Sėjonienė pranešė, kad Lietuvoje – beveik milijonas gėjų ir lesbiečių (pildoma)

pyderai

pyderai

Seimas pritarė įstatymui dėl gėjų „partnerystės“
sejoniene
sejoniene

pyderai

„Civilinės sąjungos“ fygos lapeliais užmaskuotas vienalyčių „šeimų“ Trojos arklys buldozeriu įstumtas į Seimą per pateikimo stadiją.
Aušrinės Armonaitės gimtadienis pavyko, dovana įteikta, grandiozinis vakaro balius SOHO klube užsakytas, papildomai užsakyta paletė lubrikantų ir siunta įtraukių vibratorių su saulės baterijomis. Aprangos kodas – ragai ir klubų rankšluostėlis nusišluostymui.
Darnūs startuoliai ir tvarūs spartuoliai jau gali pradėti masinę surogatinės motinystės sutarčių blankų, vyriškų pėdkelnių ir stringų, 44 ir didesnio numerio aukštakulnių ir rusiškų vėliavų pasididžiavimo paradui gamybą.
Balsavimas: 70 – UŽ, 49 – PRIEŠ, 6 – SUSILAIKĖ.
Balsavimas pagal frakcijas ir asmeniškai – žr.čia:
Įdomiausi tai tie, kurie susilaikė, tipo „NETURI NUOMONĖS“.
Vienas iš jų – didelis kovotojas su konservatoriais ir prieš LGBT Remigijus Žemaitaitis.
Gaunama informacija apie tai, kaip dirbtinai mažinamas parlamentarų skaičius salėje tam, kad užtektų balsų nuo esančios daugumos prastumti „partnerystei“.
Pranešta, kad Mindaugas Puidokas nedalyvaus posėdyje, nes skauda ausytė – uždegimas.
Ar tai tiesa, #MindaugasPuidokas ? Jei ne – viešai atsiprašysime ir paaiškinsime žmonėms.
PAPILDYTA. Kita informacija – Petras Gražulis teisme ir nespės dalyvauti… Kam dar kas nors atsitiks?

281815028 3226046071007669 8806432038395448388 n

Seimas spręs dėl civilinės sąjungos įteisinimo

2022 m. gegužės 26 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimas pradėjo svarstyti Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kuriuo siekiama teisiškai sureguliuoti ir užtikrinti santuokos nesudariusių, bendrą gyvenimą kuriančių asmenų – partnerių – teisių ir teisėtų interesų apsaugą, reglamentuoti šių asmenų tarpusavio pareigas.

Pasak projektą pristačiusios Seimo narės Jurgitos Sejonienės, Civilinės sąjungos įstatymo projektas yra ne tik dalies visuomenės lūkestis, bet ir ilgai besitęsianti valstybės skola nesusituokusiems asmenims. „Būtina atsižvelgti į tos visuomenės grupės interesus, kuri dėl vienų ar kitų priežasčių nesudaro santuokos, tačiau veda bendrą socialiniais, dvasiniais, moraliniais aspektais susietą gyvenimą. Būtina išspręsti praktinius tokio gyvenimo klausimus“, – pažymėjo parlamentarė.

Teikiamu projektu siūloma sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų tiek turtinius, tiek asmeninius neturtinius santykius, taip pat partnerių turtinius santykius su trečiaisiais asmenimis.

Toks teisinis reguliavimas padės fiziniams asmenims išspręsti pagrindines praktines problemas, kylančias partnerių tarpusavio asmeniniuose santykiuose, taip pat partnerių santykiuose su trečiaisiais asmenimis (pavyzdžiui, naudojimas ir disponavimas partneriams priklausančiu bendru turtu, partnerių tarpusavio išlaikymas, paveldėjimas po vieno iš partnerių mirties, susižinojimas sveikatos priežiūros įstaigose ir kita).

Civilinė sąjunga būtų apibrėžiama, kaip yra dviejų asmenų (partnerių) savanoriškas susitarimas, įregistruotas teisės aktų nustatyta tvarka, kuriuo jie siekia sukurti ir (ar) plėtoti, apsaugoti tarpusavio asmeninius santykius. Tokiu būdu, pasak iniciatorių, būtų įtvirtintas lyčiai neutralios registruotos civilinės sąjungos modelis, o teisinės civilinės sąjungos pasekmės atsirastų nuo civilinės sąjungos įregistravimo momento. Anot Seimo narės, civilinės sąjungos klausimas susijęs ne tik tos pačios lyties asmenų bendru gyvenimu, bet taip pat ir vyro ir moters gyvenimo kartu.

Pagal projektą, civilinę sąjungą įregistruoti siekiantys asmenys turėtų būti sulaukę pilnametystės, ją būtų draudžiama įregistruoti artimiesiems giminaičiams, o ją registravę ir jos nenutraukę asmenys negalėtų sudaryti santuokos ar įregistruoti civilinės sąjungos su kitu asmeniu. Civilinę sąjungą tvirtintų notaras.

