STT atmintinė : „Pacany reshajut i ruliat“ (lietuviškai – pacanai sprendžia ir valdo)

stt-pastatas-durys

stt-pastatas-durys

STT atmintinė : „Pacany reshajut i ruliat“ (lietuviškai – pacanai sprendžia ir valdo)

Aurimas Drižius

 

stt pastatas durys

 STT paskelbė, kad atėmusi verslą iš vienų verslo subjektų ir perdavusi kitam, kitaip tariant, galimai už didelius kyšius įvykdžiusi reiderinę operaciją, veikė visiškai teisėtai ir įstatymų nepažeidė.

Tačiau itin juokinga, kad net teisėjai, kurie matyt pakluso STT prievartavimui uždaryti į kalėjimą nekaltus žmones, patys vėliau atsiskaitė STT : “mūsų niekas neprievartavo daryti nusikaltimus, mes patys juos padarėme“.

Jeigu kas nors nežino, tai spaudimas teisėjams priimti vienokį ar kitokį sprendimą jau savaime yra nusikaltimas : „Teisėjai, vykdydami teisingumą, yra nepriklausomi nuo proceso dalyvių, teismų administracijos, kitų teisėjų, valstybės valdžios institucijų, pareigūnų bei kitų asmenų. Teisėjams negali būti daromas joks politinis, ekonominis, psichologinis, socialinis spaudimas ar kitoks neteisėtas poveikis, kuris galėtų turėti įtakos jų sprendimams“ (Teismų įstatymas).

Tačiau STT agentėliai, 2018 m. pavasarį  reikalaudami suimti verslininką Antaną Petrošių ir Kraujo centro vadovę Joaną Bikulčienė, drąsiai prieš posėdį brovėsi pats Vilniaus apylinkės teismo teisėjus ir matyt reikalavo įtariamuosius suimti kuo ilgesniam laikui. Teisėjai taip ir padarė – A.Petrošius buvo suimtas mėnesiui, J.Bikulčienė – savaitei. Teisėjai pasidavė šantažui ir liepė suimti nekaltus žmones, nors tam nebuvo jokio pagrindo – jie nei bėgo, nei slapstėsi, o suimti, matyt, buvo tam, kad STT sadistai patenkintų savo iškrypėliškas fantazijas.

STT pranešime rašoma :

 

Bartkus12

Dėl bendravimo su teisėju

Surinktų aplinkybių visuma patvirtina, kad nėra duomenų, jog STT pareigūnas būtų daręs neteisėtą poveikį ar kitaip siekęs paveikti teisėjus, sprendusius kardomųjų priemonių skyrimo klausimus Nacionalinio kraujo centro tyrime.

Vidinio patikrinimo metu abu teisėjai patvirtino, kad dėl kardomųjų priemonių skyrimo su STT pareigūnais nebendravo ir jokio spaudimo ar poveikio nepatyrė. STT taip pat nėra gavusi pranešimų iš šių ar kitų teisėjų dėl galimo STT pareigūnų neteisėto poveikio jų nagrinėjamose bylose. Taip pat STT neturi duomenų, kad tokio pobūdžio pranešimai būtų gauti prokuratūroje ar kitose ikiteisminio tyrimo įstaigose.

https://stt.lt/naujienos/7464/baigtas-stt-vidinis-patikrinimas-nera-pagrindo-pareigunu-tarnybinei-atsakomybei:2914 

 

A.Petrošiaus advokatas Giedrius Danėlius, kuris dėl STT nusikalstamų veikų kreipėsi į prokuratūrą, atsakė į LL klausimus:

– Ar prokuratūra priėmė kokį nors sprendimą dėl jūsų pareiškimo?

– Kol kas nieko nesu gavęs.

– Tačiau jau pati STT nusprendė, kad viską jie padarė teisėtai („vsio zakonno“) ? Koks jūsų komentaras?

– Komentaras paprastas – jeigu viskas „zakonno“, tai kai mes galėjome šantažuoti STT? Aš jau minėjau, kad nesu bendravęs su ponu Bartkumi, tačiau jeigu ta informacija yra apie gerus darbus ir apie STT žygdarbius, kaip tokia informacija gali šantažuoti?

– Man irgi keista – jeigu STT nedarė nieko neteisėto, kaip tokia informacija gali šantažuoti?

– šantažuoti galima kažkokia kompromituojančia informacija. Todėl aš laukiu tik, kol STT nutrauks tyrimą mano atžvilgiu. Tik tiek.

– Bet formaliai jie gi nutraukė tą tyrimą?

– Mano atžvilgiu ne. Tik pasakė, kad informacija, kuria mes disponavome,  buvo apie gerus STT darbus. Todėl tokia informacija negalima nieko šantažuoti. Todėl tyrimas turi būti nutrauktas.

– O koks likimas toks Petrošiaus bylos?

– Negaliu komentuoti, tik žinau, kad vyksta ikiteisminis tyrimas. Mano nuomonė, ta byla yra toks rinkos perskirstymas.

