“Su tokios reputacijos politiku, kaip Dalia Grybauskaitė, nesusitikinėsiu jokiu pagrindu”, – sako R.Karbauskis

zalias

zalias

 

“Su tokios reputacijos politiku, kaip Dalia Grybauskaitė, nesusitikinėsiu jokiu pagrindu”,  – sako R.Karbauskis

“Valstiečių” lyderis Ramūnas Karbauskis paskelbė, kad “jokiu pagrindu” daugiau gyvenime nenori matyti prezidentės Dalios Grybauskaitės, , nes su “tokios reputacijos politike” nenori turėti jokių reikalų.

“Nebematau galimybės susitikti su prezidente jokiais klausimais, – TV laidai “Patriotai” sakė Ramūnas Karbauskis, – Seimas toliau dirbs savo darbą, visi prezidentės pasiūlymai bus svarstomi ir nagrinėjami, kaip buvo iki šiol, tačiau aš asmeniškai su ja nesusitikinėsiu jokiu pagrindu, nes su tokios reputacijos politiku nenoriu turėti jokių reikalų. Kol nepatvirtinta, kad  tulpė@lrpk.lt rašyti laiškai yra autentiški, tai su ja susitikinėti aš nematau prasmės kol kas. O jeigu pasitvirtins, kad laiškai autentiški, tai aš iki kitais metais vyksiančių prezidento rinkimų prezidentės Grybauskaitės, pamatyti, deja, bet negalėsiu. O kas aš kitką galiu padaryti?“.

 zalias

Kaip žinia, į Eligijaus Masiulio paviešintus laiškus, kuriuose Dalia Grybauskaitė kareivišku tonu nurodinėja, kokius žurnalistus “reikia patraukti”, prezidentė pakilo į kontrataką – paviešino paskubomis parašytą VSD pažymą apie tai, koks blogas yra “MG Baltic”. Nors visi tie duomenys buvo žinomi jau daugiau nei dešimt metų, tačiau teisėsauga nieko nepadarė, kad užkirstų kelią šiems nusikaltimams. Tada paaiškėjo, kad Grybauskaitė, liepusi paskubomis parašyti ir paleisti “kompromatą” ant “MG Baltic”, vėl save demaskavo – visuomenei kilo klausimas, kodėl visi šie nusikaltimai buvo taip ilgai slepiami, jeigu VSD juos fiksavo. Prezidentė dar kartą viešai apsimelavo, kad visi tie VSD pažymose paskelbti dalykai jai nebuvo žinomi. Tačiau kartu Dalia Grybauskaitė KGB stiliumi puolė kaltinti “valstiečius” ir pareiškė,  kad visi, kurie turi verslą, turi nedelsiant pasišalinti iš Seimo. 

“Kaip pilietis ir politikas aš nieko daugiau negaliu padaryti, tik ignoruoti prezidentę, – sakė R.Karbauskis, –  labai daug moralizuojama, ir net stovint Seime, šnekama apie tai, kokie mes nesusipratėliai. O paskui visi įstatymai pasirašomi, lyg niekur nieko. Jeigu nebūtų tiek daug moralizuojama, tai šioje situacijoje aš galbūt elgčiausi kiek kitaip. Prisimenant paskutinę istoriją dėl ministro Broniaus Markausko, kai prezidentė kietai pasakė, kad žmogus su tokia reputacija negali būti ministru. Nors ta Markausko istorija buvo visiškai išgalvota, tiesiog “feikas”.  Todėl į visą tai aš reaguoju kaip žmogus, žemaitis šiuo atveju ir sakau : viskas, stop, užrišam. Per patarėjus prezidentė gali bandyti bendrauti, ir tikrai nedarysime jokių problemų dėl tų įstatymų, kuriuos teiks prezidentūra, tačiau aš asmeniškai, gerbdamas Lietuvos žmones, ir save patį, negaliu dabar matytis su prezidente.  Taip, vyriausybės ir Seimo vadovai privalo matytis su prezidente, o aš neprivalau”.

Paklaustas, ar Dalia Grybauskaitė siekia susitikti su R.Karbauskiu, pastarasis atsakė manas, kad ji to norėtų.  “Iš karto po laiškų paviešinimo buvo pastangos (susitikti – aut. Pastaba), tačiau aš iš karto pasakiau, kad ne, ačiū. Aš tai labai aiškiai pasakiau prezidentūros darbuotojams, ir kaip jie reagavo, aš nežinau“, – sakė R.Karbauskis.

