nugabenta daugybė paramos medikamentais, medicinine įranga ir finansinėmis lėšomis. Jau keleri metai per Sausio 13-ąją vyksta Jono Ohmano paramos akcija „Mėlyna ir geltona“, kurios globėja yra Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Todėl šis apdovanojimas, pasak šalies vadovės, yra simbolinė ir labai graži ukrainiečių padėka už mūsų šalių draugystę, solidarumą ir paramą

Apdovanojimo iniciatorė – nevyriausybinė organizacija „Pergalės sparnai“. Organizacija teikia medicininę pagalbą fronte kariaujantiems šalies kariams ir jų vaikams bei humanitarinę pagalbą Rytų Ukrainos regionų gyventojams, padeda integruotis į visuomenę neįgaliais tapusiems sužeistiems kariams.

Šis apdovanojimas įsteigtas dar 2017 metais. Jo tikslas – pagerbti drąsias, iniciatyvias ir aktyvias moteris. Jis paprastai teikiamas moterims, kurios gina Ukrainos laisvę ir nepriklausomybę, vykdo socialinę ar humanitarinę veiklą.

Šiuo apdovanojimu yra apdovanota apie 500 asmenų ir organizacijų.

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));