Simonas Kroydonas : „Lietuvoje patekau į tikrą Šiaurės Korėją”

 

 

Balandžio 12. Ketvirtadienis-11 ryto. Dušas,puodelis arbatos su pienu, 5 valandos iki Glasgow oro uosto. Laikas lėtai eina. Atvažiuoju į Prestwicką, tarptautinį oro uostą. Pasidedu mašiną aikštelėje įeinu į vestibiulį ir skrydžių lentelėje jokios Palangos nėra. Prieinu prie registracijos.Sveiki,o kodėl nepažymėtas skrydis į Palangą?

 

Jūs turite išskristi iš kito oro uosto. Iki skrydžio gera valanda kelio ir 34 mylios.Per 40 min atvažiuoju į oro uostą.Greitai į check in,boarding pass ir vos suspėjau,Praeinu kontrolę ir štai netikėtumas.Skrydis valanda vėluos.Nusiperku kokakolos ir buterbrodą.Valgau,svarbu nepavėlavau. Laipina į lėktuvą,kosčiu,persišaldžiau.Net nekilo mintis,kad vos už nepilnų trijų valandų mano gyvenimas grius.Buvau  penktoje eilėje nuo priekio.Lėktuvas pasiekė Lietuvos žemę.Liukas atsidarė ir aš pirmyn.Turėjau skubėti,nes kitos dienos popietę buvau užsiregistravęs Palangos policijoje dėl paso keitimo.Paso galiojimo laikas baiginėjasi,o į kai kurias šalis darbo reikalais negaliu skrist,jeigu pasas galioja trumpiau nei 6 mėnesiai,o ir žmogus laukė manęs,nes buvau sutaręs savaitei išsinuomoti kambarį Palangoje.Stambių kaulų kresnas pusamžis pasienio kontrolės pareigūnas paima mano pasą ir žiūri.Tai į pasą,tai į mane,tai į paso nuotrauką tai į mane.Tada kažką ekrane skaito.Šalimais su ID kortelėmis praeina vienas,du,penki,dešimt.Kažkas atsitiko?-paklausiau.

 

Pareigūnas nieko neatsako.Netrukus ateina viena moteris.Pareigūnė.Liepia sekti paskui ją.Prisėdu.Toliau tikrina mano pasą.Kažkam skambina,ko gero į VSD.Jus atvažiuos pasiimti iš Šiaulių pasako.Nelabai suvokiu kas vyksta.Tyla,pareigūnai nieko nesako.Po gerų 40 min praneša,kad esu sulaikomas.Nei kodėl,nė už ką.Nieko nežinau.Atėjo vidurnaktis.Pirma nakties dar pusvalandis.Atvyko policijos pareigūnai iš Palangos.Važiuojame į komisariatą.Viskas-pagalvojau.Rytoj 14.15 turiu būti Palangos policijos pasų poskyryje.Policininkai buvo malonūs žmonės.Nuvežė į komisariatą.Patys stebėjosi.Už feisbuko komentarą !

 

Pareigūnai ko gero nežinojo,kad esu vienas iš skaitomiausių tiriamosios žurnalistikos autorių Lietuvoje rašantis Simono Kroydono pseudonimu.Kai jau žmonės praranda vilti,tuomet kreipiasi į mane ir kartais tiems žmonėms įvyksta stebuklai.Šį kartą aš pats atsidūriau nepavydėtinoje padėtyje.Palangos policijos komisariate,kaip ir oro uoste visą kuprinės turinį reikėjo iškratyt iš pagrindų.Nors Palangos aerouoste sakė,kad atvažiuos policininkai pasiimti mane iš Šiaulių,visgi nuvežė mane į Palangos komisariatą ir kiek palaukus tą pačią naktį vežė jau į Klaipėdos areštinę.

 

Klaipėdoj vėl jau trečią kartą reikėjo iškratyt kuprinės turinį,paėmė mano pirštų anstpaudus,reikėjo nusirengt,buvo detali apžiūra.Atvežė ketvirtą ryto.Aš beveik parą nemiegojęs,jau spėjau užmigti ir po poros valandų įsijungia šviesa,rytiniai patikrinimai,higienistai,kameros patikra,komisijos,ir taip kas valandą.Vėliau sugalvojo mane perkelti į viršų aukštu žemyn.Tiek laiko nemiegojęs,o dar dviejų valandų laiko skirtumas visiškai išbalansavo mane iki tokio lygio,kad nebesuvokiau,kas vyksta aplink.Visgi veš tave Simonai į Šiaulius pasakė.Klaipėdiečiai tiesiog dirbo savo darbą.