– Rusiškai tai vadinasi reideriavimas?

– Taip.

O dėl tos STT reideriavimo bus kažkoks prokuratūros tyrimas? Nes labai keista, kad STT tyria pati save ir savo pačios nusikaltimus? Ar neturėtų kažkas kitas to daryti?

– Jie gali atlikti tarnybinius patikrinimus, ir viskas tvarkoje dėl to. Tik keista tai, kad STT, atlikdami savo pareigūnų tarnybinius patikrinimus, sugebėjo paimti net teisėjų paaiškinimus. Tai rodo, kad STT tikrai nei gerbia valdžių pasidalinimo principo, nei turi kažkokios subordinacijos.

– STT paėmė net teisėjų pasiaiškinimus? Neįtikėtina?

– Iš to STT pranešimo taip seka. Nes ten parašyta, kad STT tarnybinio patikrinimo metu paaiškinimus davė ir teisėjai. Aš nesuprantu, kaip taip gali būti. Nesuprantu, kaip gali būti, kad teisėjai pasiaiškino STT. Mano galva, to būti negali.

– Tačiau ko tie STT agentai landžiojo į teisėjų kabinetus prieš posėdį ir kažką su jais derino? Kaip tai vertinti?

– jeigu taip iš tikrųjų buvo, tai būtų spaudimas teisėjams. Nors dabar aš matau, kad STT pareigūnas Martinkus giriasi, kad jis buvo užėjęs pas teisėją ir su juo susitarė.

– Tačiau kaip STT agentai galėtų prispausti teisėjus? Ar ne šantažu?

– Manau, kad gal jie šiaip susitarė, tačiau negaliu komentuoti, nes nebuvau teisėjo kabinete.

– Tačiau kaip spec. tarnybos šantažuoja teismą? Ar kažkokių kompromatu?

– Tikrai negaliu komentuoti. Nesinori jų nei apkalbinėti, nei įtarinėti.

– Prokuratūra, matyt, irgi neras nieko nusikalstamo STT žygiuose, nes veikė kartu su ja?

– Manau, kad ta istorija dar nėra pasibaigusi. Klausimas, kada panaikins įtarimus man, tik tiek.

 

 antanas petrosius 5eb13de3d42a7

  

Pats A.Petrošius papasakojo spaudai, koks buvo šios operacijos tikslas :

A.Petrošius buvo sulaikytas 2018-ųjų pavasarį. Tuomet jam buvo pareikšti kaltinimai dėl prekybos poveikiu Latvijoje, neteisėtos farmacinės veiklos ir padėjimo piktnaudžiauti. 2020-ųjų vasarį Vilniaus apygardos prokuratūra pirmus du kaltinimus panaikino.

Į Nacionalinio kraujo centro (NKC) bylą verslininkas teigia buvęs įveltas STT pareigūnų, kurie esą veikė buvusio KGB karininko A.Cesso pavedimu. Verslininkas pasakoja, kad 2017 m. po ilgamečio darbo tarptautiniuose bankuose užsienyje jis nusprendęs grįžti į Lietuvą ir čia investuoti sukaupto kapitalo dalį. „Mano idėja buvo investuoti į biotechnologijų sritį, tam tikslui buvo suplanuotas 100 mln. eurų dydžio investicinis fondas. Buvo pasiektas susitarimas dėl strateginės partnerystės ir susitarta su iš dalies valstybiniu Italijos biotechnologijų gigantu „Kedrion Biopharma“. Tai penktas žaidėjas pasaulyje plazmos preparatų gamybos srityje, turintis gamyklas Italijoje, Vengrijoje bei JAV“, – pasakoja A.Petrošius.

Kabinete keletą valandų patyriau psichologinį spaudimą ir įvairius grasinimus

 „2017 m. įsteigiau bendrovę Lietuvoje ir 2017 m. birželio mėnesį buvo pasirašyta sutartis dėl ilgalaikio plazmos pirkimo bei ilgalaikio bendradarbiavimo su viešąja įstaiga „Nacionalinis kraujo centras“ (toliau tekste – NKC). Norėčiau pažymėti, kad ši sutartis užtikrino Lietuvai ne tik kada nors pasiūlytą aukščiausią plazmos pardavimo kainą, bet ir plazmos preparatų, pagamintų iš lietuviškos plazmos, galimą tiekimą Lietuvos piliečiams, dėl ko būtų įgyvendintos Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijos“, – prideda jis. Po sutarties pasirašymo su NKC, anot A.Petrošiaus, italų kompanijos atstovui Baltijos regione buvo pateikta verslininką žeminanti informacija, kurios šaltiniu esą buvo A.Cessas. A.Petrošius susisiekė su latviu. „Pokalbio su A.Cessu metu pastarasis man pasakė, kad kraujo plazma yra jo „tema“, Lietuva ir Latvija yra „jo teritorija“, ir pagrasino, kad man nieko nepavyks, plazmos verslas bus jo įtakos zonoje, tad būtų geriau, jei aš pasitraukčiau. Aš atsakydamas A.Cessui pažymėjau, kad verslą vystau įstatymų nustatyta tvarka ir kad visi turime tokias pačias sąlygas sąžiningai konkurencijai.