„Jeigu tie Grybauskaitės laiškai Eligijui Masiuliui yra autentiški, tai kai kurie epizodai netgi vertintini netgi kaip Konstitucijos pažeidimai – tai yra prokuroro paskyrimas, – sakė R.Karbauskis, – antras labai ryškus epizodas yra įtaka žiniasklaidos turiniui per jos savininkus.  Man keisčiausia tai, kad konservatoriai kaip ir lieka nuošalyje, nors akivaizdu, kad jie yra dalis visų šių vykstančių procesų. Tai, kad konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis eina į restoraną pietauti su MG Baltic” vadovu, akivaizdu, kad jie kitaip valstybės neįsivaizduoja, nes iš tų laiškų akivaizdu, kad prezidentė tikėjosi Liberalų sąjūdžio pergalės, ir jie vieni kitus sveikindavo po sėkmingų rinkimų. Ir valdančioji koalicija matyt, buvo projektuojama kaip MG Baltic koalicija.  Tik iki tol mes nieko nebūtume žinoję, nes niekas nebūtų tos informacijos apie “MG Baltic” išviešinęs”. 

Paklaustas, kodėl prezidentė, nors ir gaudama VSD informaciją apie liberalus, vis tiek po rinkimų norėjo bet kokia kaina sudaryti dešiniųjų partijų koaliciją, R. Karbauskis atsakė : “vienas faktas, kuris įvyko praeitų metų rudenį, rodė, kad prezidentė viską žinojo, ir laukė, kad tai įvyktų. Kada Palucko vadovaujami socdemai vieną šeštadienį nutarė, kad jie išeina iš koalicijos („valstiečių“ ir socdemų koalcijos – aut. pastaba), ir tada buvo laukiama, kad grius vyriausybė, kai du kartus nebus patvirtinta jos programa. Toks buvo planas, tačiau jie nežinojo, kad skils socialdemokratų frakcija.  Jeigu neprisimenate, priminsiu – pirmadienį ryte prezidentė pareiškė, kad mūsų vyriausybė turi pasitikrinti. Tačiau ji dar nežinojo, kad socdemų frakcija skilo, ir mes turime pakankamai žmonių. Paluckas, kuris matyt dirbo pagal šį konservatorių diriguojamą planą, paprasčiausiai neįvykdė savo užduoties. Prezidentūra net nesiįvaizdavo, kad socdemų frakcija galėtų skilti. 

R.Karbauskis nežino, kas koordinuoja visus šiuos veiksmus, nors Artūras Zuokas juokauja, kad jis nežino, kas yra prezidentas – Dalia Grybauskaitė ar Darius Mockus. “Jie taip veikė daugelį metų, ir netgi jų pastangos mus įbauginti arba mus nupirkti buvo, nors mes į jokius kontaktus nėjome.  Aš iš karto po Seimo rinkimų buvau kviečiamas į “MG Baltic”, tačiau intuityviai jaučiau, kad ten kažkas negerai. O tie žmonės, kurie žinojo, kad ten viskas negerai, vis tiek ėjo į susitikimus su “MG Baltic”.  

 Paklaustas apie gandus, kad VSD tuoj parašys pažymą apie „Agrokoncerną“, R.Karbauskis atsakė, kad tai „vieni juokai“. „Ateidamas į Seimą aš nelabai suvokiau, kas čia vyksta, nes iki tol nesusidūriau su taips purvinais žaidimais. Aš asmeniškai nepažįstu nė vieno prokuroro, ne vieno policininko, VSD ar STT pareigūno. Taip, pažįstu žurnalistą Tomą Dapkų, tačiau  man keista, kad žurnalistą bando daryti atpirkimo ožiu. Jis gal ir buvo tarpininkas, pateikdavo informaciują, tačiau jis tikrai nebuvo organizatoriumi. Aš suprantu, kad yra viena verslo grupė, kuri veikė kaip organizuota grupuotė, kuri bandė pasitelkti visų valstybės institucijų pareigūnus ir daryti įtaką. Dižiausia šio skandalo nauda – kad teisėsaugos pareigūnai nebevaikšto derinti savo veiksmų į prezidentūrą, kas vykdavo visai neseniai“.

Dalios Grybauskaitės ir Eligijaus Masiulio susirašynėjimas yra „reputacinė tragedija“, ir todėl R.Karbauskis stebisi, kad jis išliko masiulio kompiuteryje, nors tas kompiuteris ir buvo paimtas. „Todėl dar kartą pakartosiu – nebematau galimybės susitiktinėti su prezidente“, – sakė jis. 

 

Ramūnas Karbauskis : Visuomenės dėmesys specialiai kreipiamas visai ne ten, kur turėtų krypti demokratinėje valstybėje.

 

Vertinant pastarųjų savaičių įvykius – VSD išslaptintų dokumentų paviešinimą ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvadų laukimą, visuomenės dėmesys specialiai kreipiamas visai ne ten, kur turėtų krypti demokratinėje valstybėje.