 

Pagaliau gavau ir teismo lapus.Pasirodo visa tai dėl mano straipsnio apie Sausio13 įvykius,Tas straipsnis po paros buvo ištrintas,nelabai ir prisiminiau apie ką tada konkrečiai rašiau.Kai dar perskaičiau kaltinamojoje išvadoje,kad nuo 2014 gyvenu Kaune,o prieš tai 8 metus gyvenau Airijoj,kas yra visiški išsigalvojimai,ir dar rašoma,kad slapstausi nuo teismo,apie kurį visiškai nieko nežinojau,ir kad paskirtas man suėmimas,nes galiu slapstytis,ir kad esu bedarbis neturintis tvirtų ryšių su Lietuva suvokiau viena.Tai viso labo primityviai sufabrikuota byla.

 

Pasirodo gręsia 2 metai belangės.Taip skaitytojau,du metai kalėjimo ir 2500 eurų baudos.Kitą dieną atvažiavo trys policininkai iš Šiaulių pasiėmė mane ir pro Kryžkalnį atvažiavome į Šiaulius.Policininkai draugiški,žingeidūs,bet kartu ir dalykiški.Pakalbėjom apie gyvenimą,politiką,pasirodo per daug pinigų paliekam lenkams ir alkoholio užkardymo programa kaimuose nepasiteisino,nes sugryžta į rinką pilstukas ir samagonas.Kadangi šie pareigūnai susiduria su tuo kiekvieną dieną natūralu,kad jie žino ką sako.

 

Visgi mane kankino toks savitas jausmas.Patekau į tikrą europietišką Šiaurės Korėją.Feisbuke,aš kaip visada užblokuotas.Atvažiavome į Šiaulius.Mane pasitiko vyriausias tyrėjas Marius Černiauskas.Jei ne jis ir jo sąžiningi kolegos mano visa istorija galėjo baigtis žymiai liūdniau.Kai kurių pareigūnų nuoširdus moralinis palaikymas man suformavo tokią nuomonę.Teisėsaugininkai Šiauliuose yra sąžiningi,ir tiesiog dirba savo darbą.Jeigu ne šie sąžiningi pareigūnai aš būčiau dar ilgai sėdėjęs Šiaulių tardymo izoliatoriuje.Ir galiu užtikrinti.Lietuvoje įstatymą vykdantys pareigūnai yra sąžiningi.Kai kalba krypsta apie teisėjus,čia jau kitaip.Buvo nuspręsta pratęsti mano suėmimą penkiolikai dienų.

 

Gerai,kad aš turėjau kur gryžti,bet jeigu tu esi žmogus,kuris gyveni užsienyje,tavo visa šeima užsienyje ir nusileidęs oro uoste tu sužinai,kad įvyko teismai,kuriuose tu paskelbtas besislapstantis,ir kad tu jokiame užsienyje negyveni,bet pasak fabrikatorių gyveni Lietuvoje,patikėkite,jūs tada atsidursite pirma areštinėje,o vėliau Šiaulių tardymo izoliatoriuje.Kas įdomiausia,kad dar praeitų metų rugsėjį Asta Kuznecovaitė jau skelbė,kad yra dvi bylos prieš mane.Viena dėl Sausio 13 įvykių,kita jos iškelta su tikslu už nieką prisiteisti pinigų.Mano byla buvo slapta,nevieša.Jei niekas įskaitant mane apie tai nežinojo,kaip apie visa tai sužinojo ji?Reiškias viską fabrikavo kažkas iš aukščiau Vilniuje,kažkas iš valdžios vyrų pačioje valdžios viršūnėje.

 

Tada kažkaip prisiminiau vos prieš savaitę paskelbtą mano pokalbį su vienu buvusiu teisėju,kuris papasakojo apie visas Šiaulių apygardos teismo afioras,kaip vienas prokuroras ir teisėjas išduoda leidimus pasiklausyti pokalbių.

 

X-Saugumiečiai nedurni,žino,kad darai įtaką,ir,kad gauni rimtą info.Čia chebra gavo žinių,kad norėjo saugumas tavo namuose pasiklausymo įrangą sumontuot,arba kokią blakę,bet ji labai trumpai laiko.Čia Šiaulių skyrius masiškai tuos fintus daro.Šiaulių teismas jau nuo senų laikų išduoda leidimus pasiklausyti pokalbių,jie ir blakes sumontuoja.