 Neilgai trukus A.Cessas kreipėsi į STT dėl kriminalinės žvalgybos ir, ar ikiteisminio tyrimo“, – teigia A.Petrošius.

Pasak verslininko, tuomet prasidėjo jau minėtas ikiteisminis tyrimas. STT pareigūnai esą tvirtino, kad sutartys su „Kedrion Biopharma“ padirbtos, o pačios kompanijos neva nėra, jo atžvilgiu buvo „inkriminuojamos nebūtos veiklos“, „avansas pagal plazmos pirkimo-pardavimo sutartį buvo traktuojamas kaip plazmos nupirkimas“. Dokumentai, liudijantys kitaip, esą nebuvo vertinami rimtai. Paminėsiu, kad R.Martišių tarp daugelio kitų temų labai domino informacija apie mano santykius su ambasadoriumi V.Ušacku.

„Atsižvelgdamas į tai įtariu, kad iniciatyva pradėti ikiteisminius procesus būtent tokiu būdu kilo tam, kad būtų padaryta maksimali žala mano reputacijai. Aš nuo pat pradžių tvirtinau, kad įtarimai pareikšti remiantis netikslia, iš konteksto išimta bei gal net falsifikuota medžiaga, kad už viso to stovi Latvijos verslininkas A.Cessas, buvęs KGB karininkas, Latvijos įmonės „Baltijas terapeiskais serviss“ (BTS) savininkas, o Lietuvos STT pareigūnai vykdo jo užsakymą“, – teigė verslininkas.

Dėl pradėto ikiteisminio tyrimo NKC nutraukė sutartį ir 2019 m. paskelbė naują konkursą kraujo plazmos pardavimui. A.Petrošius pasakoja, kad centras deklaravo skaidrumą ir paskelbė konkurse leisiantis dalyvauti tik toms įmonėms, kurios turi plazmos frakcionavimo licencijas ir galiojančius Geros gamybos praktikos (GGP) sertifikatus.

„Italų biofarmacijos kompanija „Kedrion Biopharma“ dalyvavo konkurse, kuriame buvo įslaptintas vokų atplėšimas ir nuslėptos sąlygos, kuriomis laimima. Ir atspėkite, kas laimi konkursą? Ogi BTS įmonė iš Latvijos, priklausanti A. Cessui, buvusiam KGB karininkui. Pasigilinus paaiškėjo, kad BTS įmonė neturi galiojančio GGP sertifikato, todėl ji negalėjo dalyvauti konkurse. Buvo kreiptasi į Latvijos farmacijos reguliuotoją ir gautas atsakymas, patvirtinantis, kad tokio sertifikato įmonė BTS neturi. Galima daryti išvadas, kad pradinis A.Cesso grasinimas buvo visiškai realizuotas, mano įmonė buvo pašalinta iš rinkos, mano reputacijai padaryta didžiulė žala, o galutinis naudos gavėjas, kuris, pažeidžiant paskelbto konkurso sąlygas, nupirko kraujo plazmą, buvo pripažinta BTS įmonė“, – teigia A.Petrošius.

„Kalbant apie garbę ir orumą bei principingumą, kuriuos deklaruoja R.Martišius, siūlyčiau atkreipti dėmesį į vieną R.Martišiaus teiginį susirašinėjime su kontaktu „Cicenas Arunas“: „Pacany reshajut I ruliat“ (Lietuviškai – pacanai sprendžia ir valdo). Kaip tai charakterizuoja STT kriminalinės žvalgybos pareigūną? Ar tai atspindi jo gyvenimo ir darbo principus? Aš būčiau linkęs susilaikyti nuo bet kokių vertinimų, nes faktai kalba už save“, – teigia jis.

„Tyrimo metu, po įvykusios apklausos pas tyrėją V.Kerbelienę, mano advokatui išvykus, buvau nuvesdintas pas R.Martišių į kabinetą, – pasakojo A.Petrošius, – kabinete keletą valandų patyriau psichologinį spaudimą ir įvairius grasinimus, sulaukiau daug klausimų, niekaip nesusijusių su vykdomu ikiteisminiu tyrimu, esu įsitikinęs, kad tokiais veiksmais buvo pažeistos mano teisės. Paminėsiu, kad R.Martišių tarp daugelio kitų temų labai domino informacija apie mano santykius su ambasadoriumi Vygaudu Ušacku, kuris tuo metu jau buvo pareiškęs apie savo apsisprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose. Pažymiu, kad bendrauti kitomis temomis, nesusijusiomis su ikiteisminiu tyrimu, atsisakiau. Mačiau, kad R.Martišius buvo dėl to nepatenkintas“.

Facebook komentarai
});}(jQuery));