 

Manau, jog didžiausia problema – korumpuoti, moralės ir politinės etikos principus pamynę politikai. Tokie politikai – tikrieji manipuliatoriai, naudojantys savo galią ir įtaką tenkinant verslo užgaidas ir pageidavimus, pietų prabangiuose restoranuose metu pristatantys savo partijų programas įtakingiems verslininkams. Kiti tuo tarpu pasirūpina partiečių ir artimų giminaičių atstovaujamais verslais, įskaitant turinčiais visas įmanomas sąsajas su Baltarusijos ar net Rusijos valdžia. Konservatorius Andrius Kubilius yra geriausias tokio politiko pavyzdys. Ilgą laiką politikas net nematė reikalo deklaruoti, kad jo sūnus tam tikroje įmonėje, valdančioje visą grupę kitų įmonių, eina stebėtojų tarybos nario pareigas, nors stebėtojų tarybai pagal įstatymus yra suteikiami platūs įgaliojimai. O kam? Juk geriau, kad visuomenė nesužinotų, jog Baltarusijoje veikiantis, Baltarusijos valdžios globojamas ir netgi galimai Rusijos pinigais remiamas verslas yra susijęs su įtakingu konservatorių partijos nariu. Ir Rasa Juknevičienė nemato reikalo pripažinti, kad brolis taip pat turi sąsajų su Rusija ir galimai – netgi su strateginėmis Rusijos įmonėmis.

 

Deklaruojame, kad mums nepriimtina Putino politika, tačiau konservatorių tarpe atsiranda tokių, kurie priima Putino malonę įvairiomis formomis. Tai moralu? Kritikuojame Baltarusijos vykdomą energetikos projektą, Astravo atominės statybas, bet tuo pačiu konservatorių lyderiai palaiko ryšius ir interesų deklaracijose, kaip kad A. Kubilius, slepia interesus versluose, susijusiuose su Baltarusijos administracija ir padeda jai plėtoti kitus energetikos projektus – saulės energijos ir biodujų sektoriuje.

 

Apgailėtina, kad kai kurie iš politikų, netgi aukščiausi valstybės pareigūnai, naudojasi verslu, jo teikiamomis paslaugomis. Antai, nesibodima naudotis valdančių žiniasklaidą verslu. Patys apie tai skaitėme Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Eligijaus Masiulio susirašinėjimuose, kurių autentiškumo Prezidentė, tiesa, nepatvirtino. Bet iš šių laiškų galime susidaryti puikų vaizdą, kaip, turint prasilenkiančių su viešųjų ir privačiųjų interesų derinimu paslapčių, galima manipuliuoti žmonių nuotaikomis, bandyti įvairius procesus pakreipti sau norima linkme, skirti ir atimti postus ir t.t.

 

Tokie politikai, kurie tampa įtakos agentais, imasi manipuliuoti kolegomis, slepia savo interesų lauko detales, bando priimti kažkam palankius įstatymus ar padeda gauti atsakingus postus, yra neverti politiko vardo. Tai sukčiai, kurie išnaudoja visus – tiek verslą (nes, matyt, jiems yra už tai atlyginama), tiek kitus politikus, o labiausiai apgauta lieka visuomenė.

 

Pripažinkime, kad įvairių verslų lobistai dirba visame pasaulyje, kiekvienas verslas pagal savo veiklos etikos suvokimą siekia politikų palankumo, tačiau tik visuomenės ir politikų brandos klausimas, ar bus leistasi į neskaidrius, pačią valstybę ir jos piliečius alinančius procesus. Su manimi siejamas verslas niekada nesielgė taip, kaip elgėsi MG Baltic. Aš niekada nesielgiau ir nesielgsiu taip, kaip elgėsi politinės korupcijos skandalo dalyviai – konservatorių, liberalų ir darbiečių lyderiai. Su manimi siejamo verslo interesas labai aiškus, seniai visiems žinomas. Niekada nedalyvauju svarstymuose, posėdžiuose, sprendimų priėmimuose, kuriuose sprendžiama dėl žemės ūkio.

 

Žvelgdamas į šių dienų aktualijas matau didelę problemą – politikų ryšius, apie kuriuos nutylima, kuriuos bando dangstyti ir patys politikai, ir jų “rėmėjai”. Tas matymas sieja mūsų frakciją Seime, Vyriausybės narius. Dėl to esame daugeliui neparankūs, nenaudingi, per drąsūs. Laikome dideliu LVŽS laimėjimu, kad pavyksta tokius dalykus atskleisti ir pagaliau visuomenė sužinos, kas yra kas. Gaila, kad šis viešumas užgožia kitus Seimo ir Vyriausybės darbus, tačiau turime priimti tai kaip natūralų apsivalymo procesą. Pavasaris irgi ateina tik pralaužęs storą ledą.

Facebook komentarai
});}(jQuery));