Šimonytė nurodė išplakti jūrą botagais

whip

Xerxes whipping the sea. 1883 engraving of Xerxes I of Persia (519-465 BC) giving the sea a whipping after the building of a bridge in the Dardanelles failed. Xerxes The Great was the fourth of the kings of the Achaemenid Empire and Egyptian Pharaoh from 485-465 BC.

Pandemija baigiasi, tegyvuoja pandemija!

 

Geoff Vasil

 

Omikronui pasirodžius galbūt vadinamoji pandemija baigiasi. Paaiškinimas paprastas — jau nelabai mirtingas virusas dar labiau silpsta laikui baigiant. Kaip kone visi „nauji” virusai daro po laiko. Kodėl? Todėl, kad kitaip, kai virusas žudo organizmą, nėra galimybės labiau plįsti. Toks pat principas veikia su visomis krečiamomis ligomis ir parazitinėmis. Virologai ir epidemiologai net nežino kitokios pandemijos istorijos, nors kai kurie mano, kad antroji ar trecioji ispanų gripo banga praėjusio šimtmečio antrajame dešimtmetyje gal ir buvo pavojingesnė pirmosios formos mutacija. 

 

Žodis „banga” įdomus čia. Juodasis maras kuris siaubė Londoną 1665 m. tikrai ateidavo bangomis, ir tiesiogine prasme–metininkai užfiksavo pirmąjį atvejį Londono Drury gatvėje kur gyveno kepejai iš Prancūzijos, turbūt atkeliavę per Olandiją. Yra vaikų dainelė pas anglus ir amerikiečius: „O ar pažįsti kepėją kuris gyvena Drury’o gatvėje?” Palyginti neseniai buvo bandoma internete iškildinti dainelės turinį iš kito šaltinio, esa serialinis žudikas gyveno toje gatvėje ir žudydavo vaikus prieš 200 metų. Žudikas buvo, bet buvo prieš kokius 356 metus. Maras davė pradžią ir kitai vaikų dainai, „Žiedas aplink rožę”, vis dar dainuojama žaidimo aikštelėse anglų pasaulyje.

 

„Banga” įdomu kita prasme. Kaip koks imperatorius Kaligula mūsų pareigūnai muša jūrą su botagais. Jokia jų priemonė nei stabdė viruso plėtimąsi, nei suletino. Gamta karalius čia. Bergždžios ir žalingos priemonės nesiasocijuojasi su tuo vienu žmogumi prieš tankus Kinijoje, o su durneliu stovinčiu prieš cunamį, vienas prieš visą gamtos stichiją. Tuo tarpu kitiems sako, „aš valdau situaciją.” Aišku kas valdo, kas bejėgis.

 

Bet ne tik gamta sukelia bangas. Kai baigsis dabartinė masinė psichozė, Lietuvos institucijos ir atstovai turės žiūrėti tiesai į akis, kad korona buvo biologinis ginklas, sukurtas pagal JAV užsakymą Kinijoje. Kas sukūrė ir kodėl? Kaip išėjo iš laboratorijos? Kam buvo naudinga? Tokie būtų elementarūs klausimai Seimo laikinajai komisijai apsvarstyti. Taip pat yra klausimas, kas atsakingas dėl žalos? Kokie asmenys turėtų atsakyti dėl nusikaltimų žmonijai ir bandymo padaryti genocidą? Genocidas labai plati sąvoka kuri aprėpia ir siekį sumažinti populiaciją ir paveikti gimstamumą. Žinoma, dėl genocido veikos padarymo senaties termino netaikoma.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));