Spalio 5-oji, V.Gailius ir kitos paslaptis

,,Iš pareigų atsistatydinęs V. Račkauskas teisme aiškino, kad D.Kedžio pavardę pirmą kartą išgirdo po žudynių spalio 5-ąją, kai su kolega Vitalijumi Gailiumi vyko į Kauną: esą pakeliui į Kauną sulaukė daug skambučių telefonu – daugelis kalbėjo apie D. Kedį ir jo sukeltą pedofilijos istoriją.„Atvykome į Kauną jau su dviem versijomis“, – V. Račkauskas pabrėžė, kad Kaune netrukus buvo sužinota, kad yra nušauta D. Kedžio buvusios mylimosios Laimutės Stankūnaitės sesuo , šalia jos buvo rastas ginklas, priklausęs D. Kedžiui. Tada, jo teigimu, neliko abejonių, kad D. Kedys yra žudikas.

Kaip nekeista ir vėl girdime Tiesos.lt išgarbinto ir vos ne ant rankų nunešto link Prezidentūros V. Gailiaus pavardę. Teismų nugalėtojas, daugelio gailimas kankinys, nukentėjęs nuo Prezidentės  D. Grybauskaitės, naivesnių violetinių akla viltis, kad ir jiems padės imtynėse su teismais, kuriais nepasitiki apie 90 procentų visuomenės. Teismais, kurie tik imituoja,kad dirba – pačios prezidentės žodžiais išsireiškiant. Teismai, kurie už jų adresu išsakomą kritiką atsimojuoja baudomis už garbės įžeidimą. Garbės, kuri dažnai perkama ar mainoma už tylą pakišus nepatogesnį kompromatą.

Kiek pamenu iš susitikimo su V. Gailiumi M. K Čiurlionio namuose, Tiesos. lt klube, užklaustas apie pedofilijos bylą ir šūvius Kaune, lemtingąjį spalio 5 rytą, generolas atsakė tuo metu tyręs kitas, organizuoto nusikalstamo pasaulio bylas. Su šia byla lyg ir nesusijęs.

Po kelių dienų V. Račkauskas prabyla, kad vis dėlto link Kauno pūtė viename automobilyje su V. Gailiumi. Generolas, susitikime atkartoja  M. Žalimo iškaltą tekstą, kad jis yra už tai, kad žudynės privalėjo būti sustabdytos. 

Beje kas buvo suinteresuotas V. Račkausko nuėmimu iš pareigų? Kas nikstelėjo M. Žalimui po kelerių metų skubėti pas V. Gaivenį ir pasakoti savo išgyvenimus KPB bei taurų bandymą sustabdyti žudynes, bendradarbiaujant su policininkais? Sąžinė? Kiek kainuoja tokio liudytojo sąžinė, pažadinta realiu laisvės atėmimu ilgiems kalėjimo metams už mirtinai sumuštą baltarusį?

M. Žalimas, V. Gailius, tarsi sukrenta į tą patį stalčių. Gal dėl to, kad jų skamba  frazės vienodai?

Po kelių metų tylos išlindę kartu su sakiniu dantyse- žudynes būtina buvo sustabdyti.

“Šalia rastas ginklas, priklausęs D. Kedžiui. Tada neliko abejonių, kad D. Kedys yra žudikas.” Ši citata rodo, kad ir toliau bus slepiami Furmanavičiaus, Naruševičienės, Kedžio, Ūso, žudymo organizatoriai ir vykdytojai. Tokių “pamestų” ginklų ir galimai “pakabintų” liudininkų, kaip  M. Žalimas, nepaperkama ir nepriklausoma kriminalistika  nuvairuota į rugius. 

O gal rugiuose jiems smagiau? Kai tūkstančiai televizijų žiūrovų girdėjo, kaip D. Kedys sakė, kad pedofilus reikia traiškyti,V. Račkausko komandai tai pašnibždėjo  M. Žalimas, o K. Betingis matyt apsidžaugė sužinojęs, kad Kedys turėjęs ginklų. Vadinasi, “viskas aišku”: tikrieji žudikai tapo  neliečiamaisiais. Kam dar maišė J. Furmanavičius?

Kodėl nuo pat pradžių šioje istorijoje ėmė labai aktyviai veikti žurnalistas  V. Gaivenis. Kodėl toks aktyvus viešojoje erdvėje žarstėsi savo nuomone  ekskomisaras bei eksparlamentaras, buvęs  A. Paulausko bendrapartietis A.Sadeckas , dabar neužimantis jokių valstybinių pareigų? 

 Tai kaip čia surišti tuos palaidus galus?  H. Daktarą, nežinia dėl ko (?)nušautą teisėją, Kedžio “išsigalvotą” pedofiliją ir šaudymą be motyvo? Kas ne vieną kartą bandė išjoti ant H. Daktaro sprando į politikos viršūnes? Kartojamasis darosi nuobodus, o ir efektas menkas.

Kodėl dar nebaigus pedofilijos bylos, mergaitė, joje figūravusi kaip auka, neskundžiamu teismo sprendimu buvo skubiai prievarta sugrąžinta motinai, prieš kurią davė parodymus? Nuo kada civilinė byla sprendžiama skubiau, suteikiant jai pirmenybę prieš baudžiamąją?  Nuo tada kai, galimai yra pedofilijos liūne yra įšalusios elitinių dėmėtosios uodegos. Arba ne uodegos, bet kažkas panašaus į uodegas.

Kodėl kilo samdytų rašeivų šmeižto, nupirktos žiniasklaidos isterija? Kokie brutalaus šturmo Klonio gatvėje motyvai? Kodėl teismai persekioja žmones, budėjusius Klonio gatvėje? Nuo ko saugoma  L. Stankūnaitė ir ką reiškia vaiko “ištrynimas” ir padarymas valstybės paslaptim? Kodėl kriminalizuojami Klonio gatvėje besirinkę žmonės?

Peršasi negraži gal net antivalstybiška mintis, kad elitinė pedofilija visgi buvo. Tiesiog tyrimas perdaug priartėjo prie  riebesnių gyvačių lizdo, todėl  buvo sufalsifikuotas ir nutrauktas. Kaip Latvijoje, kaip Olandijoje ar Belgijoje. Kaip ir visur kitur, kur dvelkteli elito nusikaltimais.

Pedofilijos skandale ir spalio 5, 2009 žudynėse, A. Ūso, D. Kedžio mirties aplinkybėse daugiau klausimų nei atsakymų. Laikas ne vien nukloja dulkėmis, bet ir nupusto jas nuo akylai slepiamų paslapčių. Ypač kai tą paslaptį žino daugiau nei vienas žmogus.

Su Pagarba Myra Kovalski

‘Laisvas laikraštis“, 2013 m. gruodžio 7 d. 

Facebook komentarai
});}(jQuery));