 

Visos specialiosios ar saugos tarnybos turi savo žmonių telekomunikacijų, priešgaisrinėse, kitose tarnybose. Todėl puikiai „blakę” gali įtaisyti telefonų meistras ar kitas specialistas, pakeitęs šakutės lizdą ar sumontavęs signalizaciją.Kai jau būsi Seime ar kokiu meru žinok,kad ypač reikia saugotis valytojų ir nepalikti jų vienų. „Juk valytojos paprastai turi raktus nuo visų kabinetų.

 

Jei valytoja gauna minimalkę,o aš jai mokėsiu po 200 eurų per mėnesį, ji gali ir įnešti „blakę”, ir ją pamaitinti,supranti apie ką aš kalbu?

 

Ne šiaip sau Mockus su Kurlianskiu įsirengė savo kabinetuose piršto antspaudų sistemą ir patys savo kabinetus išsivalo. STT,VSD nuo senų laikų pasiklauso beveik visų įtakingų asmenų pokalbių.Tiesa, tam,nereikia „blakių”, užtenka prisijungti prie telefono linijos.Dabar žinai technologijos, blakės gali būti visokiausiomis imitacijomis – trintukas, rašiklis, popieriaus lapelis ar siūlas, įsiuvamas į drabužį.

 

Ankščiau VSD leidimus klausytis telefonu gaudavo per tokį prokurorą Anatolką Mirnyj kuris nurodymus perduodavo tiesiai Šiaulių apygardos teismo pirmininkui Kalainiui,tas ir išduodavo leidimus pasiklausyt,ar dėl pasiklausymo technikos sumontavimo namuose.Bet tu Lietuvoj retai būni,bet,kad būsi sekamas ir šnipinėjimas Lietuvoj tai faktas.Matai Anušauskas kažko bijo.Kalbos eina,kad Drižių,Tomkų gal išeis paspaust,o tavęs nelabai.

 

Aš-Tiesa sakant,niekada nepagalvojau apie Anušauską.

 

X-Nu tai formaliai tave ta narkomanė nori patampyt po teismus,kad kai bolotiruosiesi į seimą,tau kabotų teistumas,kas formaliai tau užkirs kelią dirbt su slapta informacija,nors gauni ją vistiek.Ar jau judinsi dujų laivo afioras,visą info su skenuotais failais jau turi,ko delsi?

 

Taigi,praėjus vos savaitei po mano anglijoj išspausdinto straipsnio apie Šiaulių apygardos teismo teisėjus ir prokurorus,vos tik atskridęs į Lietuvą už kelių dienų buvau pristatytas į Šiaulių areštinę ir dabar mano likimas jau priklausė nuo mano aprašytųjų herojų.Tada prisiminiau vieno buvusio teisėjo žodžius,kad vos mane sulaikius bus bandoma taip užtampyti po teismus,kad gyvenimas grius.Ir jis jau pradėjo griūti.

 

Darbe nepasirodžiau,mašina oro uoste ,ir jos laikymas greitai kainuos daugiau nei kainuoja pats automobilis,elektra greitai baigsis ir pilnas mėsos ir žuvies šaldytuvas pradės dvokti,mėsa pūti,negalėjau būti dėl dujų tarnybos kasmetinio patikrinimo,atšaukti darbiniai susitikimai ir skrydžiai į buvusias NVS šalis,moku už savo namus,už mašinos draudimą,kelių mokestį,internetą,telefoną,kitas įmokas,praktiškai praradau darbą,nes atimtas pasas,o dar vakar sužinojau,kad už greičio viršijimą anglijoje turiu per savaitę pristatyt dokumentus,to nepadarius grės teisiniai nemalonumai,bet aš negaliu atskristi,nes iš manęs paimti dokumentai ir pasirašytas pasižadėjimas neišvykti.Pasak mano patarėjų bus specialiai vilkinamos bylos,tai advokatas susirgs tai teisėjas,o tada gali duoti lygtinai kokiems dviem ,trim metais su reikalavimu nepalikti Lietuvos,aišku dar įkals didžiulę baudą,nes žinos,kad aš jos negalėsiu sumokėti,ir tam bus nusiųsti anstoliai,kurie patrigubins baudą ir iš esmės ši schema yra naudojama naikinant politinius oponentus.

