Stringa advokato Jono Ivoškos „kietastogių palapinių“ šalia Trakų pilies statyba

trakupilis

trakupilis

Stringa advokato Jono Ivoškos „kietastogių palapinių“ šalia Trakų pilies statyba

Aurimas Drižius

Yra toks garsus advokatas Jonas Ivoška, kuris labai daug kalba apie tai, kokia korumpuota visa teismų sistema.

download

Kam kam, tačiau J.Ivoškai tai turėtų būti gerai žinoma.

Nes pats J.Ivoška jau dešimt metų bando šalia Trakų pilies pastatyti „kietastoges palapines“ – 7 vienetus. Kadangi bet kokios statybos Trakų nacionaliniame parke, išmanus advokatas rankų nenuleido ir nutarė statyti „kietastoges palapines”.

Mat J.Ivoška sugebėjo dar 2004 m. gauti Trakų rajono savivaldybės leidimą pakeisti šio žemės sklypo paskirtį ir statyti : ” statytojams Jonui Ivoškai ir VšĮ „Šėlos parkas“ žemės sklype Žemaitės g. 1 A (nuotrauka viršuje)  Trakuose, statyti regyklą, administracinių ir poilsio (gyvenamųjų) patalpų pastatą, sanitarijos ir higienos pastatą A, sanitarijos ir higienos pastatą B, pagalbinį pastatą (klėtį ir malkinę), veterinarijos punktą su inkubatoriumi, ūkinį pastatą (daržinę ir tvartą), kietastoges palapines – 7 vienetus, lieptą, apėjimo taką, taip pat nutraukti 2004 m. balandžio 30 d. valstybinės žemės nuomos sutartį Nr. 025 bei priteisti bylinėjimosi išlaidas valstybės naudai.

traku

Itin ironiška, kokiu būdu Jonas Ivoška „įgijo” šį žemės sklypą – dar 2002 m. UAB „Kristiana” jam padovanojo  statinį – siurblinę. Šis statinys yra 30 000 kv. m. ploto ir buvo įregistruotas nekilnojamojo turto registre. Trakų mero potvarkiu Nr. 190 buvo nustatytas žemės sklypo naudojimo būdas – vandenvietei ir gręžiniams įrengti bei eksploatuoti.

Po metų paskirtis pakeista  į komercinės paskirties ir smulkaus verslo teritorijos, o naudojimo pobūdis – teritorijos poilsio ir turizmo informacijos, pramogų centrams, koncertų, parodų, teatrų ir kitiems komerciniams objektams statyti, įrengti ir eksploatuoti.

Trakų raj. savivaldybės administracija 2005 m. kovo 8 d. išdavė statybos leidimą, kuriuo Jonui Ivoškai leido šiame žemės sklype „statyti apžvalgos aikštelę (regyklą), administracinių ir poilsio (gyvenamųjų) patalpų pastatą, sanitarijos ir higienos pastatą, pagalbinį pastatą (klėtį ir malkinę), veterinarijos punktą su inkubatoriumi, ūkinį pastatą (daržinę ir tvartą), kietastoges palapines, lieptą ir apėjimo taką”.

„Benas Gudelis padovanojo Jonui Ivoškai vandens grežinį šiame sklype, – pasakojo I.Ivoškos kaimynas L.Madevičius, – paskui Trakų savivaldybės sukčiai sugalvojo, kad tas grežinys yra siurblinė, ir davė tai budelei adresą. Registrų centras įregistravo budelę kaip nekilnojamojo turo objektą, ir tada Ivoškai suveikė, kad Trakų savivaldybė šalia budelės jam dar davė 3 hektarus žemės, praktiškai visą Varnikių pusiasalį. Žemė jam suteikė tą dingstimi, kad Ivoška neva ieškos vandens tame sklype. Tada Ivoška vėl kreipėsi, kad du hektarus žemės reikia skirti komercijai. Trakų savivaldybė patvirtino šį projektą”.

Prokuratūra kreipėsi dėl žemės sklypo nuomos pakeitimo panaikinimo, nurodė, kad šis žemės sklypas yra Trakų istoriniame nacionaliniame parke gyvenamojoje ir ūkinėje zonoje, kuri ribojasi su konservacinės apsaugos prioriteto teritorija – hidrografiniu draustiniu, taip pat yra Varnikų piliakalnio, archeologijos paminklo ir Trakų (Varnikų) akmens amžiaus stovyklavietės, archeologijos paminklo vizualinės apsaugos zonoje.

Po 13 metų bylinjėmosi galiausiai aukščiausias teismas „neskundžiama nutartimi” nutarė, kad statybos leidimas išduotas neteisėtai. J.Ivoška padavė skundą, kurį tas pats aukščiausias teismas vėl priėmė nagrinėti.

