STT paniškai bijo tirti prezidentūros nusikaltimus

Lietuvos Respublikos Generalinei prokuratūrai

Pareiškėjas: Aurimas Drižius

a.k.36808110026, Konstitucijos pr.23b, Vilnius

tel. 868738471

 

PAREIŠKIMAS DĖL GALIMAI NUSIKALSTAMOS VEIKOS LR BK 228 STR.

2015 11 18

Šių metų rugsėjo mėn. 19 d. Lietuvos Respublikos Prezidento Kanceliarija galimai neteisėtai užsakė Karinių Oro pajėgų lėktuvą Spartan, kuris pagal sutartį tarp LK Karinių oro pajėgų ir Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos naudojamas išimtinai tik valstybinio lygio vizitams – tai yra, užtikrinti saugų pervežimą Lietuvos šalies vadovo, tikslu susitikti su kitos šalies vadovu, taip pat naudojamas todėl, jog Lietuva neišgali nupirkti Prezidentui atskiro lėktuvo.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atvirai demonstravo, jog skrenda ne valstybiniam vizitui, o pasižiūrėti Lietuvos krepšinio rinktinės finalinių varžybų, kurios vyko rugsėjo 20 d.

Tarsi tarp kitko, prezidentė socialiniuose tinkluose minėjo, jog su kažkuo susitiks: tačiau tai tegalėjo būti bandymas pateisinti galimai tarnybinį piktnaudžiavimą padėtimi.

Valstybinis vizitas yra derinamas iš anksto, ir turi būti gautas kitos, priimančios šalies, oficialus pakvietimas, su oficialia darbotvarke, o jeigu vyksta skubūs gynybos klausimų svarstymai, taip pat gaunami oficialūs pakvietimai. (Taip numatyta yra tarptautinėse konvencijose, kurių dalyvė yra Lietuva).

Prašome tad išsiaiškinti, ar Dalia Grybauskaitė ir prieš skrisdama gavo Prancūzijos Prezidento pakvietimą, ir kokie svarbūs ir neatidėliotini reikalai sutapo su Lietuvos krepšinio rinktinės žaidimu Europos čempionato finale, kuris buvo numatytas sekmadienį, ne darbo dieną.

Be to, prašome išreikalauti iš Prezidentės Kanceliarijos apmokėjimo už Dalios Grybauskaitės darbą žiniaraščius: ar rugsėjo 20 dieną pažymėta kaip jos darbo diena, ir paskaičiuota alga, ar tai buvo jos poilsio diena.

Taip pat prašome išsiaiškinti, ar Lietuvos krepšininkų apdovanojimas gali būti įvardijamas kaip užsienio politikos klausimas, nes krepšininkai yra Lietuvos piliečiai, ir jų apdovanojimas yra susijęs su Lietuva. Be to, sportas nepriklauso užsienio politikos sričiai.

Jeigu jokio pakvietimo ir oficialaus susitikimo su darbotvarke nebuvo – o vyko tik neoficialus, neprotokolinis susitikimas, siekiant kaip nors pridengti Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvo „Spartan“ neteisėtą panaudojimą, prašome pradėti ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, LT BK 228 str. nustatant kaltuosius asmenis – kas užsakė LK lėktuvą, taip pat kas iš Lietuvos kariuomenės leido nesant valstybinio susitikimo, naudoti pagal Prezidento Kanceliarijos ir Lietuvos kariuomenės pasirašytą sutartį (kurią reikėtų šiam tyrimui išreikalauti), kur turėtų būti nurodyta, jog lėktuvas naudojamas tik valstybinio lygio vizitams užtikrinti. Valstybinio lygio vizitas yra apibrėžiamas įstatymuose, bei diplomatiniuose protokoluose: taigi, Prezidentė gali susitikinėti su prezidentais, o premjerministras – su premjerministrais, ir prezidentais, jeigu aptarinėja užsienio politiką. 

Remiantis išdėstytu, prašome:

1. Pradėti ikiteisminį tyrimą dėl LR BK 228 str.

Pareiškėjas: Aurimas Drižius

a.k.36808110026, Konstitucijos pr.23b, Vilnius

tel. 868738471

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));