Štilis narkotikų baronų – Šiaulių AVPK ONTT – byloje Panevėžio apygardos teisme

ONTT

ONTT

Alvydas VEBERIS 

 

,,ERELIAI“ TEBESKRAIDO PADANGĖJE

 

Štilis narkotikų baronų – 

Šiaulių AVPK ONTT – byloje Panevėžio apygardos  teisme

Tenka konstatuoti, kad Panevėžio apygardos teisme, pradedant nuo 2014 m. spalio 14 d. pagal suderintą iš anksto grafiką nagrinėjama REZONANSINĖ Šiaulių AVPK ONTT pareigūnų byla. Posėdžiui sekretoriauja Neringa Aukštuolienė, pranešėjas teisėjas Pranas Šimkus. Valstybinį kaltinimą palaiko Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gelgaudas Norkūnas.

 

Šiaulių AVPK ONTT pareigūnai,  privalėdami pagal savo darbo specifiką išaiškinti nusikaltėlių veiksmus, patys piktnaudžiavo tarnyba ir darė nusikaltimus. Iš 40 ONTT pareigūnų, kurie ikiteisminio tyrimo metu buvo sulaikyti, dalis nubyrėjo. Kai kurie, įkalinime prabuvo vos ne dvejus metus ( Ričardas Pocius). Jų galiausiai  liko 18, kuriems pateikti kaltinimai. Teismų posėdžiai numatyti iki 2017 metų birželio mėnesio. Byla yra didelės apimties. Ją sudaro net 84 bylos tomai! Byla  nagrinėjama pagal atskirus nusikaltimo padarymo epizodus. Nusikaltimo epizodų yra 40!  Net ir išskirstant bylą nagrinėti atskirais epizodais viena po kitos nenumatytos kliūtys neleidžia įvykti teismo posėdžiams. 2016 metų lapkričio 29 d. posėdis neįvyko dėl vieno iš kaltinamųjų R. Ripinsko ligos,   gruodžio 20d., sausio 30d., vasario 01 d.  dėl Ričardo Pociaus ligos. Šiais metais toliau tempiama ,,guma“.  2017.03.27 d.  posėdis nukeltas dėl kaltinamojo Gedimino Ainos gynėjo Jono Vytauto Meilučio ligos. Balandžio mėn. 11d., balandžio mėn.13d. posėdis neįvyko dėl komisarų ar jų gynėjų sveikatos sutrikimų. Komisarai taip ,,nusidirbo“ darydami nusikaltimus, kad sveikatą matyt sugadino iki to laiko, kol sueis jų padarytų nusikaltimų senatis. Reikia nepamiršti, kad šioje rezonansinėje byloje, buvę komisarai su antpečiais, o ne Garliavos patvoriniai, kuriuos galima be kaltės tampyti po teismus, sukurpiant bet kokį kaltinimą. Valdžios pareigūnai skaito, kad jiems teisingumas išskirtinis. Praktikoje tai akivaizdu.  Tačiau tokiems yra dangiškasis Teisėjas.  Jis kiekvieną teisia be kliaudos.  Tą reiktų žemiškiems teisėjams ir nusikaltėliams nepamiršti.

 

 ONTT

 

Komisarai veidus slepia kaip įmanydami: kas už durų, kas po apdangalais ar prisidengę bet kuo, kas pakliūna po ranka.

Paprastai korumpuoti teismai, stengiasi talkinti  nusikaltėliams  padedant rezonansinėse bylose, slepiant informaciją nuo visuomenės. Tankiai tokiais atvejais daromi uždari teismo posėdžiai. Šioje byloje vienas kaltinamasis tokį prašymą išreiškė.  Buvo tenkintas jo prašymas tik pagal vieną kaltinimo epizodą. Kiti posėdžiai atviri. 

Ši rezonansinė byla didelės apimties, todėl norint šį nusikalstamo susivienijimo bylą išnagrinėti iki galo, kai epizodams reikalingi visi nusikaltėliai praktiškai neįmanoma, nes jau tai parodė numatytų posėdžių praktika. 

Teko pasiteirauti Valstybinį kaltinimą palaikančio Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento Gelgaudo Norkūno, kaip šią bylą išnagrinėti dėl susidariusių trukdžių (galimai dirbtinų). Jis šią problemą mato ir sekančiame teismo posėdyje, kuris turėtų įvykti 2017 gegužės 9 dieną siūlys teismui, kaip išeiti iš tokios keblios padėties, nes  byla sunkiai skinasi kelią. 

Pagal nepatvirtintą informaciją, nužudyta Ieva Strazdauskaitė galimai buvo įsipainiojusi į komisarų ir romų (čigonų)   narkotikų verslą. Tą dieną ji galimai vežė 1,5 mlj. eurų ir 4 kg heroino, kuriuos turėjo pristatyti užsakovams. Galutinis ,,taškas“ Vilniaus čigonų taboras. Deja, tikslas nepasiektas, o tiksli informacija žinoma tik tą darbą dirbusiems. Policijos generalinio komisaro. LINO PERNAVO pateikta versija apie . automobilio vagystę galimai tinka tik klaidinti lengvatikius. Kodėl išskirtinai šiame nusikaltime  buvo atliktas toks operatyvus tyrimas?  Tuo tarpu kiti analogiški nusikaltimai neišaiškinami, impotentiški ar atliekami vėžlio žingsniu. 

Tikėkimės anksčiau ar vėliau galai išlįs ir TIESA triumfuos.

Facebook komentarai
});}(jQuery));