Sugalvotas naujas melas pateisinti konservatorių vykdytai Kaliningrado „tranzito draudimo” aferai

anukas

anukas

Temos pratęsimas
________________
Sugalvotas naujas melas pateisinti konservatorių vykdytai Kaliningrado „tranzito draudimo” aferai.
Nuo birželio 17 d. mėnesį laiko visam pasauliui buvo aiškinama, kad ketvirtasis ET sankcijų paketas uždraudė tranzitą, nors jame apie tranzitą nebuvo nei žodžio. Vien tik šis kovo 15 d. ET reglamentas buvo mūsų politikierių tendencingai, pasirinktinai ištraukiant žodžius iš konteksto cituojamas ir juo „remiamasi”.
Jų „naratyvuose” ir propagandoje dėl tranzito nebuvo niekur minimas net penktasis sankcijų paketas, kuriame jau kalbama apie tranzitą, tačiau aiškiai nustatyta, kad net Rusijos KELIŲ TRANSPORTO įmonėms draudimas tranzitu vežti paštą ir nesankcionuotas prekes į Kaliningradą negalioja. Apie geležinkelius čia irgi nebuvo ir nėra net kalbos.
Ir štai, po liepos 13 d. gauto EK išaiškinimo I.Šimonytė per spaudos konferenciją pasekė naują tranzito draudimo legendą : pasirodo EK jau balandžio mėnesį „buvo pateikusi kitokį išaiškinimą”, kurį bukalaurai esą ir vykdė. Tačiau, kada žurnalistai paprašė šį dokumentą pateikti ir paviešinti, I.Šimonytė tą daryti atsisakė ir iš spaudos konferencijos pabėgo.
Šiandien ir G.Landsbergis pasakė, kad „du EK išaiškinimai dėl sankcionuojamų prekių tranzito į Kaliningradą yra skirtingi”. Pirmasis išaiškinimas atseit buvo parengtas balandžio 14 dieną, o vėliau EK esą „nusprendė patikslinti savo ankstesnį išaiškinimą”. Tačiau to „pirmojo EK išaiškinimo” taip ir nepateikė, nors teigė jį gavęs ir perdavęs jį Lietuvos geležinkeliams ir muitinei vykdymui.
Kiekviename dokumente, patikslinančiame kitą dokumentą, visada nurodoma, kas ir kodėl yra keičiama. EK liepos 13 d. gairėse dėl tranzito net neužsimenama apie jokius balandžio mėnesį pateiktus ankstesnius „aiškinimus” ir „patikslinimus”. Priešingai, nurodoma, kad būtent dabar iškilo tranzito klausimas ir dėl to pateikiamos gairės (žr. priedą p.4) ir jos neturi įtakos gairėms dėl sankcijų taikymo kitais atvejais (p.5 ).
Iki gairių pateikimo ir pasaulinio apsijuokimo konservatoriai taip pat net neužsiminė ir nepateikė jokių „pirmųjų išaiškinimų” ar kitų EK dokumentų, nors būtent jų interesas buvo ir dabar yra tokiu EK dokumentu pasiteisinti ir išeiti iš krizės pakelta galva.
Jokio „pirmojo, balandžio 14 d. EK išaiškinimo dėl Kaliningrado tranzito” ES teisinėje duomenų bazėje nebuvo ir šiuo metu nėra. Todėl visiškai aišku, kad jokių kitų oficialių, turinčių teisinę galią Europos Sąjungos dokumentų ir nebuvo.
Sunku mūsų bukalaurams meluoti, nes vienu melu dengiant kitą yla vis tiek išlenda. Bet nieko, pripratę – davę dar pora dienų nuolankiems žurnalistams pažaisti, iš žiniasklaidos temą išbrauks, broliai lietuviai bei visokia opozicija per savaitę viską pamirš. Vasara, atostogos, ne pirmas kartas.
PAPILDYTA.
Naujienų portalui tv3.lt Užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas pagaliau pateikė informaciją: „Europos Komisijos atstovų balandžio 14 dienos rašte yra išreikštas ketinimas pateikti papildomas gaires“.
T.y. JOKIO „PIRMOJO EUROPOS KOMISIJOS IŠAIŠKINIMO IR PIRMŲJŲ GAIRIŲ, KAIP TEIGIA G.LANDSBERGIS, NEBUVO. Buvo tik KETINIMAS IŠAIŠKINTI…
Tai generalinių direktoratų (galima sakyti, kad būtų suprantamiau – ES ministerijų) anoniminių „atstovų” (nes jie ir jų užimamų pareigų lygmuo nenurodomi), informacinis raštas. Jame tiesiog atpasakojamas prieš savaitę, balandžio 8 d. priimto penktojo sankcijų paketo turinys apie TRANZITĄ KELIŲ TRANSPORTU.
Apie tranzitą geležinkeliais rašte nepasakyta nieko. Ir jokių išaiškinimų nėra pateikta, o tik nurodyta, jog „Europos Komisija ketina pateikti išaiškinimą dėl sankcijų taikymo prekių pervežimui iš Rusijos į Kaliningradą.”
Tai toks, va, bandymas išsivartyti, remiantis niekuo neįpareigojančiu ES trečio lygio klerkų raštu, parašytu ne ta tema.
293660545 3268512990094310 8623721656267999268 n
293660545 3268512990094310 8623721656267999268 n
Facebook komentarai
});}(jQuery));