„Įstatymo projektas, noriu labai akcentuoti, yra be jokios aliuzijos į civilinės sąjungos sugretinimą su santuoka. Tai yra visiškai naujas institutas, apibrėžiamas ir reguliuojamas atskiru įstatymu. Todėl lydimuosiuose projektuose siūlome atsisakyti partnerystės apibrėžimo Civilinio kodekso Šeimos knygoje, taip pat civilinė sąjunga būtų registruojama ne Civilinės metrikacijos biure ir juo labiau ne bažnyčioje, o pas notarą. Tai yra nebūtų taikomos tradicinės santuokos įregistravimo procedūros, nebūtų galimybės įgyti partnerio pavardės, nebūtų jokios galimybės įsivaikinti partnerio vaikų iš ankstesnių santykių arba svetimų vaikų“, − sakė J. Sejonienė.

Įstatymo projektu būtų reglamentuotas partnerių turto teisinis režimas, paveldėjimo teisė, atstovimo ir veikimo kito partnerio vardu teisė.

Už Civilinės sąjungos įstatymo projektą (Nr. XIVP-1694) po pateikimo balsavo 70 Seimo narių, prieš − 49, susilaikė 6 parlamentarai.

Seimas po pateikimo taip pat pritarė Seimo Pirmininko pavaduotojo Pauliaus Saudargo pristatytiems Civilinio kodekso pakeitimams (projektas Nr. XIVP-1717), kuriais siekiama reglamentuoti asmens teisės į artimą ryšį pripažinimą.

Jame siūloma įvirtinti, kad artimas ryšys – tai asmens santykis su kitu asmeniu, kylantis iš tvaraus ir pasitikėjimu grįsto asmeninio socialinio ryšio. Pasak parlamentaro, pagal projektą, artimą ryšį savaime turėtų šeimos nariai bei artimieji giminaičiai, tai žmonės gyvenantys šeimoje.

Artimą ryšį taip pat turėtų asmenys, kurie yra sudarę susitarimą dėl bendro gyvenimo, ir asmenys, kuriuos sieja globos ar rūpybos santykiai arba yra sudarę susitarimą dėl tarpusavio išlaikymo.

Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete, papildomu – Žmogaus teisių komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 21 d.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: RIMAS RUDAITIS, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

Ramūnas Aušrotas

Mano spėjimas pasitvirtino. Civilinės sąjungos įstatymo projektą (aka Partnerystės įstatymą) valdantieji ryžosi stumti ryt. Logiška, nes kitą savaitę posėdžių nėra, o po dviejų savaičių visuomenė ir kai kurie Seimo nariai gali atšalti šiuo klausimu.
Kviečiu visus neabejingus raginti savo vienmadatininkus parodyti valstybinį ir vertybinį mąstymą, dalyvauti balsavime ir pasisakyti prieš Civilinės sąjungos įstatymą (arba bent jau susilaikyti šiuo klausimu). Ypač reikia raginti tuos, kuriuos jums teko sutikti per rinkiminį laikotarpį Bažnyčioje.
O aš asmeniškai aš raginu buvusią Trakų raj. merę Edita Rudelienė . Gal partija nepamylės, bet tauta nepamirš.?
Taip pat tikiuosi Kestutis Vilkauskas principingumo ginant prigimtinę šeimos sampratą:)
Taip pat kviečiu palaikyti ryt pateikiamą Civilinio kodekso II knygos papildymo projektą, kuriuo siekiama nustatyti teisę į artimo ryšio pripažinimą. Juo, be kitų dalykų, siekiama sureguliuoti ir vienos lyties asmenų santykius ne šeimos teisinių santykių kontekste. Tai – protinga alternatyva civilinės sajungos įstatymo projektui, neduodanti galimybės prilyginti vienos lyties asmenų santykių santuokai.
Teisę į artimo ryšio pripažinimą turėtų artimi asmenys (artimieji).
Artimas asmuo (artimasis) nėra tapatus LR Baudžiamojo proceso kodekso 38 straipsnyje įtvirtintai šeimos nario sąvokai. Šeimos narius sieja šeimos teisiniai santykiai, o teisės į artimą ryšį pripažinimo pagrindas būtų jį su kitu asmeniu siejantis asmeninis socialinis ryšys. Lygiai taip pat artimas asmuo (artimasis) nėra tapatus LR CK 3.135 straipsnyje įtvirtintai artimo giminaičio sąvokai. Artimus giminaičius sieja kraujo ryšys, o asmens teisės į artimą ryšį pripažinimo pagrindas būtų jį su kitu asmeniu siejantis asmeninis socialinis ryšys.
Teisės į artimo ryšio pripažinimą teisinis pagrindas yra LR teisinėje sistemoje įtvirtinta žmogaus privataus gyvenimo neliečiamumo teisė (LR Konstitucijos 22 str., LR Civilinio Kodekso 2.23 – 2.24 straipsniai). Asmens teisė į artimą ryšį yra sudedamoji asmens teisės į privatumą dalis, panašiai kaip ir asmens teisė į vardą, pavardę, kūno vientisumą ir neliečiamumą.
Byloje Fedotova vs. Russia (2021) Europos žmogaus teisių teismas pakartojo, kad Europos žmogaus teisių ir laisvių konvencija nenumato pareigos konvencijos šalims narėms pripažinti tos pačios lyties asmenų sąjungas,tačiau valstybė turi užtikrinti tinkamą vienos lyties porų teisių ir interesų apsaugą, nustatydama teisinį reguliavimą, kuris užtikrintų galimybę naudotis Konvencijos 8 straipsnyje įtvirtintomis teisėmis.
Pasiūlymas nustatyti teisę į artimo ryšio pripažinimą ir yra skirtas tam įgyvendinti.
Facebook komentarai
});}(jQuery));