Šmeižikė NATO PA prezidentė Rasa Juknevičienė darbą pradeda nuo susitikimo su D.Grybauskaite


Šmeižikė NATO PA prezidentė Rasa Juknevičienė darbą pradeda nuo susitikimo su D.Grybauskaite

 

https://www.youtube.com/watch?v=XyMgwC3bUoo&t=4s

Seimo narės R. Juknevičienės pranešimas. NATO PA prezidentė savo pareigas pradeda eiti nuo susitikimų Lietuvoje

2018 m. rugsėjo 6 d. pranešimas žiniasklaidai

Rugsėjo 7 d., penktadienį, Vilniuje su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite susitiks šį mėnesį pradėsianti pareigas eiti NATO Parlamentinės Asamblėjos (NATO PA) prezidentė Rasa Juknevičienė ir NATO PA generalinis sekretorius Deividas Hobsas (David Hobbs). Taip pat numatyti susitikimai su Seimo Pirmininku prof. Viktoru Pranckiečiu, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu.

NATO PA paskirtoji prezidentė R. Juknevičienė susitikime su šalies vadove supažindins ją su esminiais savo veiklos Asamblėjoje prioritetais, keliamais tapus šio svarbaus parlamentarų forumo vadove. Viena svarbių NATO PA prezidento funkcijų – parlamentinė diplomatija.

„Esu pasiruošusi atlikti šią funkciją kiek galima naudingiau. Mano prioritetai – Rytų Europos valstybės, su kuriomis NATO sieja glaudi partnerystė ir transatlantinis ryšys. NATO PA yra svarbi institucija, nuosekliai skirianti ypatingą dėmesį Ukrainai ir Gruzijai. 2020 metais Kijeve vyks Asamblėjos pavasario sesija, praėjusiais metais toks renginys buvo surengtas Gruzijoje. Be šių valstybių galbūt pavyks aplankyti ir Moldovą, Azerbaidžaną, svarbius pokyčius išgyvenančią Armėniją. Norėčiau paskatinti šias valstybes atkakliai diegti demokratines vertybes, šalinti sovietmečio palikimą ir nebijoti reikalingų reformų. Kitas prioritetas – transatlantinis ryšys. Tai yra NATO esmė. Būtent todėl planuojami vizitai į Briuselį ir Vašingtoną”, – teigia R. Juknevičienė.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė R. Juknevičienė NATO PA prezidente buvo paskirta 2018 m. kovą Vilniuje vykusiame Asamblėjos Nuolatinio komiteto posėdyje. Pirmą kartą istorijoje NATO PA prezidente tapo naujai į NATO priimtų valstybių atstovė, taip pat pirmą kartą NATO PA vadovaus moteris.Juknevičienė Asamblėjos veikloje dalyvauja nuo 1999 metų.

R. Juknevičienė Asamblėjos veikloje dalyvauja nuo 1999 metų.

 

 

Kontaktams:

Seimo Tarptautinių ryšių skyriaus

Tarptautinio bendradarbiavimo poskyrio vedėja

Snieguolė Žiūkaitė

Mob. 8 699 04 145, el. p. snieguole.ziukaite@lrs.lt

Facebook komentarai
});}(jQuery));