Skvernelininkai metė Karbauskį

DemokratfrakcijaVardanLietuvos

Seimo nario Sauliaus Skvernelio pranešimas: „Seime steigiama nauja Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“

2021 m. rugsėjo 7 d. pranešimas žiniasklaidai

Rudens Seimo sesijoje atsiras nauja iš 13 parlamentarų suburta Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“. Ją sudarys 10 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovų Seime: Saulius Skvernelis, Rima Baškienė, Tomas Tomilinas, Laima Nagienė, Laima Mogenienė, Linas Kukuraitis, Lukas Savickas, Rūta Miliūtė, Algirdas Stončaitis ir Zenonas Streikus. Prie naujos frakcijos jungiasi ir trys Mišrios Seimo grupės nariai – parlamentarai Vytautas Bakas, Algirdas Butkevičius ir Domas Griškevičius.

Pasak Seimo nario Sauliaus Skvernelio, šiandien matome supriešintą, suskaldytą Lietuvą, ir, deja, tokia situacija naudojasi nemaža dalis politikų sau rinkdamiesi politinius dividendus.

„Nenorime dalyvauti tokioje skaldymo ir konfliktų skatinimo politikoje, būti to dalimi. Nuo to kenčia ne kas kitas, o Lietuvos žmonės. Ši nauja frakcija yra susijungimas su partneriais ir bendraminčiais. Vertiname Seimo mišrios grupės atstovų prisijungimą, jų patirtį ir stiprybes. Sutarėme, kad būsimoje frakcijoje seniūnas ir jo pavaduotojai rotuosis kiekvieną Seimo sesiją“, – teigia S. Skvernelis.

Jis pažymi, kad nauja frakcija telksis ties Lietuvai reikalingų sprendimų siūlymu ir įgyvendinimu, bus konstruktyvi opozicija dabartinei Vyriausybei.

„Turėjome efektyvią, realiais darbais grįstą XVII Vyriausybę. Esame sukaupę patirties, turime iš ko pasimokyti, ir kartu – ką pasiūlyti. Girdėsime ir gerbsime kiekvieną žmogų, pasitelksime įgūdžius sprendžiant visuomenėje kylančius konfliktus“, – sako S. Skvernelis.

Prie naujos frakcijos prisijungiantis Mišrios grupės Seime atstovas A. Butkevičius teigia, kad šioje frakcijoje yra gausu patyrusių žmonių, žinančių, ką reiškia darbas Vyriausybėje, Seime. Tai, pasako jo, yra didžiulės stiprybės įvairiose srityse.

„Matau, kad šioje naujoje komandoje galime dirbti efektyviai ir toliau stiprėti. Kartu matome vieningą darbų kryptį. Džiaugiuosi, kad sutarėme dėl reikalingų darbų Lietuvai ir jos žmonėms, turime aiškią viziją ir darbotvarkę, kurią sieksime įgyvendinti“, – pažymi A. Butkevičius.

Daugiau kaip 25 metus LVŽS nare esanti parlamentarė Rima Baškienė teigia, kad šiandien atėjo metas su kolegomis eiti tuo keliu, kur galima dirbti konstruktyvaus bendravimo kultūroje, vertinant ne priklausomumą vienai ar kitai partijai, o padarytus ir daromus darbus, valstybiškai padėti spręsti Lietuvos žmonių problemas.

„Mums svarbu žvelgimas į ateitį ir būsimi darbai, o ne nuolatinis praeities klaidų eskalavimas ir priešų ieškojimas ar etikečių klijavimas. Mus vienija  atsakomybė ir pareiga padėti Lietuvai įveikti kylančius iššūkius. O šiandien ypač reikia susikalbėjimo ir kompromisų paieškos, atvirumo ir skaidrumo, tarimosi su žmonėmis“, – teigia R. Baškienė.

Pasigenda vizijos Lietuvai, darbais sieks proveržio

Seimo narys L. Savickas akcentuoja, kad naujos frakcijos darbe norima kurti pozityvią darbotvarkę – per konstruktyvą, idėjas, viziją: to pasigendama iš dabartinės valdžios.

