S.Skvernelio planas B – prievarta skiepyti visą tautą, kad nereikėtų išmesti vakcinos už 100 mln. eurų?

privalomi

privalomi

Aurimas Drižius

Šitos vyriausybės ir Seimo pastarųjų dienų žygiai primena vaizdus iš psichiatrinės ligoninę. Pirmiausiai, „valstiečiai” ir Kirkilo „bebrai” jau nusprendė išleisti virš 100 mln. eurų vakcinoms nuo covid-19, kurios dar nėra sukurtos, ir niekas nežino, kiek jos kainuos.

Tačiau Skvernelis jau žino, kad pirks visas vakcinas, kiek tik jų bus prigaminta, ir tam išleis virš 100 mln. eurų – pinigų, žinoma, biudžete atsiras.

Žinoma, kad vakcinas reikia pirkti jau dabar, nes antroji išgalvotos pandemijos  banda – jau prie miesto vartų. Panašiai kaip su greitaisiais testais covid-19 nustatyti – išplovė 6 mln. eurų, prisipirko tų testų, ir praėjus šešiems mėnesiams, niekaip negali sugalvoti, kur dėti tuos testus.

Tačiau šį kartą „valstiečiai” apdairesni – pirks vakcinas, sumokės virš 100 mln. eurų, ir tada visus privalomai paskiepis. Kas nesiskiepys, bus apšauktas kenkėju ir tautos priešu.

Tiesa, kad bus, jeigu ta neišbandyta vakcina po kokių metų pasirodys, kad, pvz., sukelia kokias nors itin neigiamas pasėkmės? Ar tai reiškia, kad šios „žaliųjų” gaujelės sugalvotos nesąmonės nulems lietuvių tautos išsigimimą arba išnykimą?

Paskutines dienas premjero poste leidžiantis eskpolicininkas Saulius Skvernelis vakar leido sau pastebėti, kad valdžia diskriminuos tuos žmones, kurie atsisakys skiepytis nuo covid-19.

Tiesa, neaišku, kokie Lietuvos teisės aktai numato tokią galimybę.

S.Skvernelis mano, kad turėtų pasiskiepyti apie 70 proc. Lietuvos gyventojų.

Premjeras patikino, kad yra planas B, kad vakcinos netektų išmesti, jei neatsiras pakankamai norinčių skiepytis.

Galima suprasti, kad jeigu žmonės nenorės skiepytis vakcina, kuri dar nėra išbandyta iki galo, tai matyt bus skiepijami prievarta. Arba taikomos kokios nors baudos tiems, kurie nenori skiepytis, pvz., 1000 eurų bauda?

Be to, S. Skvernelis teigė, kad tiems, kurie pasiskiepys nuo COVID-19, galios kitokios sąlygos: „Jeigu mes tikrai sėkmingai atliksime šituos veiksmus ir vakcina bus veiksminga, tai atsitikus protrūkiams, mums nereikės uždarinėti šalies ūkio, ekonomikos, nei patiems izoliuotis.

Tai bus sąlyga, jei vėl reikės kalbėti apie kelionių burbulą, bendradarbiavimą, tai natūralu – tas, kas turės skiepą, jam bus visiškai kitos keliavimo, bendravimo, verslo sąlygos nei tam, kuris bus rizikos grupėse.“

„Bebrų” vadas  (LSDDP) lyderis Gediminas Kirkilas sakė nesuprantantis, kodėl pandemijos metu kyla tokie nesutarimai su prezidentūra. Jis tvirtino, kad koalicija ėmėsi lyderystės ir priėmė sprendimą, kad reikia vykdyti vakcinos pirkimą.

„Nepaisant to, kad čia yra nemažai nežinomųjų, bet šitie pinigai, kurie bus panaudoti, vis tiek tai yra mažiau gerokai negu būtų, jeigu karantiną reikėtų skelbti ir turėtumėm milijardinius ekonomikos nuostolius“, – teigė G. Kirkilas.

Primename, kad Vyriausybės sprendimu buvo nutarta kreiptis į Valstybės gynimo tarybą (VGT), kad ši priimtu sprendimus dėl vakcinos įsigijimo, bet prezidentūra šaukti tarybos posėdį atsisakė. Premjeras S. Skvernelis antradienį pranešė, jog Vyriausybė trečiadienį priims sprendimus dėl COVID-19 vakcinos įsigijimo. Anot ministro pirmininko, priėmus sprendimus bus paskelbta dėl ir tai, kiek vakcinų ketinama pirkti, ir kiek lėšų ketinama joms skirti.

 

A. Veryga: COVID-19 vakcinų gamintojų kainos gali skirtis net dešimt kartų

COVID-19 vakcinos gamintojo „AstraZeneca“ sprendimas atskleisti informaciją, esą vienos skiepo dozės kaina bus maždaug 2,5 euro, stebina sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą. Pasak politiko, vakcinų kainos kol kas yra konfidenciali informacija. Visgi ministras teigia, kad vakcinų gamintojų kainos už skiepo dozę gali skirtis net dešimt kartų, todėl, pasak jo, visai natūralu, kad Vyriausybė yra numačiusi COVID-19 vakcinų įsigijimui skirti maždaug 100 mln. eurų.

https://www.youtube.com/watch?v=n2ALDk0YV4I&feature=share&fbclid=IwAR1epHWlZmgVqZ861yUKgEe9cj4bLNKz8EmQO8DwiMvZ3suGM4a77hcEAcA

 

Tautvydas Deržinskas

Naujas etapas. Ši diena žymi tašką, kuomet žiniasklaida pradės pilti srutas ir kurti istorijas, kaip blogai ir rizikinga yra turėti neskiepytų žmonių ir t.t. Ir tie, kurie vis dar naiviai tiki pasakomis, tekės pagal srovę. Pa–os, per mano lavoną.

Mano vaikui, mano žmonai, jūs šitą gerai nepratestuotą marmalą sušvirkšit tik per mano lavoną, o su savim, pasistengsiu nusitempti kiek įmanoma daugiau.

Ir visai nesvarbu, ar tai darys per tiesioginę prievartą, ar naudos netiesioginę prievartą. Jeigu aš negalėsiu nueiti ten kur noriu ir visad galėdavau nueiti, aš ateisių į jūsų namus, verygantai, skrelneliai ir babrauskiai.

Jeigu kartais turiu drauguose tokių, kurie pasisako už tuos ateinančius skiepus, geriau tegul mūsų keliai išsiskiria dabar.

Facebook komentarai
});}(jQuery));