Statutiniai pareigūnai: į savo įsipareigojimus spjovę valdantieji teisinasi ciniškomis manipuliacijomis

Statutiniai pareigūnai: į savo įsipareigojimus spjovę valdantieji teisinasi ciniškomis manipuliacijomis

 

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjunga (UGPS) piktinasi Vyriausybės skleidžiamomis manipuliacijomis apie tai, kaip kitais metais neva smarkiai didėsiantį ugniagesių darbo užmokestį. Pačia primityviausia propaganda pareigūnų atstovai vadina ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio prašymus pakentėti bei vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės išvedžiojimus, neva ugniagesių darbo užmokestis kitais metais didės 125 ar net 140 eurų.

„Žinote, aš ir mano kolegos ugniagesiai, pasiklausę šių kalbų, jaučiamės taip, lyg mums rodytų špygą, tačiau žiūrėdami į akis sakytų, jog tai duonos kepalas. Man tikrai skaudu, kad valdantieji Seime ir Vyriausybėje ne tik spjovė į savo įsipareigojimus pasiekti tai, kad kitais metais kiekvienas statutinis pareigūnas per mėnesį uždirbtų ne mažiau nei 1000 eurų, tačiau dabar šią savo impotenciją dar bando pridengti nežinia iš kur paimtais ir iš konteksto ištrauktais skaičiais”, – sako UGPS pirmininkas Saulius Džiautas. 

Jį ypač piktina Vidaus reikalų ministerijos paskleista informacija, kurioje teigiama, kad „visų grandžių ugniagesių pareigūnų vidutinis atlyginimas [2020 metais] didėtų apie 125 eurus ir siektų apie 931 eurą, atskaičiavus mokesčius; pirminės grandies pareigūnų vidutinis atlyginimas didėtų apie 127 eurus ir siektų apie 851 eurą, atskaičiavus mokesčius”.

„Pamačius tokius skaičius man mintyje kirba dvi mintys: ar ministrė ir jo komanda visiškai nežino realios situacijos, arba mums ir visai Lietuvai tiesiog ciniškai meluoja. Ministrė, aišku, tokių dalykų gal ir neišmano, bet premjeras tikrai tikrai supranta. Todėl, manau, mes, tariant liaudiškai, tiesiog esame mulkinami. Štai, rankoje laikau tikro mūsų pareigūno tikrą šių metų rugsėjo mėnesio algalapį, pagal kurį į rankas jam buvo išmokėta 523 eurų suma. Labai norėčiau, kad ministrė ar kantrusis premjeras man ir visiems ugniagesiams paaiškintų, kaip ši suma jau kitų metų pradžioje taps tais 851 euru”, – stebisi S. Džiautas.

Primename, jog statutiniai pareigūnai kitų metų šalies biudžeto svarstymo metu reikalavo ne mažiau kaip 1 mln. eurų papildomų lėšų skirti Viešojo saugumo tarnybai, 6 mln. eurų – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 mln. eurų – Policijos departamentui ir 9,8 mln. eurų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Dar 2,8 mln. eurų – aplinkos apsaugos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti. Šie skaičiai atspindėjo realų statutinių įstaigų finansavimo poreikį 2020 m.

Deja, tačiau į daugumą iš šių reikalavimų valdantieji numojo ranka. 

Facebook komentarai
});}(jQuery));