Socialdemokratai: kodėl prezidentė taiko dvigubus standartus?

Socialdemokratai: kodėl prezidentė taiko dvigubus standartus?

 

Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP) nustebino neseniai išplatintas prezidentės Dalios Grybauskaitės komentaras, neva Vyriausybei yra svetima politinės atsakomybės samprata.

 

Toks pareiškimas buvo paskelbtas po to, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė nepradėti tyrimo dėl aplinkos ministro veiksmų, nes Vyriausybei priimant nutarimą naikinti kurorto apsaugos zonas viešųjų ir privačių interesų derinimo principai nebuvo pažeisti. 

 

Dar anksčiau dėl šio Vyriausybės nutarimo ikiteisminį tyrimą atliko STT, tačiau nesant nusikaltimo požymių, ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas.

 

„Valstybės vadovė akivaizdžiai taiko dvigubus standartus. Vienais ji remiasi vertindama savo pačios ir jos komandos elgesį, kitais – vertindama politikus, kuriuos, matyt, laiko oponentais. Prisiminkime, jog neseniai prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė buvo išteisinta byloje dėl valstybės paslapties paviešinimo, nors trys iš septynių teisėjų manė kitaip. Sprendimas argumentuotas tuo, esą paskelbta informacija negalėjusi būti laikoma valstybės paslaptimi. Savo poziciją prezidentė akivaizdžiai parodė trukdydama teisėsaugai išsiaiškinti tiesą, nes atsisakė liudyti šioje byloje. Mus stebina, jog šalies vadovė renkasi, kuriais atvejais jai paranku remtis teisiniu vertinimu, kada ne „, – sako LSDP pirmininko pavaduotojas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas.

 

Seimo TTK vadovas primena ir atvejus, kai iš prezidentūros sklido informacija apie įvairias slaptas pažymas, kuri vėliau būdavo paneigiama. Pernai lapkritį iš prezidentūros buvo paskleista informacija apie menamas pažymas, kad kai kurie Seimo nariai neva tarėsi dėl generalinio prokuroro paskyrimo. Vėliau paaiškėjo, jog tokių pažymų nėra. Panašiai nutiko ir su paskleistomis žiniomis, neva viena iš kandidačių į generalinio prokuroro postą turėjusi jį „išsipirkti“.

 

„Kaip tada yra su pačios prezidentės politinės atsakomybės samprata? Ar ji atsako už savo ir savo komandos veiksmus? Kitas dalykas – ar ji atstovauja visų Lietuvos piliečių interesams, ar tik dalyvauja surežisuotuose žaidimuose, naudinguose tam tikroms politinėms jėgoms?”, – klausia J. Sabatauskas.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: PAULIUS MILČIUS, LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ PARTIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));