Stasys Jakeliūnas inicijuoja covid kilmės tyrimą Europos parlamente

Jakeliunas

Jakeliunas

Šį rytą kreipiausi į Europos Parlamento pirmininką ir visus parlamentarus, kviesdamas inicijuoti parlamentinį COVID-19 viruso kilmės tyrimą. Praėjusią savaitę šio darbo ėmėsi JAV prezidentas ir Senatas, tuo pačiu galutinai įrodydami, kad tai nėra kokios nors sąmokslo teorijos. Atsakyti į ES piliečių klausimus privalome ir mes.
Gerbiamas pone pirmininke Sassoli,
COVID-19 pandemija sukėlė didžiulę ekonominę ir socialinę žalą ES ir lėmė daugelio gyvybių netektį. ES piliečiai turi teisę žinoti, kodėl atsitiko tokia nelaimė. Mūsų darbas yra užtikrinti, kad tai nepasikartotų, ir pateikti aiškius atsakymus. Štai kodėl aš prašau jūsų inicijuoti sukūrimą tyrimo komiteto, kuris ištirtų COVID-19 viruso kilmę.
Nepaisant to, kad jau beveik 15 mėnesių ES piliečiai ir įmonės patiria didelį stresą ir apribojimus, visame pasaulyje išplitusio ir šį sumaištį sukėlusio COVID-19 viruso kilmė iki šiol nebuvo nustatyta objektyviai ir skaidriai.
Šių metų pradžioje Pasaulio sveikatos organizacijos inicijuotas tyrimas nebuvo pakankamai įtikinamas dėl sunkumų, susijusių su prieiga prie duomenų Kinijoje. Gegužės 14 d. aštuoniolika įtakingų mokslininkų žurnale „Science Magazine“ paskelbė straipsnį, ragindami atlikti nepriklausomą ir išsamų viruso kilmės tyrimą.
Gegužės 26 d., iš dalies dėl šių įvykių, prezidentas Bidenas paprašė JAV žvalgybos bendruomenės pateikti jam aiškesnę išvadą apie COVID-19 viruso kilmę. JAV senatas tą pačią dieną vienbalsiai balsavo dėl pataisos, raginančios skaidriai ištirti COVID-19 protrūkį.
Europos Parlamentas turėtų vadovauti šiam tyrimo procesui ES, nes jis atstovauja visiems Sąjungos piliečiams ir yra jiems atskaitingas. Taip pat kviečiu visas politines grupes palaikyti šią iniciatyvą.
Facebook komentarai
});}(jQuery));