„Praeita Vyriausybė kūrė progresyvią, proveržio Lietuvą. Esame komanda, kuri gali tai tęsti. Suprantame sudėtingą šalies situaciją dėl pandemijos, nelegalaus migrantų srauto. Tačiau valstybė turi turėti planą, strategiją ir aiškias kryptis, kur judame, kaip sprendžiame šalies svarbiausius klausimus“, – pažymi L. Savickas.

Jo teigimu, siekiant realizuoti rinkimų metu Lietuvos žmonių suteiktą pasitikėjimą ir mandatą, ypatingas dėmesys ir toliau bus skiriamas socialinės nelygybės mažinimo, valstybės valdymo, ekonomikos visiems ir žaliojo kurso klausimams.

„Šiandien pristatomoje komandoje turime išskirtinius asmenis, savo žiniomis ir darbais praėjusios kadencijos metu tiek Seime, tiek Vyriausybėje kūrusius esminį proveržį Lietuvos socialinėje politikoje – ženkliai sumažintas skurdas ir nelygybė, išvysti ir nuosekliai didinti vaiko pinigai, pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje pasiekas teigiamas gyventojų balansas – į Lietuvą grįžo daugiau negu iš jos išvyko. Jaučiamės įsipareigoję prieš Lietuvos žmones tęsti darbus ir siekti tolesnių esminių tikslų“, – teigia L. Savickas.

Naują frakciją sudarysiantys buvę LVŽS atstovai dėkoja esamiems šios partijos kolegoms už ankstesnius bendrus darbus, sprendžiant svarbius valstybei klausimus.

Svarbiausi Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ artimiausi darbai:

 • sieks Lietuvos be absoliutaus skurdo. Inicijuos ir rems sprendimus, artinančius Lietuvos bendrojo vidaus produkto perskirstymą prie Europos Sąjungos vidurkio;
 • siūlys bazinių pajamų plėtrą visose visuomenės grupėse ir paramos formose, siekiant įgyvendinti universalias bazines pajamas Lietuvoje;
 • kartu su bendruomenių ir savivaldos įgalinimu užtikrins vienodą paslaugų kokybę visiems;
 • teiks konkrečius teisės aktų projektus, įtraukiančius parlamentą į šalyje užsitęsusių krizių valdymą;
 • teiks teisės aktų iniciatyvas, įteisinančias teismų tarėjus;
 • sieks įteisinti dalyvaujamąjį biudžetą – žmonių galimybę siūlyti ir nuspręsti, kokioms sritims turėtų būti skirta atitinkama šalies biudžeto dalis;
 • rems tiesioginių merų, kaip savivaldybių tarybų pirmininkų, rinkimus;
 • siūlys visas nekilnojamojo Turto mokesčio pajamas skirti tiesiogiai savivaldai, taip pat savivaldybėse, kur baigta žemės reforma, žemę perduoti savivaldai;
 • siūlys motyvuoti ir išlaisvinti dirbančiuosius mokytis visą gyvenimą, tam numatant darbuotojo pasirinkimu skirti 1 darbo dieną per mėnesį kompetencijų kėlimui;
 • sieks didelio dėmesio smulkaus ir vidutinio, ypač šeimų, verslo plėtrai ir palankių sąlygų sudarymui;
 • rudens sesijos metu sieks įkurti smulkaus ir vidutinio verslo Ombudsmeno instituciją;
 • siūlys pramonės parkų pagrindu įteisinti turizmo parkų steigimą;
 • šią sesiją tvirtinamame Valstybės biudžete registruos siūlymą 3 artimiausius metus nuosekliai didinti Turizmo srities finansavimą valstybės biudžeto lėšomis;
 • sieks, kad visas viešasis sektorius pasiektų nulinę anglies dioksido emisiją;
 • siūlys plėsti Lietuvoje sėkmingai veikiančią užstato (taromatų) sistemą;
 • siūlys atverti įmonių taršos duomenis visuomenei ir plėsti pačių žmonių galimybes informuoti apie aplinkos teršimo atvejus;
 • sieks didinti atsinaujinančios energetikos dalies tikslus nuo 50 proc. iki 70 proc. jau 2030 metais.
PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));