„Stumbro“ gamybos pertvarka: darbuotojams ir profesinei sąjungai pristatyti šių metų planai


„Stumbro“ gamybos pertvarka: darbuotojams ir profesinei sąjungai pristatyti šių metų planai

Gamyklas „Stumbras“, „Alita“, „Anykščių vynas“ ir „Gubernija“ valdančios bendrovės „MV GROUP Production“ vadovybė su Kauno „Stumbro“ darbuotojais ir Lietuvos Maistininkų profesinės sąjungos atstovais aptarė tolesnius gamyklos pertvarkymo planus. Siekdama stiprinti „Stumbro“ gėrimų pozicijas tarptautinėje rinkoje, didinti gamybos apimtį ir veiklos efektyvumą, šiemet bendrovė iš Kauno į Alytaus „Alitą“ ketina perkelti dalį sandėlių ir pilstymo linijų. „Stumbre“ toliau ketinama telkti unikalių, tradicinių gėrimų gamybą.

Bendrovė „MV GROUP Production“ Kauno gamyklą pertvarkyti ėmėsi dar 2017 m., su darbuotojais aptarusi atnaujinimo planus. Pertvarkymo projektas vykdomas etapais, pernai į „Alitą“ iš „Stumbro“ perkėlus dalį pastarojo įrenginių.

„Atnaujiname „Stumbrą“ kurdami šiuolaikišką ir efektyviai valdomą gamyklą. Mūsų tikslas – lanksčiai pasitelkti visų keturių gamyklų pranašumus bei kompetenciją, telkti jas, tuo pačiu puoselėjant kiekvienos tapatybę, tradicijas ir paveldą. Tad, viena vertus, dėl pastaraisiais metais išaugusio produkcijos eksporto, dalies linijų perkėlimas leis didinti „Stumbro“ gamybos apimtis. Kita vertus, Kauno „Stumbras“ buvo ir liks vienas stipriųjų gėrimų flagmanų. Gamykla daugiau kaip šimtmetį garsėja stipriaisiais gėrimais, natūraliais prieskoninių žolelių antpilais, čia dirba geriausi šios srities specialistai. Taigi gamyklos pertvarkymas padės stiprinti jos veiklą, koncentruojantis į pripažinimą Lietuvoje ir kitose rinkose pelniusių aukštos pridėtinės vertės stipriųjų gėrimų gamybą“, – komentuoja Algirdas Čiburys, „MV GROUP Production“ generalinis direktorius.

Pasak jo, glaudus bendradarbiavimas tarp „MV GROUP Production“ gamyklų, dalijimasis žiniomis, specialistais, veikla ir įrenginiais jau tapo įprasta bendrovės praktika. Pavyzdžiui, į Anykščius pernai buvo pergabenta dalis nenaudojamos „Gubernijos“ įrangos, vienoje gamykloje pagaminami gėrimai gabenami pilstyti į kitą, turinčią modernesnę įrangą.

Gamyklos pertvarkymo planas buvo rengiamas ir vykdomas įmonės vadovybei konsultuojantis su darbuotojais ir juos vienijančia profesine sąjunga. Tiek bendrovė, tiek ir profesinė sąjunga siekia, kad perkeliant dalį gamybos ir sandėliavimo veiklos, būtų užtikrintos kuo geresnės darbo sąlygos „Stumbro“ darbuotojams.

„Darbuotojams ir profesinei sąjungai įmonės vadovybė teikia informaciją apie bendrovės ateities planus ir „Stumbro“ pertvarkymą, šiais klausimais buvo ir yra aktyviai tariamasi. Visi esame suinteresuoti ir sėkminga bendrovės veikla, ir kvalifikuotų specialistų išlaikymu. Taigi siekiame, kad visos procedūros būtų vykdomos remiantis galiojančia kolektyvine sutartimi ir Darbo kodeksu, išsaugant kuo daugiau darbo vietų įmonėje, skaidriai ir atvirai informuojant darbuotojus apie visus numatomus pokyčius bei konsultuojantis dėl galimų papildomų socialinių priemonių taikymo“, – sako Maistininkų profsąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė.

Bendrovės „MV GROUP Production“ vadovas A. Čiburys pastebi, kad „Stumbro“ plėtrą ribojo ir gamyklos padėtis mieste: ji įsikūrusi centrinėje Kauno dalyje. Gamyklą per metus aplanko iki 3 tūkst. krovininių automobilių, kas sukelia nepatogumų miestiečiams ir sunkina eismo sąlygas. Tai taip pat buvusi viena iš priežasčių, paskatinusių dalį „Stumbro“ veiklos perkelti į Alytų, Kaune sutelkiant tradicinių stipriųjų gėrimų gamybą.

Kartu su dalimi sandėlių ir gamybos linijų į „Alitą“ iš „Stumbro“ bus perkelta ir dalis darbo vietų. Iš dabartinių 139 darbuotojų Kauno gamykloje liks 80, 46 darbo vietos kuriamos Alytuje. Jas bendrovė pirmiausiai siūlys užimti dabartiniams „Stumbro“ darbuotojams. Esant poreikiui, bendrovė sudarys jiems sąlygas gyventi Kaune ir dirbti Alytuje, organizuodama darbuotojų vežimą bei pagal galimybes sudarydama palankų  darbo grafiką. Siekiama, kad keturias gamyklas valdančioje AB „MV GROUP Production“ darbo vietų skaičiaus pokyčiai būtų minimalūs.

Vykdant „Stumbro“ pertvarkymo projektą, Kaune ir toliau ketinama gaminti tradicinius lietuviškus gėrimus, tokius kaip degtinė „Stumbras vodka“, trauktinė „Devynerios“, unikalus ekstraktas, brandintas likeris „Krupnikas“ ir kiti išskirtiniai „Stumbro“ gėrimai.

APIE  „MV GROUP Production“

AB „MV GROUP Production“ – viena didžiausių alkoholinių gėrimų gamybos įmonių, valdanti „Stumbro“, „Alitos“, „Anykščių vyno“ ir „Gubernijos“ gamyklas. Įmonėje šiuo metu dirba 540 darbuotojų. Keturiose gamyklose iš viso veikia 20 gamybos linijų.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: RŪTA PASTARNOKIENĖ, UAB „FABULA IR PARTNERIAI”
Facebook komentarai
});}(jQuery));