Širdies ir kraujagyslių ligos: specialistai kviečia nemokamai pasitikrinti

Prevencinprogramaapsauganuoirdiesirkraujagyslilig-scaled

Prevencinprogramaapsauganuoirdiesirkraujagyslilig-scaled

Širdies ir kraujagyslių ligos: specialistai kviečia nemokamai pasitikrinti

 

Pernai Lietuvoje dėl širdies ir kraujagyslių ligų prevenciškai pasitikrino daugiau nei 265 tūkst. žmonių. Tai dešimčia tūkst. daugiau nei užpernai. Jau ne vienerius metus kraujotakos sistemos ligos yra dažniausia mirties priežastis, todėl Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) kviečia žmonės nemokamai pasitikrinti.

Prevencinprogramaapsauganuoirdiesirkraujagyslilig scaled

Pagal Lietuvoje vykdomą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą kartą per metus moterys nuo 50 iki 65 metų ir vyrai nuo 40 iki 55 metų kviečiami pasitikrinti sveikatą. PSD apdraustiems žmonėms už sveikatos patikrinimą pagal šią prevencinę programą mokėti nereikia, nes už šias paslaugas sumokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

 

Norint nemokamai išsitirti dėl širdies ir kraujagyslių ligų pirmiausia reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. „Pagal programą poliklinikose, kur žmonės prisirašę, nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma, padaromi kiti tyrimai, leidžiantys išsiaiškinti, ar nėra pavojaus susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis“,– teigė VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Grigarienė.

 

Pasak jos, šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Prireikus pacientui duodamas siuntimas į specializuotus centrus išsitirti išsamiau, jam skiriamas gydymas.

 

„Dabar tokie padaliniai, kuriuose pacientai gali išsitirti, yra daugelyje didesnių Lietuvos miestų. Tai lemia, kad kiekvienas atitinkamo amžiaus sulaukęs mūsų šalies gyventojas gali nemokamai pasitikrinti ir išvengti pavojingų širdies ir kraujagyslių ligų“,– sakė J. Grigarienė.

 

Pasak jos, jei žmogus nėra programoje nustatyto amžiaus, bet pagrįstai nerimauja dėl savo sveikatos, jam taip pat reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs paciento sveikatos būklę, skirs tyrimus ar išrašys siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.

 

„Anksti diagnozavus ligą yra daugiau galimybių išgelbėti gyvybę, nei gydant žmogų, kuriam liga diagnozuota jau vėlyvoje stadijoje. Todėl VLK ragina visus žmones išnaudoti visas galimybes nemokamai pasitikrinti sveikatą“, – teigė J. Grigarienė.

 

Pernai už suteiktas pagal širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programą paslaugas iš PSDF biudžeto gydymo įstaigoms sumokėta daugiau nei 6 mln. eurų. Šiemet šiai programai vykdyti skiriama 6,5 mln. eurų.

 

Ligonių kasos kviečia:

 

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ

Pamatyti naujausias nuotraukas 😉 Instagram: https://goo.gl/tXvpXr

Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2

Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: RIMANTAS ZAGREBAJEV, VALSTYBINĖ LIGONIŲ KASA PRIE SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS

Facebook komentarai
});}(jQuery));