STT šantažo praktika : „Arba tu priduodi, arba tave pakišam”

NŽT Vilniaus miesto skyriaus vadovas kreipėsi į Prezidentę

Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto skyriaus vedėjas Arvydas Juška, po vakarykštės apklausos Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), išplatino atvirą laišką Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

 

Laiške teigiama, kad STT pareigūnai šantažo būdu siekia sukompromituoti NŽT vadovybę. Pateikiame visą laišką:

 

Gerb. Ekscelencija, esu Arvydas Juška, Nacionalinės žemės tarnybos Vilniaus miesto skyriaus vedėjas. Rašau šį laišką Jums, kadangi STT vadovą teikia ir skiria valstybės vadovas – Respublikos Prezidentas, atitinkamai jam ir pavaldi ši institucija. Nelabai tikiu, kad laiškas Jus pasieks, bet vis dėlto rašau. Šiandien (2015-10-07) buvau iškviestas į STT tariamai dėl kompiuterio apžiūros procedūros, tačiau iš esmės tai buvo trijų valandų šantažas, bandant priversti man nesuprantamu būdu įskųsti (pakišti įkalčius, ,,priduoti“, ar pan.) NŽT vadovybę. Visas pokalbis vyko naudojant įvairias užuominas, alegorijas ir panašius triukus, kurių esmė tokia – arba tu priduodi, arba tave pakišam. Kaip pavyzdį teikiu vieną iš keleto pareigūno ,,anekdotų“. Sutrumpinta versija – žmogus perka turguje ir jam grąžos duoda suklastotą dolerį. Už minėtą dolerį tas žmogus perka ledų ir jį susemia už pinigų klastojimą. Po to pareigūnas bando išsiaiškinti, ar ,,supratau teisingai“. Pasirodo, kad nelabai supratau. Tačiau dabar pergalvojęs pokalbį, imti pinigų iš bankomato ateityje vengsiu (kad nesusemtų). Suprantu, kad pareigūnai dirba savo darbą, turi savo darbo metodus, saugo visuomenę nuo korupcijos. Tačiau ir aš esu visuomenės dalis, žmogus, kuris nori gyventi ir dirbti mėgstamą darbą be baimės būti ,,pakištam“ už turguje gautą suklastotą dolerį. Nenoriu ,,pakišinėti“ ir kitų. Noriu būti saugus savo valstybėje. 1980 metais, kai man dar buvo dvylika, pirmą kartą buvau tardomas KGB, ,,susemtas“ kartu su tokiais žymiais žmonėmis kaip Nijolė Sadūnaitė, politinė kalinė Ona Vikauskaitė ir kt. Iki nepriklausomybės paskelbimo buvau daugelį kartų tardomas, šantažuojamas, gąsdinamas. Turiu valstybės suteiktą laisvės kovų dalyvio statusą ir kartu invalidumą kaip pasekmę tokios veiklos. Kagėbistinių metodų auka daugiau būti nenoriu, neturiu tam sveikatos, toliau taip dirbti negaliu. Darbe kasdien pasirašau apie du šimtus kartų (ant administracinių aktų, planų, sutikimų, leidimų ir pan.), kasdien kreipiasi atvykę ar telefonu daugybė žmonių. Darbuotojai taip pat dirba neadekvačiais krūviais, turim daug teisminių bylų, tiek dėl apskričių viršininkų priimtų sprendimų, tiek ir šiuo metu priimtų. Darbas sudėtingas, ne visada sprendimai gali būti vienareikšmiški. Teisinė aplinka nuolat besikeičianti. Su savim nešiojuosi kraujo spaudimo prietaisą, po visų šiandieninių bauginimų ten pat kabinete pasitikrinau – spaudimas 200 X 110, pulsas 87, širdies ritmas sutrikęs. Prietaisas turi fiksuotą atmintį, gali ir STT pasitikrinti. Vaistus nešiojuosi su savimi. Išgyvenau.

 

Gerb. Prezidente, suprantu, kad su korupcija reikia kovoti įvairiomis priemonėmis, tačiau dabar ne anie laikai, prašau supratimo.

 

P.S. Jeigu mano paminėtas šantažas yra susijęs su TEO priklausančio žemės sklypo patikrinimu tą dieną, kai atvyksta Švedijos karalienė, tai patikinu, kad tai buvo grynas atsitiktinumas ir sutapimas. Patikrinimas atšauktas, TEO informuota, kad patikrinimas perkeliamas į kitą dieną. Daugiau nesikėsinsiu į žymių bendrovių nuomojamus žemės sklypus.

 

Pagarbiai

 

 NŽT Vilniaus skyriaus vedėjas Arvydas Juška.

Facebook komentarai
});}(jQuery));