P.Jurgutis : „Iš manęs buvo reikalaujama ir provokuojama duoti kyšius Klaipėdos uosto direktoriui E.Gentvilui ir Susisiekimo ministrui E.Masiuliui”

Eugenijus-gentvilas-eligijus-masiulis-facebook-nuotrauka

Eugenijus-gentvilas-eligijus-masiulis-facebook-nuotrauka

Sprendimas panaikinti įtarimus kyšininkavimu E.Gentvilui ir E.Masiuliui

2016 m. gruodžio 20 d. Alstom istorijos herojus, kyšius V.Uspaskichui nešiojęs tuometinis Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės statybos direktorius davė parodymus Klaipėdos STT padalinyje. Jis nurodė, kad 2008 metais kelis kartus buvo prievartaujamas duoti kyšį, todėl prašo atleisti nuo bausmės už kyšio davimą.

 

Toliau jis pasakoja, kad jo įmonė „Klaipėdos hidrotechnika“ Klaipėdos uoste vykdė infrastuktūros darbus, dėl ko aukšti pareigūnai iš jo reikalaudavo kyšių. Jis paliudijo, kad davė kyšį Eugenijui Gentvilui, tuometiniam Klaipėdos uosto direktoriui. Tai buvo padaryta per Klaipėdos uosto technikos skyriaus viršininko pavaduotoją Vidą Karoblį, kuriam 2009 m. rugsėjo 4 d. Klaipėdos raj. Kretingalės miestelio kavinėje „Kukudra“ jis perdavė 100 000 Lt.

 

Taip pat P.Jurgutis paliudijo, kad 2008 metais rugsėjo mėnesį per du kartus įteikė Eligijui Masiuliui 160 000 Lt. Tai buvo padaryta Slengių gyvenvietėje gyvenamajame naem Dvaro g. 2008 m. gruodį, kai e.Masiulis jau tapo susisiekimo ministru. P.Jurgutis jam įteikė dar 20 000 Lt. kyšį, kurį paliko poilsio kambario tualete.

 

Dar P.Jurgutis liudijos, kad E.Masiulis jam liepė sudaryti komercinę sutartį su Š.Gustainio (būsimasis Masiulio patarėjas susisiekimo ministerijoje, vienas iš „Liberalų sąjūdžio lyderių“) UAB „Audio projektai“. Ta įmonė, pasak mano pažystamo klaipėdiečio, užsiima magnetolų įrengimu automobiliuose). Jurgutis su Š. Gustainiu susitaria dėl autobusiuko Mercedes Sprinter perdarymo už 347 500 Lt 2008 m. spalio 2 d. jis pervedė Š.Gustainio įmonei 6000 Lt už pasiūlymo rengimą (iš bylos neaišku ar ta suma įskaičiuota į darbų sąmatą ar tai papildomai). Dar po kiek laiko „Klaipėdos  hidrotechnika“ pervedė „Audio projektams“ 100 000 Lt.

 

Tai tiek pareiškime suminėta sumų ir epizodų. Reikalą ėmėsi tirti STT Klaipėdos skyriaus tyrėja Rūta Žvirblytė. Jis apklausė Vidą Karoblį. Šis pasakė, kad P.Jurgutį pažysta, tačiau tik darbo reikalais, nėra su juo susitikę niekur kitur tik savo darbo kabinete. Pasak V.Karoblio, iš P.Jurgučio jis nėra sulaukęs jokių neteisėtų pasiūlymų.

 

Tada R.Žvirblytė apklausė vienos iš Jurgučio įmonių „Pajūrio investicijos“ buhalterę. Ši pripažino, kad P.Jurgučio nurodymu ne kartą yra nuėmusi ir jam įteikusi pinigų grynais. Visais atvejais išrašydavo kasos pajamų orderius. Kai tyrėja jos paklausė, ar 2006 m. 06 26 d., 2006 m. 06 27 d. ir 2006 07 30 d. buhalterė nuėmė iš banko ir perdavė Jurgučiui po 49 000 Lt, ši negalėjo atsiminti (primenu, kad tyrimas vyksta 2016 metų paskutinėmis dienomis).

 

Taip paaiškėjo, kad nėra galimybių įsitikinti, kad kyšininkavimo veikla tikrai buvo. Kaip sakoma atsisakyme pradėti ikiteisminį tyrimą, negalima remtis spėlionėmis, prielaidomis ir kitokiomis versijomis, kurioms nėra objektyvaus pagrindimo. Todėl 2017 01 02 d. įtarimai E. Gentvilui, E. Masiuliui buvo panaikinti.

 

IMG 4282

IMG 4283

 

IMG 4284

 

IMG 4287a

 

IMG 4288 1

 

IMG 4289 1

 

IMG 4290

Facebook komentarai
});}(jQuery));