Palangos meras Š.Vaitkus legalizavo kotedžų statybą Palangoje prie pat jūros

rysiai

rysiai

 

Oficialiai šis projektas pavadintas „Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos edukacijos centras”, ji neva įsikūrė vietoje buvusios Kunigiškių vaikų poilsio stovyklos.

Palangoje bus rekonstruojama vaikų poilsio stovykla, įsikurs Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos edukacijos centras
Palangos meras Šarūnas Vaitkus socialiniuose tinkluose dar prieš dvejus metus facebooke pasidžiaugė, kad kurorte bus išsaugotas dar vienas unikalus objektas: naujam gyvenimui prisikels Kunigiškių vaikų poilsio stovykla.
Rekonstruojama stovykla priklauso Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai ir pagal panaudos sutartį valdomas M.K.Čiurlionio meno mokyklos.
Meras pasakoja, kad pastatų kompleksas yra ant jūros kranto, 4,7 hektaro teritorijoje.
„Dar 2011-aisiais Palangoje vykusio Vyriausybės išvažiuojamojo posėdžio metu Palangos miesto savivaldybė iškėlė šios apleistos stovyklos likimo kausimą – siekėme, kad ji būtų ne privatizuota, o panaudota vaikų poilsiui. Juo labiau, kad dauguma vaikų poilsio stovyklų šalyje yra sunaikintos, ir didelė dalis mažųjų mūsų piliečių vasarų lesti prie jūros nebeturi galimybių“, – teigė kurorto meras. Jis pasidžiaugė, kad pušimis apaugusi teritorija bus išsaugota ir čia atsiras ne privačios vilos, o restauruojami stovyklos pastatai. Kaip pranešama, ketinama rekonstruoti devynis stovyklos pastatus: namukai bus atnaujinti nekeičiant nei jų aukščio, nei užstatymo ploto. Š.Vaitkus pasidžiaugė, kad rekonstrukcijos metu bus išsaugoti visi teritorijoje augantys medžiai. Dabar skaičiuojama, kad iš viso čia bus galima įrengti porą šimtų apgyvendinimo vietų, kurių 180 būtų vaikam, 12 pedagogams, 8 – personalo nariams. Stovykla – Lietuvos talentams Kaip 15min pasakojo Romualdas Kondrotas, Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos vadovas, pajūryje projektuojamas Edukacijos centras ypatingų gabumų vaikams.
Palangoje esanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla neilgai trukus atgims ir vėl atliks savo funkciją – čia vėl numatoma organizuoti vaikų poilsį bei edukacines veiklas.
Švietimo ir mokslo ministerijai priklausanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla, įsikūrusi pušyne visai šalia jūros, ne vienerius metus stovėjo tuščia ir apleista bei neatliko savo funkcijos. Ministerijai priėmus sprendimą perduoti šį objektą valdyti nacionalinei M. K. Čiurlionio menų mokyklai, situacija ėmė keistis – jau rengiamas stovyklos rekonstrukcijos techninis projektas, jį įgyvendinus senosios stovyklos vietoje duris atvers nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos edukacijos centras. Čia numatoma organizuoti poilsį bei edukacines stovyklas Lietuvos vaikams. Stovykloje maždaug 100 vaikų apsistoti galės ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų periodu.
Trečiadienį projektiniai pasiūlymai pristatytas Palangos miesto savivaldybės vadovams.
Pasak M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus Romualdo Kondroto, įgyvendinus rekonstrukcijos projektą, stovyklos vaizdas iš esmės pasikeis – senųjų statinių vietoje atsiras nedidelio mastelio (ne aukštesni bei ne didesni už šiuo metu esamus), klasikinės formos pastatai – studijos, skirtos vaikų kūrybinėms veikloms. Numatoma įrengti ir 300 vietų koncertinę erdvę plenerams, dailės, muzikos užsiėmimams bei renginiams. Lauko erdvė tarp pastatų taip pat bus išnaudota kūrybinei veiklai.
Pasak R. Kondroto, rekonstruotoje stovyklos vyks įvairūs meistriškumo kursai, seminarai, skirti ir gabiems vaikams. Čia atvykti galės ne vien jaunieji menininkai, bet ir humanitarinių, tiksliųjų, kitų mokslų atstovai – prie jūros įsikūrusioje stovykloje jie galės susikaupti bei rengtis įvairiems konkursams ar olimpiadoms.
Projektui įgyvendinti bus naudojamos ES struktūrinių fondų lėšos. R. Kondroto teigimu, šiam tikslui jau gauta 2 mln. eurų. Projektą įgyvendinti planuojama per 36 mėnesius.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog Kunigiškių vaikų poilsio stovyklos rekonstrukcija yra vienas iš prioritetinių projektų, kadangi mažiesiems skirtų stovyklų prie jūros Lietuvoje itin trūksta.
„Labai svarbu, kad Kunigiškių stovykla po rekonstrukcijos išlaikys savo pirminę funkciją – čia bus organizuojamas vaikų poilsis bei vykdoma edukacinė veikla. Norime, jog šis projektas būtų kuo greičiau įgyvendintas, kad vaikai iš visos šalies turėtų galimybę atvykti prie jūros ir pailsėti“, – pabrėžė Š. Vaitkus.
Kaip žinia, pajūrio juostos įstatymas numato, kad :

7 straipsnis. Statinių statybos sąlygos ir tvarka

 

  1. 1. Vadovaujantis Statybos ir Saugomų teritorijų įstatymais bei šio Įstatymo 5 straipsnyje nurodytais teritorijų planavimo dokumentais, pajūrio juostoje gali būti:

 

1) statomi statiniai, skirti vandens ištekliams naudoti ir aplinkai nuo žalingo vandens poveikio saugoti, kranto linijai stabilizuoti, natūraliai nešmenų pusiausvyrai atkurti bei kitoms vandens ūkio ar uosto reikmėms (užtvankų, krantinių, molų, pralaidų, pylimų, bangolaužių, bunų ir kt.);

 

2) atstatomi stichinių nelaimių ir katastrofų metu sugriauti ar pažeisti statiniai;

 

3) statomos laikinos priekrantės žvejybos laivų prieplaukos ir įrengiamos šių laivų saugojimo aikštelės;

 

4) statomi laikini paplūdimio aptarnavimo statiniai;

 

5)rekonstruojaminekilnojamojo turto registre įregistruoti individualūs gyvenamieji namai ir jų priklausiniai esamose sodybose, taip pat buvusių sodybų vietose, nustačius jų buvimo juridinį faktą, statomi nauji individualūs gyvenamieji namai ir jų priklausiniai;

Kuriai kategorijai priskiriami šie statiniai – mįslė.

Facebook komentarai
});}(jQuery));