 

Taip buvo sunaikinti visi Landzbergiuko oponentai.Kur apsisuksit visi turi teistumus,išskyrus mane.Paluckas turi,Masiulis turi,Stiopa turi,Valinskas ir tas turi,Audrius Butkevičius turi,Gapšys,Uspaskichas turi,net ir a.a Juras Požėla ir tas turėjo.Sakysite,iškėliau versija apie Sausio 13 įvykius.Tai tik formalumas,realiai visa tai reportino Jorkšyrų Elfų grupė į epolicija,lt.Viso šito šumo organizatorė Asta Kuznecovaitė.Tikslas pripaišyti man teistumą ir ,bet kokia kaina eliminuoti mane iki 2019 metų europarlamento rinkimų,nes jiems buvo pranešta,kad jeigu aš ateisiu į valdžią,bus imtasi Europos Struktūrinių Fondų iššvaistymo reikalų,ir čia jau bus tiesioginis ryšys tarp manęs ir Bruselio atstovų,o kur dar SDG terminalas mano su Petru Gražuliu iškeltos LRT korupcijos schemos,Pinskuvienės aferos,Snoro ir Ūkio bankų sunaikinimas ,už milžiniškus pinigus perkama pasenusi vokiška ginkluotė.

 

Mane bus bandoma nuteisti už išspausdintą versiją,kad mūsiškiai snaiperiai šaudė į mitinguotojus nuo stogų.Ir dar išcentrinėmis kulkomis.Tai yra ataka prieš neprikausomus nepaperkamus žurnalistus ir prieš žodžio laisvę ir teisę į nuomonę ir laisvą žodį.Sausio 13 byla dar nebaigta,o jau buvusi KGB agentė Andrikienė ar tai Abramikienė puolė registruoti įstatymą,pagal kurį oficialių Sausio 13 faktų prieštaravimas prilyginamas laisvės atėmimu iki dviejų metų.Nesvarbu,kad tai tik parašyta tų įvykių versija.Ar nebus nurodyta prokuratūrai tiesiog nuteisti mane per visų instancijų lygius.O faktai kalba taip.

 

Iš pateikiamų aplinkybių galima nustatyti, kad nužudyto  Virginijaus Druskio lavono apžiūros protokole nurodyta: „atlikus kompleksinę teismo medicinos kriminalistinę ekspertizę, nustatyta, kad V. Druskio kūno sužalojimai ir drabužių pažeidimai (sugadinimai) padaryti šaunamuoju ginklu.Šūvio momentu V.Druskio kūnas frontalios plokštumos atžvilgiu buvo iš priekio ir vamzdis buvo nukreiptas iš viršaus žemyn, maždaug 40 laipsnių kampu“ .

 

 Dariaus Gerbutavičiaus lavono apžiūros protokole nurodyta: „į D. Gerbutavičių šauta iš tokio atstumo, kad šūvio šalutiniai veiksmai nepasireiškia. Šūvio momentu ginklo, iš kurio buvo šauta, vamzdis buvo iš priekio ir iš viršaus 40 – 60 laipsnių kampu“ .

 

Vytauto Koncevičiaus lavono apžiūros protokole nurodyta: „Šūvio metu ginklo vamzdis į V. Koncevičių buvo nukreiptas iš priekio, nežymiai iš dešinės pusės ir iš viršaus žemyn“.

 

Vido Maciulevičiaus lavono apžiūros protokole nurodyta: „Atlikus kriminalistinę ekspertizę nustatyta, kad pateikta tyrimui kulkos šerdis, išimta iš V. Maciulevičiaus lavono skrodimo metu, yra 7,62 mm kalibro 1908 m. pavyzdžio šovinio, skirto 1891 – 1930 m. pavyzdžio Mosino šautuvams, karabinams ir kulkosvaidžiams, kulkos dalis“ .

 

Arūno Romanavičiaus teismo medicinos ekspertizės akte nurodyta: „Sužalojimai šautiniai, padaryti dviem mažo kalibro skersmens sviediniais, kuriais galėjo būti ir mažo kalibro kulkos, iššautos viena kryptim labai greitai viena po kitos“.

 

Juk minią kaip instrumentą Sąjūdis irgi naudojo.O kas buvo Sausio 13-ąją prie bokšto? Iš čia peršasi išvada,kad Sausio 13-tos neramumai buvo organizuoti amerikiečių stambiausios viešųjų ryšių agentūros EDELMAN ir tai buvo eilinė Sorošo kapitalistų finansuojama akcija,kaip ir 1968 Prahos pavasaris,Arabų pavasaris,Oranžinė revoliucija,Maidanas ir galybė kitų projektų.