 

Jono Ivoškos statybose gyvena tik „šuo ir bitės”

Visa šią istoriją geriausiai žino J.Ivoškos kaimynas, asociacijos „Švari tėviškė“ pirmininkas Leonidas Madevičius. Jis ne vieną kartą buvo skundęs savo kaimyną, garsiausią advokatą J.Ivošką dėl jo statybų Trakuose, o vieną kartą, žurnalistams filmuojant, buvo su Ivoška net susimušęs (nuotr. apačioje).

musasi

Prieš savaitę L.Madevičius kreipėsi į  Aplinkos ministrą klausdamas – „KADA “istorinio LDK XIV-XVI Trakų žvėryno simbolinės miniatiūros “AFERAI BUS GALAS „? :

 

„Dėl statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiant; dokumentą padarinių šalinimą esančių Žemaitės g-vė Nr.6, Trakai

Asociacijos „ ŠVARI TĖVIŠKĖ“ prašymu 2005-08-03 LR Kultūros ministro įsakymu buvo įvykdytas vidaus auditas su tikslu, ar nebuvo pažeisti galiojantys teisės norminiai aktai dėl vykdomų statybų Žemaitės g. la, Trakai (Varnikų pusiasalis, labai vertinga teritorija tarp Varnikų piliakalnio ir Trakų pilies).

Auditą atliko kvalifikuotų šešių asmenų komisija. Atlikus patikrinimą buvo nustatyta daugybė pažeidimų.

Tokiu būdu Asociacija „ŠVARI TĖVIŠKĖ“ atskleidė grandiozinių statybų „istorinio LDK XIV XVI Trakų žvėryno simbolinės miniatiūros“ aferą (miniatiūra iš trylika pastatų).

Toliau Asociacija „ŠVARI TĖVIŠKĖ “ dėl išryškintų pažeidimų kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą.

Prokuratūra atliko tyrimus ir iškėlė ieškinį. Su ieškiniu kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą.

2008-07-17 prasidėjo teismų maratonas ir tęsiasi iki šiandien 2021-01-31. Tai yra 13 metų, o neteisėtai pastatyti penki pastatai nenugriauti, statybvietė nesutvarkyta.

Labai akivaizdžiai matosi, kad dėl griovimo pastatų situacija yra vilkinama ir vilkinama LR teismų pagalba. Juodu ant balto parašyta, kad kasacine tvarka bylas nagrinėja Lietuvos Aukščiausiasis Teismas ir jos gali būti nagrinėjamos tik vieną kartą.

Paskutinį kartą civilinė byla Nr. e 3K3-331-1075/2020, teisminio proceso Nr.2-48-3-01379-2012- 2 LR Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo ir priėmė nutartį 2020-12-28. Ši Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiamą.

Nuo 2020-12-28 Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutarties praėjo du mėnesiai, lėšos atsakovams proporcingai griovimui padalintos, o griovimas nepradėtas toliau yra vilkinamas.

Atsakovas J. Ivaška viešai yra pasakęs, kad jis teismui yra įrodęs, kad pinigų griovimui neturi. „Vakaro Žinios“ straipsnyje „Kas griaus advokato namus“ yra pasakęs „Jei net ir imčiausi griauti, nematau kiek ir iš ko pinigų turėčiau pareikalauti. Juk atsakomybė visiems, o sumos nenurodytos. Kiek turiu reikalauti iš kitų asmenų-juridinių? Ir ar jie man mokės?

Praeis duotas terminas griovimui /metai/ jis pasakys tą patį. Ieškovė VTPSI prie aplinkos ministerijos turi rimtai užsiimti to griovimo klausimu, lėšų reikalingų statiniams nugriauti skyrimu, kad pastatai per nustatytą terminą būtų nugriauti.

Situacija šiandiena tokia, atsakovas advokatas J. Ivaška ten gyvena, šiurkščiai pažeidė trečiųjų asmenų teises iš esmės suvaržė jų galimybes tinkamai naudotis Varnikų pusiasalio vertinga teritorija, valstybinio ežero pakrantėmis, nes priėjimas į pusiasalio teritoriją užstatytas pastatais „šeimininkai“ žmones iš ten veja, tvirtindami, kad tai jų kiemas. Paleistas didelis šuo, iškabinti perspėjamieji ženklai su šuns atvaizdais, gąsdinami bitėmis /pridedama nuotrauka/. Tai akivaizdus valstybinės žemės užgrobimas, žemės mokesčiai nemokami. Retorinis klausimas, kur valstybinės institucijos? Kodėl šiuo klausimu turi rūpintis visuomeninė organizacija „Švari Tėviškė“.

 

P.S. Asociacija „Švari Tėviškė“ kreipėsi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą dėl vilkinimo pastatų griovimo Žemaitės g-vė Nr.6, Trakuose. Gavome atsakymą /pridedama/.Cituojame:“ nes pirmoji byla buvo nagrinėjama atnaujinus procesą byloje dėl neteisėtos statybos padarinių pašalinimo“. “Švari Tėviškė“ komentaras, ši byla užbaigta ir neskundžiamą, galima pradėti griovimo procesą.

O antroje byloje keliamas klausimas „ dėl proceso atnaujinimo byloje pagal antstolės pareiškimą vykdymo procese“.“ Švari Tėviškė“ komentaras: tai atsakovo juodos technologijos vilkinti griovimą. 33 str. statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas iš vis nenumato antstolės jokios veiklos ir paslaugų.

Asociacijos „ŠVARI TĖVIŠKĖ“ pirmininkas

Leonidas Madevičius

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));