Siena su Baltarusija bus auksinė, nes ją statys garsusis aferistas ir „Independence” autorius Rokas Masiulis

LVZS_Nelieciamieji_EKRANUI

LVZS_Nelieciamieji_EKRANUI

Rokas Masiulis imsis sienos statybų? Ar konservatoriai apsisprendė diskredituoti ir tai?
Kiek konservatorių kadencijų valdžioje – tiek „neliečiamųjų“ įgyvendintų energetikos projektų, kur iš projekto į projektą po energetikos sektorių keliavo Rokas Masiulis ir jo draugai. Leo LT ir Visagino atominė elektrinė, SGD terminalo statybos.
Dabar I. Šimonytė prabilo, kad visų taip laukiamo fizinio barjero – sienos su Baltarusija statybas, vykdys ne kas kitas, o energetikai, nors pats projektas su energetika nieko bendro neturi: „tai bus energetikos sektoriaus įmonė, kuri praktiškiausiai galėtų būti, dar turime aptarti, bet su grupe yra šitas sprendimas sutartas, kad ieškosime praktiškiausio sprendimo „Epso-G“ grupėje.“
Tikriausiai sutapimas darant tokį neįprastą pasirinkimą patikėti sienos statybą energetikams, kaip paprastai su neliečiamaisiais ir būna vieni sutapimai, bet AB „Litgrid“, „Epso-G“ dukterinės įmonės, kuri gali pretenduoti statyti sieną, vadovu šių metų vasario mėn. buvo paskirtas Rokas Masiulis. Dar įdomiau tai, kad prieš keletą dienų, rugpjūčio 7 d., įsigaliojo Vyriausybės nutarimas AB „Litgrid“ įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą. Tad kažkam gali „pasisekti“ privatizuotis įmonę su didžiuliu valstybiniu užsakymu – sienos statymu, kuris vyks kiek įmanoma supaprastinta, bet anaiptol ne skaidresne, tvarka.
Fizinio barjero Lietuvos Respublikos teritorijoje prie Europos Sąjungos išorės sienos su Baltarusijos Respublika įrengimo įstatymo projektas numato, kad sienos statymui reikalingi viešieji pirkimai atliekami tik neskelbiamų derybų būdu, o kai būtina užtikrinti valstybės paslaptį – dar ir pagal specialias įslaptinimo reikalaujančias procedūras. Taigi, visuomenės galimybės žinoti, dalyvauti ir kontroliuoti bus minimalios, net kai perkamos nieko neišsiskiriančios prekės – viela ar plytos.
Ne gana to – įstatyme nenustatomas nei terminas, kada turi būti pastatyta, nei suma, kiek maksimaliai galima išleisti: „Vyriausybė, naudodamasi jai suteiktomis teisėmis ir atlikdama pavestas pareigas, užtikrina tinkamą teisinių, finansinių ir organizacinių sąlygų įgyvendinimą, kad fizinis barjeras būtų įrengtas kiek įmanoma greičiau.“ Neribotos lėšos ir neriboti terminai – visos galimybės projekto kainai kilti iki kosminių aukštumų – tobulos sąlygos Rokui Masiuliui ir jo konsultantams, kurių pėdsakai, kaip patirtis rodo, kartais siekia ir tolimus Afrikos krantus.
Tikrai pritariame sienos statybai. Ji yra būtina, mus apsisaugant ne tiek nuo nelegalių migrantų, kiek nuo kontrabandos nešėjų ir kitų nelegalių sienų kirtėjų. Tačiau sienos statybos metodai, jai statyti priimami teisės aktai turi kelti pasitikėjimą, nepalikti spragų, turi būti aiškūs ir nustatantys terminus. Turime išgirsti ir I. Šimonytės patikinimą, kad šio objekto statymas bus patikėtas tiems asmenims, kurių veikla nekelia klausimų, ir tikrai ne Rokui Masiuliui. Kol viso to nėra ir valdantieji nenori įsipareigoti skaidrumui – LVŽS frakcija Seime apsisprendė neremti fizinio barjero pasienyje su Baltarusija įrengimo įstatymo projekto. LVŽS negali prisiimti atsakomybės už neskaidrius projektus ir leisti, kad kilniausi valstybės apsaugos tikslai būtų diskredituojami noru pasipelnyti.
Apie Roko Masiulio darbus ir „nuopelnus“ galite paskaityti čia:
Facebook komentarai
});}(jQuery));