 

Taip,tai tiesa.Aš Simonas Kroydonas už savo geopolitinius straipsnius represinių struktūrų esu sulaikytas Lietuvoje,man atimti dokumentai,kompiuteris,telefonas,man fabrikuojamos bylos neleidžiama išvykt iš Lietuvos,turėsiu atsisveikinti su savo darbu Britanijoje ir dėl visko yra kalta begalę gyvenimų sugadinusi mano turimais duomenimis nepagydoma liga kuria išimtinai serga beveik visi narkotines medžiagas vartojantys asocialūs asmenys -Asta Kuznecovaitė ir Jorkšyrų Elfų organizuotas nusikalstamas susivienijimas turintis savo narių Seime,Kariuomenėje,Bankuose,Universitetų administracijose ir teisėsaugoje.

 

Mane ketinama įkalinti už laisvą žodį,už teisybę,už Valstiečių,Tvarkiečių,Lenkų,Tautininkų rėmimą ir palaikymą.Be manęs siekiama įkalinti ir Petrą Gražulį,Ramūną Karbauskį,Artūrą Skardžių,Raimondą Kurlianskį,Eligijų Masiulį,o Neringą Venckienę sistema planuoja pašalinti iš gyvenimo visam.Pradeda aiškėti ir faktai,kad MG-Baltic buvo reketuojama mūsų politikų ir verčiama mokėti kyšius mainais už tai,kad jie galėtų dirbt.Kai Tadas Karosas atsisakė mokėti kyšius jis,buvęs tardytojas buvo uždarytas į areštinę.Pradeda aiškėti faktai,kad buvę kriminalinių grupuočių lyderiai kaip Sigitas Gaidjurgis,Henrikas Daktaras,Algimantas Vertelka,Švinius buvo tik instrumentai valstybinio turto perėmime į privačias rankas.

 

Žmonės už savo parašytą nuomonę jau sodinami į kalėjimus.Tauta.Žiūrėkite kas vyksta.Tie kas galite važiuokite ir bėkite iš šitos šalies.Dar niekada taip blogai joje nebuvo.Lietuva tampa Baltijos Šiaurės Korėja,todėl visai tikėtina ,jog artimiausiu metu mūsų šalį sukrės didžiulė tragedija.Kažkam tiesiog nebeišlaikys nervai.Gali būti labai daug nekaltų aukų.Žmonių kantrybė turi ribas.Bėkite iš šitos šalies kol dar galit.Vėliau jau bus per vėlu.Sienos bus užvertos ir akylai saugomos,o bandantys pabėgti bus nušauti.

 

Britų pareigūnai man pasakė,kad ekstradicija man neįmanoma,bet oficialiai iškėlus tokį ieškinį Lietuva pagal žodžio laisvę kris keliomis dešimtimis laiptelių žemyn.Mano suėmimu yra suinteresuoti Konservatoriai ir Prezidentūra,kadangi savo straipsniais informuodamas mases užkirtau kelią šimtamilijoninėms finansinėms aferoms.Žvelgiant į faktus,kaip buvo persekiojimas LNK žurnalistas Tomas Dapkus,kaip savo atominę elektrinę norintys statyti Maximos vyrukai buvo išvyti lauk,ir elektrą dabar perkamės iš švedų,o suskystintas dujas dvigubai brangiau perkam iš amerikiečių,kurie jas perparduoda,nes nuperka iš Kataro ir perparduoda mums,kai matome faktus,kad MG-Baltic yra reketuojami ir privalo mokėti otkatus mūsų politikams,frakcijų lyderiams,kad išvengtų dirbtinių patikrinimų,bankroto,ir pareigūnų atakų,kai visi Lietuvos verslai masiškai keliasi į Estiją,nes joje paprastesnė mokestinė politika išvados yra tokios.

 

Landzbergio gauja su Prezidentūra iš paskutiniųjų bando sunaikinti žmonių išrinktą Valstiečių koaliciją.Landzbergio grupuotė sukompromotavo visą Konservatorių partiją,kurioje yra begalė nuostabių ir sąžiningų žmonių.Ne veltui bijomasi mano atėjimo į politiką,ir sukurpta gausybė bylų gausa prieš mane dėl mano straipsnių yra tikslingi veiksmai prilipdyti man teistumą,milžiniškas baudas ir sužlugdyti mane kaip žurnalistą ir žmogų.Grybauskaitei gręsia apkalta,o konservatoriams griūtis.Jei Eligijus Masiulis pradės kalbėti,jį ištiks Ūso likimas.

 

Simonas

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));