Sugaišo keletą metų teismuose – susitaikyti būtų buvę paprasčiau


Sugaišo keletą metų teismuose – susitaikyti būtų buvę paprasčiau

2019 m. kovo 13 d., Kaunas. Sudėtingos mokesčių vengimo schemos nepraslysta pro Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) specialistų akis. Šį kartą gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) bandyta išvengti savo valdomos įmonės dukterinei kompanijai fiktyviai parduodant nereikalingą žemės sklypą. Maža to, sklypo vertė buvo nepagrįstai padidinta ir kelis kartus viršijo rinkos kainą. Verslininkas, nesąžiningai siekęs mokestinės naudos, po ilgo bylinėjimosi valstybės biudžetą papildys 480 tūkst. eurų suma.

„Atliekant tyrimą, dėmesį atkreipė keista preliminari nekilnojamojo turto pardavimo sutartis. Žemės sklypą norėta parduoti beveik 6 kartais brangiau nei rinkos kaina. Aiškinantis aplinkybes pastebėta, kad pardavėjas yra susijęs su įmone, ketinančia įsigyti minėtą žemės sklypą. Gyventojas vadovavo bendrovei, kuri kontroliavo sklypą pirkusią kompaniją“, – teigia Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkė Judita Stankienė. „Nustatyta, kad preliminari nekilnojamojo turto pirkimo pardavimo sutartis buvo sudaryta tik formaliai. Nors sandoris niekada taip ir nebuvo galutinai įteisintas, sutarta pinigų suma buvo sumokėta. Tokiu būdu bandyta kitas gyventojo gautas pajamas priskirti neapmokestinamosioms turto pardavimo pajamoms ir nuslėpti 273 tūkst. eurų GPM“, – aiškino J. Stankienė, pridurdama, kad schemos tikslas – akivaizdus mokestinės naudos siekimas.

Verta pažymėti tai, kad tiesos paieškos šiuo atveju truko 8 metus, o gyventojui teks sumokėti ne tik 273 tūkst. eurų GPM, bet ir 27 tūkst. eurų baudą bei 182 tūkst. eurų delspinigių. Šis atvejis buvo keletą kartų svarstomas Mokestinių ginčų komisijoje, Vilniaus apygardos administraciniame teisme. Bylos nagrinėjimas baigtas galutiniu ir neskundžiamu Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimu.

VMI primena, jog šiais metais visi gyventojai bei įmonės pirmą ir vienintelį kartą yra atleidžiami nuo praeityje nesumokėtų mokesčių delspinigių. Šia išskirtine galimybe gali pasinaudoti tie mokesčių mokėtojai, kurie patikslina savo deklaracijas už praėjusius laikotarpius (2014 m. – 2018 m.) ir deklaruoja pamirštus mokesčius pirmąjį šių metų pusmetį, bet ne vėliau kaip iki liepos 1 d.  Atleidimas nuo delspinigių galioja praeityje pamirštiems sumokėti VMI administruojamiems mokesčiams, išskyrus žemės mokestį.

Plačiau sužinoti apie tai, kaip ir kodėl verta pasinaudoti vienintele galimybe sumokėti praeityje pamirštus mokesčius, galima VMI interneto svetainėje, adresu www.vmi.lt/cms/tavienintele ir www.kiek.lt, atsakymus į susijusius klausimus teikia konsultantai – 1882, pasirinkus 5 mygtuką „vienintelė galimybė atsiskleisti“.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: LAIMONAS RIMKUS, VALSTYBINĖ MOKESČIŲ INSPEKCIJA PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS
Facebook komentarai
});}(jQuery));