Maištas laive – Širvintų, Ignalinos, Kretingos ir Palangos miestai neigia I.Šimonytės klastotes apie covid-19 statistiką

zivile

zivile

FAKTAS. SUSKAIČIUOTA

146 = 23

Jaučiate skirtumą

Penktadienis, vasario 5 d. – oficialios statistikos žemėlapyje Širvintų rajone sergančiųjų COVID-19 – 146.

NVSC atnaujinus informaciją, skaičius mažėja iki 116.

Antradienis, vasario 9 d., sergančiųjų Širvintų rajone lieka 23

Matydama, kad ledai pajudėjo visoje Lietuvoje, tikiuosi, kad artimiausiomis dienomis „išgydysime‘‘ nuo koronaviruso tūkstančius žmonių. Apie tai kalba ir paskutinės paros statistika – pasveiko 2110!

Kviečiu ir kitus rajonus skirti parą ar dvi ir atvert akis. To labai laukia žmonės ir ypač verslas.

NAUJI FAKTAI

Ir toliau apie tankėjantį mišką, kuriame vieni nemato, ką daro kiti. Ir apie tas „varneles“, kurių (ne)paspaudimai lemia iškreiptą COVID-19 statistiką.

Visi nuo to jau pavargo, visi nori matyti tikrą situaciją ir šviesą tunelio gale.

Bendradarbiaujame su visomis mūsų rajono sveikatos priežiūros įstaigomis visą pandemijos laikotarpį. Visą laiką kalbėjomės ir klausėme, kodėl „neįkrenta” pasveikusieji į statistiką, kodėl kiekviena įstaiga mato kitą vaizdą. Penktadienį, mums pateikus turimus sergančiųjų sąrašus pagal įstaigas, privatūs sveikatos centrų atstovais atskleidė dar vieną sistemų nesuderinamumo faktą.

Jei Jums buvo atliktas COVID-19 testas, gavote teigiamą atsakymą, bet nesusisiekėte su savo šeimos gydytoju ir apie tai nepranešėte, faktas apie Jūsų pasveikimą taip pat nebus patvirtintas (ir toliau bus sistemoje kaip sergantis). Tą svarbią „varnelę“ uždėti teisę turi tik šeimos gydytojas. Ir visai nesvarbu, kad galbūt jautėtės pakankamai gerai, kad sulaukęs NVSC nurodymų, izoliavotės, o išbuvęs paskirtą saviizoliacijos laiką pasveikote ir gyvenote toliau. Juk ir sirgusių besimptome forma buvo ne vienas.

O kur nutrūksta seka?

Patvirtinimas dėl COVID-19 ligos yra matomas E-Sveikatos sistemoje, apie šį faktą NVSC gauna duomenis. O šeimos gydytojas, jei žmogus pats nepasiskambino ir nepasakė, kad serga, tai pamato tik tuo atveju, jei pats patikrina paciento sveikatos kortelę.

Mano nuomone, ypač pandemijos metu, kai šeimos gydytojai ir taip dirba padidintu krūviu, toks sistemos absurdiškas veikimas yra tiesiog nesuvokiamas. Ar gali medikas, pas kurį yra prisirašę nuo 1000 iki 2000 pacientų, nuolat tikrinti visas jų korteles, ieškodamas, kuris galbūt susirgo, o kurį jau reikia patvirtinti kaip pasveikusį?

Turint omeny, kiek valstybė investavo į sveikatos įstaigų sistemų tobulinimą, kiek projektų skambiais pavadinimais buvo įgyvendinta, tai tiesiog sunkiai suvokiama.

Ar taip sudėtinga susieti sistemas ir automatiniais pranešimais informuoti atsakingus specialistus?

Į tuos klausimus geriausiai gali atsakyti IT specialistai. Tačiau kai nuo pandemijos pradžios jau tuoj bus metai, neįtikėtina, kad tai vis dar nepadaryta.

Taigi, kol sistemų „varnelės” skraidžioja kažkur debesyse, sergančius skaičiuojame šimtais ir tūkstančiais, o šalies ekonomika praranda milijonus dėl užblokuoto smulkiojo verslo ir paslaugų sektoriaus.

 

Ignalinai tris kart valio.
Ignalina + prie Širvintų, prie Kretingos, prie Palangos. Didžiuojamės Jumis . Mažais žingsniukais link Tiesos
May be an image of tekstas
Klaidinga COVID-19 statistika iškreipia realią situaciją❗❗❗
Ignalinos rajono savivaldybės vadovai šių metų sausio mėnesį suabejojo oficialiai pateikiama asmenų, sergančių Covid-19 liga, statistika.
?Sausio 28 dieną ji skelbė, kad rajone serga 147 žmonės. Patikrinus sąrašus, rasta nemažai klaidingos informacijos. Sąraše vis dar buvo jau pasveikę savivaldybės administracijos, seniūnijų, savivaldybės įstaigų darbuotojai. Buvo kreiptasi į Visuomenės sveikatos centrą, medicinos įstaigas. Per dvi dienas sergančių sumažėjo iki 77.
?Šiandienos, vasario 9-osios, duomenimis sergančiųjų rajone yra 50, tačiau ir tarp jų esama asmenų, jau pasveikusių ir einančių į darbą.
?Ignalinos rajono savivaldybė kreipiasi į statistiką rengiančias institucijas, specialistus ir prašo atsakingai žiūrėti į savo darbą, nes reali situacija lieka neatskleista ir žmonės klaidinami, iškreipiama situacija rajone ir Lietuvoje.
Facebook komentarai
});}(jQuery));