skip to Main Content

 

„Šiaulių naktys 2015“ suvienys penkis festivalius

Paskutinį vasaros savaitgalį Šiaulių bulvarą jau ketvirtąjį kartą drebins „Šiaulių naktys 2015“. Tradicinis miesto renginys žada būti kaip niekad triukšmingas – šiauliečius ir miesto svečius į gatves pasivaikščioti šiemet trauks ne tik turtinga ir naujovių nestokojanti renginio programa, bet ir festivalių gausa – šventės metu mieste jų suskaičiuojama net penketas.

„Šiaulių naktys“ – dovana miestui

Prieš ketverius metus pradėtos rengti „Šiaulių naktys“ kasmet tampa vis stipresnės, teigia vienas iš šventės organizatorių Remigijus Ruokis: „Renginio idėja kilo norint suteikti miestui ką nors gero, ką nors, kuo jis galėtų didžiuotis.“ Laikas tik įrodo, kad išsikelti tikslai sulaukia atgarsio – šventės kasmet laukia tūkstančiai ne tik Šiaulių miesto gyventojų, bet ir svečių.

Viena iš šventės pasisekimo priežasčių – renginių ir veiklų gausa: „Kurdami „Šiaulių naktis“ mes nenorėjome propaguoti mugės idėjos, ką daro daugelis. Norėjome miesto erdvę užpildyti ne prekėmis, – kurių laisvai gali įsigyti ir prekybos centre, – bet renginiais, muzika, menu ir sportu,“ – mąsto Remigijus Ruokis. Pasidžiaugti verta tuo, kad šiemet „Šiaulių naktų“ erdves užpildo puikūs projektai ir naujos iniciatyvos.

Kvies atsigręžti į problemas

„Šiaulių naktys 2015“ miestui dovanoja net penketą šventės metu veiksiančių festivalių. Ypatingo dėmesio nusipelno pirmą kartą rengiamas neįgaliųjų festivalis „Nenusigręžk“. Remigijaus Ruokio ir neįgaliųjų festivalio organizatorių teigimu, festivalio pavadinimas „Nenusigręžk“ slepiasi po dviprasmybės kauke: „Kaip dažnai sveikieji nusigręžia nuo neįgaliųjų drovėdamiesi nežinia ko, taip ne rečiau ir patys neįgalieji nusigręžia nuo sveikųjų jausdamiesi nevisaverčiais, tad ir šio festivalio atidarymas, miesto šventės metu visai natūralus dalykas, mat visų pirma „Šiaulių naktys“ buvo sumanytos kaip socialinis reiškinys. Ir šis festivalis, organizuojamas pačių neįgaliųjų, kaip tik ir papildo jas“. Akcentuojama, kad neįgaliųjų festivalio „Nenusigręžk“ atidarymą pradės Šiaulių miesto savivaldybės globos namų padalinio Goda spalvų muzikos orkestras su soliste Agneta. Festivalio metu į orą bus paleista 1000 vienetų drugelių, o žiūrovus trauks Europoje pirmu numeriu vadinama neįgaliųjų breiko grupė iš Klaipėdos. Festivalio metu bus organizuojama socialinė akcija „Pasimatuok mano negalią“, kurios iniciatorius yra Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Jis pirmasis ir pradės akciją, kurioje galės dalyvauti visi norintys. 

Džiazas ir dainuojamoji poezija

Pasižymėti „Šiaulių naktyse“ žada ir penkioliktą kartą organizuojamas „Šiauliai Jazz‘15“ festivalis, kuriame be gausaus būrio Lietuvos atlikėjų laukiami ir svečiai iš Latvijos bei Danijos. Šį kartą festivalio repertuaras bus labai įvairus, tad sau tinkančią melodiją rasti galės kiekvienas.

Mėgstantys ramesnę muziką ir dainuojamąją poeziją taip pat ras savo vietą – pasiklausyti muzikos abu šventės vakarus kvies bardų festivalis su „Šiauliai gyvai“ žvaigždėmis bei dar tik kylančiais talentais, kurį dovanos Centro-Kalniuko-Gubernijos bendruomenė.

Dailės galerijoje – menai ir kinas

Šiaulių Universiteto dailės galerijos duris penktadienį praverti vilios ir dar vienas – trumpametražių animacinių filmų festivalis „Tindirindis“, paruošęs programą suaugusiems… be juoko.

Nors tikrosios „Šiaulių naktys“ prasidės tik penktadienį, tarptautinis meno festivalis „Anima Mundi 2015“ jau spėjo atverti duris meno mylėtojams, kasdien siūlydamas pasiklausyti užsienio ir Lietuvos menininkų skaitomų pranešimų, sudalyvauti rengiamuose pleneruose ir meno dirbtuvėse. „Šiaulių naktų 2015“ metu menininkai iš Irano, Japonijos, Indonezijos, Gruzijos ir kitų šalių miesto bulvare dalinsis savo kūryba gyvai. Visi miestiečiai ir miesto svečiai kviečiami prisijungti ir pasinerti į bendrą meno procesą.

Apsilankyti verta

Paklaustas kodėl verta apsilankyti „Šiaulių naktyse 2015“ Remigijus Ruokis žodžių nevyniojo į vatą: „Jei žmogus kasdien turi laiko skaityti kvailas žinutes facebook‘e, jei jis kasdien eina į parduotuvę tiksliai net nežinodamas, ko jam ten prisireikė, tai, manau, taip pat lengvai gali apsilankyti ir „Šiaulių naktų respublikoje“ – sako Remigijus Ruokis. Organizatoriaus teigimu, visada turėtų būti gera prisijungti prie kažko didesnio ir geresnio, pasidžiaugti su visais tuo, ką turime, o ne niurzgėti dėl to, ko stokojam.

Užbaigdamas pokalbį Remigijus Ruokis šiauliečiams palinkėjo daugiau mylėti savo miestą ir išmokti ne tik imti, bet ir duoti tiek, kiek duoda „Šiaulių naktų“ organizatoriai ir dalyviai, nepamiršti įsikrauti optimizmo –  „Šiaulių naktys“ tam puikiai tinka.

Daugiau informacijos:

www.naktys.lt

www.facebook.com/groups/251378671632014/

Kontaktinis asmuo:

Alina Žilinaitė

Tel: +370 610 10 495, 

El. paštas: press@naktys.lt

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));